راهنمای خرید

لپ تاپ اولترابوک ultrabook چیست؟

ultrabook laptop

لپ تاپ اولترابوک ultrabook چیست؟

اگر شما به تازگی برای خرید لپ تاپ اقدام کرده باشید، نمایندگی‌های فروش انواع مختلفی از لپ تاپ‌ها را به شما معرفی می‌کنند که علاوه بر تفاوت در قطعات سخت‌افزاری، از نظر شکل ظاهری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. بعضی از لپ تاپ‌ها وزن بسیار کمی داشته و در عین حال قدرت بالایی در پردازش اطلاعات دارند. به این لپ تاپ‌های نازک، سبک و قدرتمند، لپ ‌تاپ ‌های اترا بوک گفته می‌شود.

اگر می‌خواهید در مورد این سبک از لپ تاپ ها اطلاعات بیشتری داشته باشید حتماً این مسأله را با دقت مطالعه نمایید.

معرفی لپ تاپ اولترابوک

علم و تکنولوژی باعث شده است که ما با سرعت زیادی شاهد معرفی انواع مختلفی از سیستم‌های رایانه‌ای در بازار باشیم. این سرعت در گذشته وجود نداشت. به گونه‌ای که ما اکنون در یک سال ممکن است تنوع زیادی از این محصولات را به چشم ببینیم.

از سال ۲۰۱۱ به بعد اینتل تصمیم گرفت نوعی لپ تاپ را وارد بازار کند که وزن و ضخامت آن کاملاً متفاوت از لپ‌تاپ‌های قبلی باشد. دقیقاً از همان زمان بود که واژه اولترابوک بر سر زبان‌ها افتاد و در اوج ناباوری توانست شهرت بسیار زیادی را به دست بیاورد.

اما از زمان معرفی لپ تاپ‌ های اولترابوک ویژگی‌ها و فاکتور‌های در آن در نظر گرفته شده است که امکان متمایز کردن این سیستم رایانه‌ای نسبت به لپ تاپ‌های قدیمی وجود داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید : بهترین لپ تاپ های ارزان دانش آموزی

 

خرید لپ تاپ اولترابوک

مهمترین ویژگی ‌های لپ تاپ اولترابوک عبارتند از:

  • همانگونه که گفتیم مهمترین مشخصه لپ ‌تاپ‌ های اولترابوک تفاوت آن‌ها در ضخامت و وزن این سیستم‌های رایانه‌ای نسبت به لپ تاپ‌های قدیمی است. صفحه نمایش لپ تاپ ‌های اولترابوک ۱۳ اینچی و ضخامت آن‌ها حداکثر ۱۸ میلیمتر است.
بیشتر بدانید :   راهنمای خرید لپ تاپ برای محیط کاری

 

  • یکی از فاکتور‌هایی که در زمان خرید لپ تاپ باید به آن توجه داشته باشیم، بحثی طول عمر مفید باتری و مدت زمانی است که می‌توان لپ تاپ را بدون جریان برق روشن نگه داشت. حداقل عمر مفید باتری در طول روز، ۵ ساعت است یعنی اگر باتری لپ تاپ سالم باشد، ما در طول روز ۵ ساعت بدون نیاز به جریان برق می‌توانیم از سیستم خود استفاده کنیم. البته برند‌های فعال در این زمینه سعی کردند که از سال ۲۰۱۳ به بعد مدت زمان کارایی لپ تاپ باتری را افزایش داد و به ۱۰ ساعت برسانند.

 

  • سرعت بوت شدن در لپ ‌تاپ‌ های اولترابوک بسیار بالا است و همین فاکتور نیز باعث برتری این سیستم‌های رایانه‌ای نیز به لپ تاپ‌های قبلی شده است.

 

  • اگر نگاهی به قیمت لپ‌ تاپ ‌های اولترابوک داشته باشید متوجه خواهید شد که خرید این سیستم‌ها واقعاً اقتصادی است چون شما یک سیستم قدرتمند با سرعت بسیار زیاد و در عین حال سبک را با قیمت ارزان خریداری می‌کنیم. اگر تمامی فاکتور‌های سیستم‌های اولترابوک که باعث برتری آن‌ها نسبت به لپ تاپ‌های قدیمی شده است را در نظر بگیرید، واقعاً متوجه اقتصادی بودن هزینه‌ای خواهید شد.

خرید اولترابوک

لپ تاپ اولترابوک برای چه کسانی مناسب است؟

اما اجازه دهید این موضوع را مطرح کنیم که آیا خرید لپ تاپ اولترابوک برای همه افراد واقعاً مناسب است؟

نگرانی عمده مشتریان برای خرید این قبیل سیستم‌های رایانه‌ای، وزن و ضخامت کم آن‌ها است. مشتریان می‌ترسند با کوچکترین ضربه‌ای، مشکلات سخت‌افزاری در سیستم به وجود بیاید. به طور کلی سازندگان این نوع لپ تاپ معتقد هستند این سیستم برای کسانی که دائم در سفر بوده و می‌خواهند لپ تاپ خود را مدام جابجا کنند گزینه بسیار مناسبی است چون وزن کم آن باعث می‌شود که دچار مشکل نشده و حتی بتوانند در مسافرت‌های پروازی خود به راحتی لپ تاپ را با خود جابه‌جا کنند.

بیشتر بدانید :   چگونه می‌ توانیم نسل cpu را تشخیص دهیم؟

البته آنچه که اهمیت دارد این است که ما بتوانیم بر روی لپ تاپ خود تمامی برنامه‌های مورد نیاز را نیز نصب کنیم. لذا در زمان خرید لپ تاپ اولترابوک تنها نباید به ضخامت و وزن کم آن توجه داشته باشید. حتماً مطمئن شوید که این لپ ‌تاپ می‌تواند نیاز‌های کاری شما را برطرف کرده و در واقع باید به قطعات سخت‌افزاری آن نیز توجه زیادی داشته باشید.

قیمت لپ تاپ اولترابوک چقدر است؟

مسلماً یک فاکتور بسیار مهم در زمان خرید لپ تاپ ، بحث قیمت آن است. همان گونه که گفته شد اگر شما به سراغ لپ‌ تاپ ‌های اولترابوک بروید، به ازای هزینه پرداختی، در واقع یک سیستم قدرتمند و پرسرعت را در اختیار دارید. اما مسلماً نوع سخت‌افزار‌های انتخابی نیز بر روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد.

بنابراین شما باید نیاز‌ها و خواسته‌های خود را مطرح کنید تا کارشناسان فروش براساس آنچه شما از عملکرد لپ ‌تاپ انتظار دارید بهترین قطعات را بر روی آن پیاده کنید تا قیمت نهایی مشخص شود.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه