آموزش

مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ

مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ

چگونه مشکل قاطی شدن رنگ لپ تاپ را برطرف کنیم؟

این اتفاق ممکن است برای هر کسی رخ بدهد که رنگ‌ها در صفحه نمایشگر لپ تاپ بهم ریخته و همین موضوع باعث شود که در زمان کار کردن با آن دچار مشکل شویم چون مسلماً اگر تصاویر به وضوح دیده نشوند، چشم کاربر اذیت شده و نمی‌تواند از این لپ‌ تاپ استفاده کند. قطعاً دلایل زیادی باعث می‌شود که مشکل قاطی شدن رنگ‌ لپ تاپ رخ بدهد.

ما در این مطلب در مورد این دلایل و راهکار‌هایی جهت برطرف کردن بهم ریختگی رنگ ‌مانیتور لپ تاپ صحبت می‌کنیم. این قبیل مقالات به شما کمک می‌کنند تا در نگهداری از سیستم رایانه‌ای خود بیشتر دقت کنید.

مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ2

دلایل قاطی شدن رنگ‌ صفحه نمایشگر لپ تاپ

متأسفانه گاهی اوقات عدم استفاده صحیح از لپ تاپ باعث می‌شود آسیب‌های سخت‌افزاری جدی به سیستم وارد شده و در نتیجه مشکلاتی همانند بهم ریختن رنگ ‌مانیتور لپ تاپ اتفاق بیفتد. اما در ادامه این مطلب، دلایل بروز این مشکل را توضیح می‌دهیم و بیان خواهیم کرد که برای برطرف کردن هر کدام از این عوامل، باید به چه صورت عمل نمود:

  • اتصالات کابل‌ مانیتور را بررسی کنید.

در اغلب موارد ممکن است اتصالات کابلی در ‌مانیتور لپ تاپ شما دچار مشکل شده باشد. اگر لپ تاپ آسیب دیده و یا ضربه‌ای به آن وارد شده باشد، احتمال دارد مشکلاتی همانند سوختن پیکسل‌ها و یا قاطی شدن رنگ‌ مانیتور لپ تاپ اتفاق بیفتد. حتی اگر آب بر روی صفحه نمایشگر بریزد، احتمال قاطی شدن رنگ ‌مانیتور لپ تاپ وجود دارد. به همین دلیل زمانی که شما برای تعمیر لپ تاپ در اصفهان به نمایندگی‌ها مراجعه می‌کنید تا این مشکل را ریشه‌یابی کنند، در صورتی که ضربه و آسیبب به لپ تاپ وارد شده و یا اینکه آب بر روی آن ریخته است حتماً این موضوع را به آن‌ها اطلاع دهید چون آگاهی از این موضوع بر روی تشخیص نهایی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

بیشتر بدانید :   خرید لپ تاپ استوک گیمینگ

 

بیشتر بخوانید : علائم خرابی کارت گرافیک چیست؟

  • دمای لپ تاپ افزایش پیدا می‌کند.

برای کسانی که در طول روز ساعت‌های زیادی با لپ‌ تاپ کار می‌کنند، آگاهی از این موضوع که افزایش دما باعث بهم ریختن رنگ‌ مانیتور می‌شود اهمیت بیشتری دارد. این دسته از افراد باید نسبت به خنک کردن لپ تاپ بیشتر توجه کنند. از طرف دیگر شما نباید از لپ ‌تاپ خود بیش از قدرت آن کار بکشید. در واقع انجام کار‌های گرافیکی سنگین و یا بازی‌های سنگین با لپ تاپ ‌های معمولی، واقعاً اشتباه است و طول عمر دستگاه را به شدت کم می‌کند. همچنین در کنار آسیب‌های سخت‌افزاری دیگر، مشکل قاطی شدن رنگ ‌مانیتور لپ تاپ به تدریج بروز خواهد کرد.

  • قطعات سخت افزاری لپ تاپ بررسی شود.

کارت گرافیک یکی از مهمترین قطعات سخت‌افزاری در لپ تاپ است که وظیفه آن به نمایش درآوردن تصاویر در ‌مانیتور لپ تاپ است. اگر کارت گرافیک دچار مشکل گردد، کیفیت تصاویر نیز افت خواهد کرد. به همین دلیل است که مهندسین کامپیوتر براساس شدت قاطی شدن رنگ ‌مانیتور لپ تاپ ممکن است تصمیم بگیرند کارت گرافیک را عوض کنند.

  • میدان‌های مغناطیسی اطراف لپ تاپ را حذف کنید.

اگر در اطراف لپ تاپ خود بلندگو‌های قوی را قرار داده‌اید، حتماً باید آن‌ها را از کنار لپ تاپ را دور کنید چون وجود یک میدان مغناطیسی قوی باعث می‌شود که فشار زیادی به پیکسل‌های لپ تاپ وارد شده و در نتیجه مسأله بهم ریختن رنگ لپ تاپ اتفاق بیفتد.

بیشتر بدانید : آیا میدانید سیپک اولین مرکز فروش لپ تاپ استوک و کامپیوتر دست دوم با گارانتی یک ساله و اقسلط 12 ماهه است ؟

برای برطرف کردن مشکل قاطی شدن رنگ ‌مانیتور لپ تاپ چه کار کنیم؟

زمانی که شما کوچکترین علائم از بهم ریختن رنگ ‌مانیتور لپ تاپ را مشاهده کردید، سریعاً باید به نمایندگی‌های تعمیرات مراجعه کنید. اگر در ابتدای کار بررسی‌های لازم انجام گیرد، شاید بتوان با کمی هزینه و بدون آسیب‌های سخت‌افزاری،  تعمیرات را انجام داد. اما متأسفانه بعضی از افراد در این زمینه سهل انگاری می‌کنند و در نتیجه بهم ریختن رنگ‌ مانیتور لپ تاپ به حدی پیشروی خواهد کرد که شاید لازم باشد یک ‌مانیتور‌ جدید برای آن تهیه نید. همچنین شما نباید سرخود نسبت به باز کردن قطعات لپ تاپ و یا بررسی قسمت‌های نرم‌افزاری آن اقدام کنید. این وظیفه مهندس کامپیوتر است که تمامی قسمت‌های لپ تاپ شما را بررسی کند و براساس اطلاعاتی که شما در اختیار او قرار می‌دهید، دلیل اصلی قاطی شدن رنگ لپ تاپ را کشف نوده و تعمیرات را انجام دهد

بیشتر بدانید :   تفاوت ویندوز اورجینال با ویندوز کرک شده در چیست

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ

نظرات بسته شده است.