آموزش

راهکار‌هایی برای افزایش طول عمر مفید لپ تاپ

 از کول پد لپ تاپ استفاده کنید.

چگونه طول عمر لپ تاپ را افزایش دهیم؟

داشتن یک سیستم رایانه‌ای قدرتمند برای هر امور کاری، یکی از مهمترین موضوعات برای همه کاربران به حساب می‌آید. به خصوص اگر قرار باشد که لپ تاپ خود را برای ساعات زیادی در طول روز مورد استفاده قرار دهند. نحوه استفاده از لپ تاپ، بر روی طول عمر مفید این سیستم تأثیر می‌گذارد.

بنابراین اگر شما به فکر راهکار‌هایی برای افزایش طول عمر مفید لپ تاپ هستید حتماً این مطلب را مطالعه نمایید چون این سیستم‌های برقی بسیار گران قیمت بوده و بنابراین زمانی که شما آن‌ها را می‌خرید می‌خواهید تا چندین سال از آن‌ها استفاده کنید.

پس با این اوصاف، دانستن نکاتی برای افزایش طول عمر لپ تاپ برای شما الزامی خواهد بود.

راهکار‌های افزایش طول عمر لپ تاپ 

راهکار‌های افزایش طول عمر لپ تاپ

راهکار‌های افزایش طول عمر لپ تاپ 

تفاوتی نمی‌کند که شما سیستم لپ تاپ را برای امور مهندسی سنگین خریده‌اید و یا اینکه تنها قرار است فعالیت‌های معمولی را با این سیستم انجام دهید. به هر حال این مسأله بسیار مهم است که شما بدانید چگونه باید با سیستم لپ تاپ خود رفتار نمایید تاز به قطعات سخت‌افزاری آن آسیبی وارد نشده و بتوانید سالیان طولانی از آن استفاده کنید. در همین راستا مهمترین نکات برای افزایش طول عمر لپ تاپ عبارتند از:

بیشتر بدانید :   12 مدل از بهترین آل این وان های دنیا 2022

 

  •  لپ تاپ را بر روی یک سطح سخت قرار دهید.

 بعضی از افراد عادت دارند در رختخواب نیز از لپ تاپ استفاده می‌کنند. اگر شما سیستم رایانه‌ای خود را بر روی سطح نرم تشک و پتو قرار دهید به دلیل اینکه اصطکاک بسیار زیادی بین لپ تاپ و سطح ایجاد می‌شود، دمای لپ تاپ بالا رفته و هر لحظه ممکن است باتری آن بسوزد. بنابراین به هیچ عنوان این کار را نکنید و همیشه برای استفاده از لپ تاپ، آن را برای یک سطح کاملاً صاف و سخت قرار دهید.

 

یکی از مهمترین ملزومات برای استفاده از لپ تاپ، خریدن یک کول پد  مناسب است به خصوص زمانی که شما می‌خواهید در تابستان یا در محیط‌های کاری که دما بالا است، از لپ تاپ استفاده کنید چون از زمانی که سیستم روشن می‌شود قطعات داخلی شروع به کار کرده و به مرور دمای آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. پس لپ تاپ شما باید یک کول پد مناسب داشته باشد. کول پد از طریق خنک کردن لپ تاپ، دمای قطعات را پایین آورده و به افزایش طول عمر لپ تاپ شما کمک می‌کند. در خرید کول پد مناسب لپ تاپ حتماً به اندازه صفحه لپ تاپ و تجهیزات جانبی کول پد همانند پورت‌های موجود در آن توجه داشته باشید

 

  •  لپ تاپ را در کیف مخصوص قرار دهید.

همیشه لپ تاپ را در داخل کیفی قرار دهید که جایگاه مناسبی برای قرار گرفتن این سیستم رایانه‌ای دارد تا اگر بنا به دلایلی ضربه‌ای به کیف وارد شد، این جایگاه هم مانع از اصابت ضربه به لپ تاپ شده و آسیبی به قطعات آن وارد نشود. به هیچ عنوان لپ تاپ را بدون کیف جابجا نکنید چون هر لحظه امکان افتادن از دست و ضربه خوردن به آن وجود دارد.

بیشتر بدانید :   6 مدل از بهترین رم های DDR5 + راهنمای خرید رم

 

  • در زمان‌های لازم لپ تاپ را خاموش کنید.

 اگر مطمئن هستید که برای چند ساعت طولانی مدت نمی‌خواهید از لپ تاپ استفاده کنید حتماً آن را خاموش کنید. برای مثال شب‌ها قبل از خواب لپ تاپ را خاموش نموده و صبح روشن کنید. خاموش بودن، بر روی افزایش طول عمر لپ تاپ شما تأثیر می‌گذارد چون تمامی برنامه‌ها کاملاً بسته شده و لپ‌تاپ به حالت استراحت در می‌آید. ولی در طول روز از گزینه‌ Hibernate استفاده کنید چون قرار است در طول روز چندین بار سیستم را روشن کنید پس برای اینکه فشاری به آن وارد نشود نیازی به خاموش کردن کامل سیستم نخواهید بود.

راهکار‌هایی برای افزایش طول عمر مفید لپ تاپ

راهکار‌هایی برای افزایش طول عمر مفید لپ تاپ

  • از  خوردن و نوشیدن مواد غذایی کنار لپ تاپ پرهیز کنید.

 اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می‌شوند این است که غذای خود را روی میز لپ تاپ خود سرو کرده و یا یک لیوان نوشیدنی را دقیقاً در کنار لپ تاپ قرار می‌دهند. آیا می‌دانید اگر غذای گرم و یا مقداری نوشیدنی بر روی سیستم لپ تاپ بریزد چه بلایی بر سر آن خواهد آمد و چه صدماتی به آن وارد می‌شود که حتی ممکن است هزینه کار را برای شما بالا ببرد؟ بنابراین میز لپ تاپ را تنها مخصوص این سیستم قرار داده و برای سرو غذا و نوشیدنی از آن فاصله بگیرید.

 

نوشته های مشابه