راهنمای خرید

قیمت لپ تاپ استوک

stock laptop

قیمت لپ تاپ استوک :

لپ تاپ استوک از جمله سیستم‌های رایانه‌ای است که جایگاه بسیار ویژه‌ای در بین مردم تمام دنیا دارد. در تمام جهان، برای امور کاری گسترده همانند امور اداری سازمان‌ها و شرکت‌ها و حتی در آموزشگاه‌ها، قطعاً استفاده کردن از لپ تاپ استوک به صرفه‌تر از لپ تاپ نو خواهد بود چون ما همان کارایی لپ تاپ نو را با قیمت پایین‌تری از لپ تاپ استوک به دست خواهیم آورد.

اما مسلماً باز هم قیمت لپ تاپ استوک برای همه کسانی که می‌خواهند این سیستم‌ها را خریداری کنند، اهمیت زیادی خواهد داشت. به خصوص اگر شما تصمیم گرفته‌اید خرید عمده داشته باشید و به تعداد زیادی از لپ تاپ نیاز دارید. ما در این مطلب برای شما توضیح می‌دهیم که قیمت لپ تاپ استوک براساس چه فاکتور‌هایی تعیین می‌شود.

laptop model

عوامل مؤثر بر قیمت لپ تاپ استوک

در زمان خرید هر نوع وسیله برقی ما باید حتماً به هزینه‌ها نیز توجه کنیم. اما این موضوع باید به عنوان آخرین فاکتور خرید نظر گرفته شود چون برخی از افراد در همان ابتدا به سراغ قیمت ‌می‌روند و به دنبال این هستند که ارزان‌ترین جنس را خریداری کنند. در نتیجه کیفیت وسیله برقی نیز پایین می‌آید.

 

اگر شما می‌خواهید لپ تاپ استوک خریداری کنید، قبل از هر چیز باید از سلامت تمامی قطعات آن مطمئن باشید. بنابراین باید نتیجه تست لپ تاپ استوک را مشاهده کرده و حتی در صورت لزوم این نتیجه را به چند مهندس کامپیوتر نشان دهید تا مطمئن شوید که هیچ نقصی در داخل سیستم شما وجود ندارد. سپس به سراغ هزینه لپ تاپ استوک بروید. چند عامل بر روی قیمت این سیستم‌های رایانه‌ای تأثیر می‌گذارند که عبارتند از:

بیشتر بدانید :   بهترین لپ تاپ استوک برای برنامه نویسی

لپ تاپ استوک

  • نوع قطعات سخت‌افزاری به کار رفته در داخل لپ تاپ

اولین و مهمترین عامل تعیین‌کننده قیمت لپ تاپ استوک، قطعات سخت‌افزاری به کار رفته در سیستم هستند. در بین قطعاتی که در داخل آن‌ها به کار رفته است، سی پی یو کارت گرافیک و رم، از جمله عواملی هستند که باعث نوسانات زیادی در قیمت لپ تاپ‌ها می‌شوند. مسلماً اگر قدرت سی پی یو بسیار بالا بوده و همچنین کارت گرافیک و رم نیز در حد عالی باشد، قیمت لپ تاپ استوک بالا می‌رود. برای مثال قیمت لپ تاپ استوک مهندسی نسبت به قیمت لپ تاپ استوک معمولی بالاتر است چون تمامی قطعات سخت‌افزاری که در داخل آن‌ها وجود دارد، برای امور مهندسی تعبیه شده‌اند و همین موضوع باعث افزایش قیمت لپ تاپ خواهد شد.

  • درجه‌بندی لپ تاپ استوک

انواع لپ تاپ استوک از نظر کیفیت شکل ظاهری تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از آن‌ها هیچگونه مشکلی از نظر ظاهری نداشته و در نتیجه شبیه یک لپ تاپ نو به نظر می‌رسند. بنابراین این نوع لپ تاپ‌های استوک درجه ++A را به خود اختصاص می‌دهند و در نتیجه قیمت آن‌ها بیشتر است. اما اگر خط و خش بر روی لپ تاپ وجود داشته و در نتیجه با دیدن ظاهر سیستم متوجه شوید که دست دوم است، بنابراین قیمت آن پایین می‌آید.

  • نوع برند مربوطه

برند وسایل برقی، یکی از عوامل مهم است که بر روی قیمت نهایی آن‌ها تأثیر می‌گذارد. برای مثال اگر شما به سراغ لپ تاپ استوک اپل می‌روید نباید انتظار داشته باشید که قیمت آن با سایر انواع لپ تاپ‌ های استوک برابری کند چون آنچه که تعیین‌کننده کیفیت برند‌های مربوطه است، نوع قطعاتی است که در داخل لپ تاپ به کار برده شده و همین عامل بر روی قیمت کار تأثیر می‌گذارد. برند‌های معروف از با کیفیت‌ترین قطعات استفاده می‌کنند و به همین دلیل است که علی‌رغم بالا بودن هزینه‌ها، طول عمر لپ‌ تاپ‌هایی که از برند‌های مشهور خریداری می‌شوند افزایش پیدا می‌کند به خصوص اینکه کیفیت باتری در این قبیل سیستم‌ها نیز بسیار عالی‌تر است.

  • مدت زمان کار شده با لپ تاپ استوک

همانگونه که می‌دانید برخی از انواع لپ تاپ‌ های استوک در گروهی قرار دارند که قبلاً توسط مشتریان استفاده شده و مجدداً به فروشگاه‌ها بازگردانده شده‌اند. اینکه مشتری قبلس چه مدت از این لپ ‌تاپ استفاده کرده است، قطعاً بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد. در زمان تست لپ تاپ استوک مدت زمان آن تعیین می‌شود. برای مثال اگر لپ تاپ استوک دو سال از کارایی خود را گذرانده باشد، هزینه آن کمتر از لپ تاپی ‌خواهد بود که تنها چند ماه توسط مشتری قبلی استفاده شده است چون همین موضوع بر روی سلامت و کارایی قطعات داخلی به خصوص باطری لپ تاپ تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بدانید :   بهترین لپ تاپ های اچ پی سال 2022 |جدیدترین لپ تاپ های اچ پی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “قیمت لپ تاپ استوک

نظرات بسته شده است.