آموزش, راهنمای خرید

مهمترین تفاوت‌ های لپ تاپ و کامپیوتر

بررسی تفاوت‌ های لپ تاپ و کامپیوتر

با تفاوت‌ های لپ تاپ و کامپیوتر آشنا شوید:

تنوعی که در بین سیستم‌های کامپیوتری وجود دارد این امکان را فراهم کرده است تا افراد براساس نیاز و شرایط کاری خود بتوانند بهترین سیستم را خریداری کنند. شاید اکنون شما بین لپ تاپ و کامپیوتر دچار تردید شده و نمی‌دانید کدام یک از آن‌ها برای نیاز کاری شما مناسب‌تر هستند. اجازه دهید در این مقاله در مورد تفاوت ‌های لپ تاپ و کامپیوتر با یکدیگر صحبت کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم خود را نهایی کنید.

 

مهمترین تفاوت‌ های لپ تاپ و کامپیوتر, لپ تاپ استوک

تفاوت‌-های-لپ-تاپ-و-کامپیوتر

بررسی تفاوت‌ های لپ تاپ و کامپیوتر

زمانی که قرار از یک سیستم رایانه‌ای خریداری کنید، در اولین قدم باید نیاز کاری خود به آن سیستم را به عنوان فاکتور اول جهت خرید قرار دهید. این مسأله بسیار مهم است که شما سیستمی را بخرید که بتواند نیاز شما را به خوبی برآورده کند. همچنین فراموش نکنید که قرار است سالیان طولانی از این سیستم استفاده کنید. بنابراین اگر هنوز هم بین خرید لپ تاپ و کامپیوتر مردد هستید، چند تفاوت بین این دو سیستم رایانه‌ای را در ذهن خود داشته باشید تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنیم.

  •  لپ تاپ قابل حمل است.

اولین و مهمترین برتری لپ تاپ نسبت به کامپیوتر ، امکان جابجایی این سیستم است. شما در صورتی که بخواهید به محل کار، دانشگاه یا هر کشور دیگری بروید می‌توانید لپ تاپ را با خود جابجا کرده و نگران نحوه انتقال داده‌ها و اطلاعات نخوایهد بود. این در حالی است که کامپیوتر تنها مختص محل کار یا خانه بوده و امکان جابجایی آن وجود ندارد.

بیشتر بدانید :  بهترین لپ تاپ استوک برای دانشجویان پزشکی

 

  •  لپ تاپ فضای کمتری را اشغال می‌کند.

 لپ تاپ نوعی سیستم رایانه‌ای است که تمامی قطعات و سخت‌افزار‌ها در داخل آن قرار گرفته است. اما در کامپیوتر ، صفحه نمایشگر، صفحه کلید و کیس از یکدیگر جدا بوده و شما به یک میز بزرگ نیاز دارید تا بتوانید این قطعات را در کنار هم قرار دهید. بنابراین کامپیوتر فضای بیشتری را اشغال می‌کند.

 

  •  امکان استفاده از لپ تاپ بدون جریان برق وجود دارد.

 مهمترین برتری لپ تاپ نسبت به کامپیوتر این است که شما چند ساعت می‌توانید بدون نیاز به جریان برق از این سیستم استفاده کنید. فرض کنیم که شما می‌خواهید به سفر بروید و یا در راه رسیدن به محل کار می‌خواهید یک قرارداد بسیار مهم را بر روی سیستم لپ تاپ خود مورد بررسی قرار دهید. لپ تاپ چنین شرایطی را برای شما فراهم می‌کند ولی اگر کامپیوتر داشته باشید تا وقتی که به سیستم دسترسی پیدا نکنید امکان کار کردن با آن برای شما فراهم نخواهد شد.

 

  • مصرف انرژی لپ تاپ کمتر است.

اجازه دهید در بررسی تفاوت ‌های لپ تاپ و کامپیوتر به مسأله‌ی مصرف انرژی نیز اشاره‌ای داشته باشیم. لپ تاپ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مصرف انرژی آن‌ها چندین برابر نسبت به کامپیوتر‌های کمتر است. در دنیای امروز که انسان‌ها باید در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند تا از این طریق بتوانند انرژی را برای نسل‌های بعد نیز به ‌امانت بگذارند، بنابراین استفاده کردن از وسایل برقی که کمترین میزان انرژی را مصرف می‌کنند اولویت دارد و در این مورد لپ تاپ نسبت به کامپیوتر برتری خواهد داشت.

بیشتر بدانید :  تفاوت لپ‌تاپ استوک با نو | همه چیز در مورد خرید لپ‌تاپ استوک

 

  • لپ تاپ سر و صدایی ندارد.

اگر در مورد میزان سر و صدای این دو سیستم رایانه‌ای سؤال بپرسید، باید بگوییم که لپ تاپ هیچ صدایی ندارد ولی کامپیوتر‌های به محض اینکه روشن می‌شود، یک صدای آرام از کیست آن‌ها شنیده خواهد شد. البته این صدا زیاد نیست که اذیت‌کننده باشد.

 

  • لپ تاپ تنوع زیادی دارد.

تنوع زیادی بین انواع لپ تاپ وجود دارد که شما براساس شرایط کاری خود می‌توانید بهترین لپ تاپ را خریداری نمایید. برای مثال لپ تاپ‌ها از نظر اندازه به چند دسته لپ تاپ معمولی، نوت بوک، آل این وان استوک، اولترابوک و لپ تاپ ‌های لمسی تقسیم‌بندی می‌شوند و همین تنوع زیاد دست شما را به عنوان خریدار باز می‌گذارد تا براساس شرایط کاری خود یک سیستم مناسب داشته باشید ولی چنین تنوعی را در سیستم‌های کامپیوتری مشاهده نمی‌کنید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه