راهنمای خرید

لپ تاپ استوک چیست ؟

لپ تاپ

معرفی لپ تاپ استوک

زمانی که بحث خرید لپ تاپ میان می‌آید، اگر کمی در اینترنت تحقیق کنید متوجه تنوع در این نوع سیستم رایانه‌ای می‌شوید. در چند سال اخیر استقبال مردم از لپ تاپ استوک افزایش پیدا کرده است. شاید شما که در حال مطالعه این مطلب هستید با هدف آشنایی بیشتر با لپ تاپ استوک این مقاله را انتخاب کرده‌اید چون قطعاً سؤال‌های زیادی در ذهن شما وجود دارد. برای مثال چه تفاوتی بین این سیستم رایانه‌ای با لپ تاپ‌های معمولی وجود دارد و چه چیزی باعث می‌شود که ما برای خرید لپ تاپ استوک ترغیب شویم؟ ما در این مطلب پاسخ تمامی سؤالات شما را ارائه خواهیم کرد.

لپ تاپ استوک چیست ؟

در یک تعریف کلی، لپ تاپ استوک به انواع لپ تاپ‌هایی گفته می‌شود که خط تولید آن‌ها متوقف شده است و تولیدا تقبلی در کشور‌های خاورمیانه به فروش می‌رسد. همچنین سیستم‌های لپ تاپ که بعد از خرید توسط مشتری مجدداً به فروشگاه بازگردانده می‌شوند نیز در گروه لپ ‌تاپ‌ های استوک چیست قرار گرفته‌اند. همان گونه که می‌دانید لپ‌تاپ‌ها، بسته‌بندی خاصی دارد و اگر این بسته‌بندی باز شود، کالا آکبند محسوب نشده و به همین دلیل بر روی قیمت آن تأثیر می‌گذارد. نکته لازم به ذکر این است که برخی از مردم فکر می‌کنند لپ تاپ استوک از نظر کیفیت در سطح بسیار پایین قرار گرفته است در صورتی که این گونه نیست. هیچ ایراد در اینگونه سیستم‌های رایانه‌ای مشاهده نمی‌کنید. اما آنچه که باعث شده دیگر آن‌ها را در بازار مشاهده نکنیم، تمام شدن خط تولید آن‌ها است. ما در ادامه به بررسی لپ تاپ استوک چیست ؟ می‌پردازیم تا بهتر بتوانید در زمان خرید تصمیم‌گیری کنید.

لپ تاپ استوک چیست ؟

مزایای لپ تاپ استوک

همانگونه که گفتیم، هیچ تفاوتی از نظر کیفیت قطعات به کار رفته در لپ تاپ استوک با مدل‌های اصلی تولید شده وجود ندارد. اما قیمت آن‌ها پایین‌تر است به دلیل اینکه خط تولید آن‌ها متوقف شده و یا این کالا‌ها توسط مشتریان بازگردانده شده‌اند و از حالت آکبند خارج شده‌اند. به همین دلیل قیمت لپ تاپ استوک پایین‌تر است. در واقع شما با یک هزینه کمتر می‌توانید یک کالای درجه یک داشته باشید. از نظر تمیزی، قدرت بالا، کیفیت و نبود هیچ گونه آثار خش بر روی لپ تاپ استوک، این سیستم رایانه‌ای درجه‌بندی می‌شود. البته این نکته را برای فروشندگان ذکر کنیم که مردم عادی به هیچ عنوان توجه باز شدن آکبند نمی‌شود چون آن‌ها از نزدیک آکبند بودن یک لپ تاپ را ندیده‌اند و با ویژگی‌های آن آشنا نیست که بتوانند تشخیص دهند اکنون لپ تاپ در چه سطحی قرار دارد. برخی از فروشندگان به خاطر صداقت عملی که دارند، برای مشتری توضیح می‌دهند که این لپ تاپ، لپ تاپ استوک است ولی شما نباید نگران این موضوع باشید چون هیچ نقصی در کیفیت آن مشاهده نمی‌کنید. بنابراین به طور کلی مزایای لپ تاپ استوک عبارتند از:

  • قیمت مناسب
  • کیفیت و قدرت بالا در سخت‌افزار و کارایی سیستم
  • ضمانت و تعهد فروشنده
  • وجود تنوع در لپ تاپ استوک از نظر اندازه و قدرت پردازش اطلاعات و میزان حرفه‌ای بودن

معایب لپ تاپ استوک

در زمان خرید هر وسیله برقی باید همه ویژگی‌های آن را بررسی کنیم و فقط نباید به مزایای آن توجه داشته باشیم. بنابراین در این زمینه لازم است لپ تاپ استوک چیست ؟ را نیز بررسی کنید. همان گونه که گفته شده خط تولید لپ تاپ‌های استوک متوقف شده است بنابراین ما هیچگونه مدل جدید از این لپ تاپ مشاهده نخواهیم کرد. از طرف دیگر با توجه به اینکه تولید اینگونه لپ ‌تاپ ‌ها به پایان رسیده بنابراین تنوع از نظر رنگ در آن مشاهده نمی‌کنیم پس نمی‌توانید رنگ دلخواه خود را برای لپ تاپ انتخاب نمایید.

گروه ‌بندی لپ تاپ استوک

بر اساس کیفیت قطعات به کار رفته در این قبیل لپ تاپ‌ها، به آن‌ها به دو درجه تقسیم‌بندی می‌شوند. مسلماً فروشنده در زمان خرید لپ تاپ استوک، درجه‌بندی را برای شما توضیح خواهد داد اما حتماً این سوال برای شما به وجود آمده است که چه تفاوتی بین درجه‌بندی‌های لپ تاپ استوک وجود دارد:

  • لپ تاپ استوک ++A

این درجه‌بندی یعنی سیستم از نظر شکل ظاهری بسیار عالی بوده و شما خط و خش بسیار کمی را بر روی آن مشاهده می‌کنید حتی به اندازه‌ای که مشتری نمی‌تواند این خط و خش را تشخیص دهد.  از طرف دیگر برتری لپ تاپ استوک ++A نسبت به سایر لپ تاپ ‌های استوک این است که قبلاً کمتر از دو ماه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بنابراین کیفیت قطعات سخت‌افزاری آن دستخوش آسیب یا تغییرات نشده است.

  • لپ تاپ استوک +A

این لپ تاپ دارای خط و خش‌هایی است به راحتی قابل چشم پوشی هستند ولی مشتری می‌تواند آن‌ها را ببیند. از نظر کیفیت، عملکرد و همچنین قدرت سخت‌افزاری، این لپ تاپ با لپ تاپ استوک ++A هیچ تفاوتی ندارد. همانگونه که گفته شد تنها از نظر ظاهری تنها خط‌های بیشتری بر روی آن‌ها مشاهده می‌شود.

 

لپ تاپ استوک به دستگاه‌های وارداتی گفته میشه که مدت مشخصی توسط ارگان ها سازمان ها و اشخاص مورد استفاده بوده است.

این دستگاه ها توسط شرکت سیپک تحت نظارت کمپانی رایابان وارد کشور می‌شود.

تمامی لپ تاپ های استوک ، استوک اروپا و آمریکا هستند.

بیشترین برندهای موجود در لپ تاپ های استوک برند دل برند اچ پی و اپل می باشد.

این لپ تاپ های استوک فاقد کیبورد فارسی بوده اند چون به صورت عمده وارد می شود بدون جعبه می باشد.

تمامی مراحل تست و اندازه گیری روی آن انجام شده و رتبه بندی می شود.

خرید-لپ-تاپ-استوک

 

انواع تست های انجام گرفته روی لپ تاپ های استوک

 

تست هارد لپ تاپ

سلامت هارد و خطاهای مربوط به آن به صورت کامل توسط تیم سیپک مورد بررسی قرار می گیرد که از مهمترین علائم خرابی هارد لپ تاپ کندی ویندوز و صدای بسیار زیاد هارد می باشد.

تست باتری لپ تاپ

با استفاده از تجهیزات پیشرفته مجموعه سیپک، باتری های لپ تاپ استوک  تحت فشار و استفاده قرار می گیرند و سلامت آنها مورد تایید و یا رد قرار خواهند گرفت.

تست صفحه نمایش یا مانیتور لپ تاپ

بزرگترین مشکلی که در مانیتور لپ تاپ ممکن است به وجود بیاید وجود نقطه های ریز و حال در صفحه نمایش است.

تست رم و کارت گرافیک لپ تاپ

رم کارت گرافیک دو بخش سخت افزاری اصلی لپ تاپ می باشد که با نرم افزار های تخصصی سیستم کاملاً زیر فشار قرار گرفته که کارایی کامل و بدون عیب رم و گرافیک مشخص شود.

این نکته را باید توجه داشته باشید که بعضی از لپ تاپ های استوک اصلاً کار نکرده و یا نهایتا تا ۳۰ روز از آنها استفاده شده است و قیمت آنها حتی تا یک سوم قیمت لپ تاپ های نو می باشد.

مهلت تست و گارانتی سلامت چیست؟

تمامی لپ تاپ های استوک  دارای ۱۰ روز مهلت تست میباشد به این معنی که اگر لپ تاپ خریداری شده دارای مشکل سخت افزاری و نرم افزاری باشد با مدل دیگری تعویض میگردد.

 

گارانتی لپ تاپ استوک چیست ؟

شرکت سیپگ تمامی تجهیزات استوک خود را با سه سطح گارانتی به فروش می‌رساند.

گارانتی یک ماهه و مهلت تست:

که شامل تمامی مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شده و در صورت عدم رفع مشکل لپ‌تاپ تعویض خواهد شد.

گارانتی نقره ای شش ماهه:

در این گارانتی با کارت ضمانت نامه ای  که خدمت مشتری داده میشود لپ تاپ استوک مانند لپ تاپ های نو دارای گارانتی ۶ ماهه می باشد شامل تمام قطعات و مشکلات نرم افزاری خواهند بود. بدیهی است که صدمات ناشی از آب خوردگی ضربه و مخدوش شدن برچسب گارانتی باعث ابطال گارانتی میشود.

فقط با ۷ درصد افزایش قیمت می‌توانید گارانتی نقره را دریافت نمایید

 

گارانتی طلایی ۱ ساله :

تمامی شرایط گارانتی ۶ ماهه در در طرح طلایی وجود دارد و مدت زمان گارانتی تنها تفاوت آن خواهد بود.

فقط با ۱۰ درصد افزایش قیمت میتوانید گارانتی طلایی را دریافت نمایید.

 

کلام آخر :

لپ تاپ های استوک از لحاظ قیمتی کاملا به صرفه بوده و برای کسانی که قیمت لپ تاپ برای آن ها تعیین کننده است میتواند بهترین انتخاب باشد.

شرکت سیپک بزرگترین دغدغه مشتریان عزیز که عدم گارانتی لپ تاپ استوک و کامپیوتر استوک بوده است را برطرف ساخته است و تمامی لپ تاپ های استوک و کامپیوتر های استوک خود را با گارانتی 6 ماها و یک ساله رسمی به فروش می رساند.

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

بیشتر بدانید :  6 مدل از بهترین رم های DDR5 + راهنمای خرید رم

نوشته های مشابه