دانستنی‌ها

اقداماتی که به نابودی لپ تاپ شما منجر می ‌شوند:

بررسی لپ تاپ

اقداماتی که به نابودی لپ تاپ شما منجر می ‌شوند:
حتی اگر شما بهترین برند لپ تاپ با قطعات سخت‌افزاری عالی را خریداری کنید اما طرز استفاده درست از لپ تاپ را ندانید، در کوتاه مدت باعث خراب شدن و نابودی آن خواهید شد. توجه داشته باشید که در چند سال اخیر به دلیل افزایش قیمت وسایل برقی، قدرت خرید لپ تاپ برای همه مردم بسیار سخت شده است.
اگر شما بخواهید یک لپ‌تاپ عالی بخرید باید هزینه زیادی را صرف کنید. بنابراین بهتر است به درستی از لپ تاپ خود نگهداری کنید تا دچار مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نشده و از طرف دیگر طول عمر مفید آن کاهش پیدا نکند. ما در این مطلب کلیه مواردی که باعث خراب شدن لپ تاپ می‌شوند را برای شما ذکر می‌کنیم تا با آگاهی از آن‌ها به پیش‌گیری از خراب شدن لپ تاپ کمک کنید.

تعمیر لپ تاپ اصفهان

اقدامات نابود‌کننده لپ تاپ

سیستم لپ تاپ مجموعه‌ای از قطعات سخت‌افزاری بسیار پیچیده و مهم است که همه آن‌ها بر روی یک سیستم کوچک نصب شده و در نتیجه زمانی که شما با لپ تاپ کار می‌کنید، فشار زیادی بر روی آن‌ها وارد می‌شود. یک بی‌احتیاطی می‌تواند باعث سوختن برخی از قطعات سخت‌افزاری در لپ تاپ شما گردد.

مهمترین مواردی که به خراب شدن لپ تاپ منجر می‌شوند عبارتند از:

  • گذاشتن لپ تاپ بر روی سطوح افزایش دهنده حرارت

بار‌ها در مقالات متعدد ذکر کرده‌ایم که استفاده از کول پد برای لپ تاپ، یکی از مهم‌ترین ملزومات به حساب می‌آید. همان طور که گفته شد، در داخل لپ تاپ قطعات سخت‌افزاری پیچیده و بسیار مهمی قرار گرفته است که همه آن‌ها بر روی یک صفحه نصب شده و در نتیجه زمانی که شما سیستم را روشن می‌کنید، افزایش حرارت باعث می‌شود که تمامی قطعات، دمای بالا را تجربه کنند.
Laptop failure
اگر در زیر لپ تاپل، کول پد قرار نداشته باشد به دلیل اینکه جریان هوای کافی در زیر لپ تاپ برقرار نمی‌شود، دما افزایش یافته و همین مسأله باعث می‌شود عمر مفید لپ تاپ و قطعات سخت‌افزاری به شدت کاهش پیدا کند. به هیچ عنوان لپ تاپ را بر روی یک سطح مستقیم به خصوص سطح پشمی قرار ندهید چون اصطکاک بین لپ تاپ با این سطوح باعث می‌شود دمای آن‌ها افزایش پیدا کرد و در نتیجه فن نمی‌تواند با قدرت کافی قطعات را خنک کند.

  • تمیز کردن لپ تاپ

شاید در بین اعضای خانواده یا دوستان خود کسانی را می‌شناسید که لپ ‌تاپ خود را بسیار دیر به دیر تمیز کرده و یک لایه از گرد و غبار بر روی آن‌ می‌نشیند. در این صورت غبار به داخل دکمه‌ها و فن لپ تاپ نفوذ کرده و به مرور زمان باعث از کار افتادن فن و گیر کردن دکمه‌ها می‌شود. از طرف دیگر زمانی که فن دچار خرابی و مشکل گردد، نمی‌تواند قطعات داخلی لپ تاپ را خنک کند. بنابراین همین گرد و غبارها باعث افزایش دمای داخلی سیستم شده و به خرابی آن‌ها دامن می‌زند.

بیشتر بدانید :   دلیل حذف درایو نوری از لپ تاپ‌ ‌های جدید چیست؟

اقداماتی که به نابودی لپ تاپ شما منجر می ‌شوند:, لپ تاپ استوک

  • بی‌احتیاطی در جابجایی لپ تاپ

زمانی که لپ‌ تاپ خریداری می‌کنید حتماً کیف مخصوص آن را نیز تهیه نمایید. کیف‌های مخصوص برای لپ تاپ دارای جایگاه خاصی هستند که وقتی شما سیستم را داخل آن قرار می‌دهید، لپ تاپ شما را از هر گونه ضربه در‌ امان نگه خواهد داشت. اما متأسفانه بعضی از افراد برای جابجایی لپ تاپ احتیاط به خرج نداده و حتی زمانی که می‌خواهند کیف لپ تاپ را در یک مکانی قرار دهند، آن را پرت می‌کنند. توجه داشته باشید هر ضربه کوچکی که به لپ تاپ شما وارد می‌شود یک خسارت جدی را به سیستم وارد کرده و طول عمر مفید آن را کم می‌کن.د برای مثال ضربه می‌تواند باعث سوختن پیکسل‌های صفحه نمایشگر شده و در این صورت نیاز باشد که صفحه تعمیر و یا تعویض گردد. بنابراین در زمانی که شما می‌خواهید لپ تاپ خود را جابجا کنید، نهایت احتیاط را به خرج بدهید. به خصوص وقتی قرار است با وسایل نقلیه عمومی به مسافرت بروید، حتماً آن را کنار دست خود قرار دهید و هیچ وسیله‌ای را بر روی کیف لپ تاپ نگذارید.

  • ریختن مایعات بر روی لپ تاپ

شاید شما عادت دارید حین کار کردن با لپ تاپ، نوشیدنی مصرف کنید. حتما لیوان نوشیدنی را دور از لپ تاپ خود قرار داده و در زمان مصرف نوشیدنی، حتماً فاصله خود را با لپ تاپ رعایت کنید تا حتی کوچکترین مقدار از این مایعات بر روی لپ تاپ شما نریزد.تست لپ تاپ استوک

نوشته های مشابه