راهنمای خرید

ویژگی های کول پد مناسب برای لپ تاپ

کول پد

برای خرید کول پد لپ تاپ حتماً این مطلب را مطالعه کنید

برای خنک نگه داشتن لپ تاپ یکی از اقداماتی که باید انجام دهیم، استفاده از کول پد است. کول پد‌ در واقع یک پایه خنک‌کننده است که در زیر لپ تاپ قرار گرفته و از طریق روشن کردن فن‌های خود، به جریان هوا در زیر سیستم کمک می‌کند.

بنابراین وقتی که شما در حال کار کردن با لپ تاپ بوده و دمای آن افزایش پیدا می‌کند، کول پد به کاهش دما و جلوگیری از آسیب قطعات داخلی در اثر حرارت کمک خواهد کرد. انواع مختلف از کول پد در بازار وجود دارد و متأسفانه عمده مردم بدون اینکه توجه زیادی به ویژگی‌های آن‌ها داشته باشند، به سراغ خرید کول پد ‌می‌روند.

 

اجازه بدید در این مطلب در مورد ویژگی ‌های کول پد لپ تاپ صحبت کنیم.

 

کول پد عالی

راهنمای خرید کول پد لپ تاپ

براساس قدرتی که از کول پد برای خنک کردن لپ تاپ خود انتظار دارید، باید به سراغ انواعی بروید که بتواند نیاز شما را برطرف کنند. به این معنا که اگر شما در طول روز زیاد از لپ تاپ استفاده می‌کنید و یا اینکه به خاطر انجام کار‌های سنگین دمای لپ تاپ در همان ابتدای کار به شدت افزایش پیدا می‌کند، به کول پد قوی نیاز خواهید داشت. پس بد نیست نگاهی به ویژگی ‌های کول پد مناسب برای لپ تاپ داشته باشیم تا بهتر بتوانیم برای خرید هزینه کنیم:

بیشتر بدانید :   بهترین لپ تاپ استوک برای کارهای گرافیکی

 

  • اندازه کول پد را بررسی کنید.

کول پده در اندازه‌های مختلف طراحی می‌شوند که شما براساس اندازه لپ تاپ خود باید یک کول پد مناسب را خریداری کنید تا بتواند تمام سطح زیری لپ تاپ شما را پوشش داده و تمامی قسمت‌های آن را خنک کند. برای لپ تاپ‌های بزرگ باید به سراغ کول پد‌های بزرگ بروید و اگر یک کول پد کوچک را انتخاب کنید، نمی‌تواند با قدرت زیاد سیستم شما را که بزرگتر است، خنک نگه دارد.

  • به محل و تعداد فن‌های آن دقت کنید.

زمانی که می‌خواهید یک کول پد لپ تاپ بخرید، علاوه بر بررسی اندازه، باید جایگاه فن‌ها و تعداد آن‌ها را نیز بررسی کنید. برای لپ تاپ‌های بزرگ که امور سنگین را انجام می‌دهند، این مسأله بسیار مهم است که هم تعداد فن‌های کول پد بیشتر باشد و هم جای فن‌ها به گونه‌ای قرار گرفته باشد که تمام سطح زیرین لپ تاپ شما را پوشش دهد. البته مسأله جای‌گیری مناسب فن، برای تمامی لپ تاپ اهمیت دارد چون هوای زیر لپ تاپ باید به صورت یکسان جابجا شود و تمامی قسمت‌ها خنک باشند.

 


بازرگانی سیپک مرکز فروش لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله


 

  • ارتفاع را در نظر بگیرید.

ارتفاع کول پد از دو جنبه حائز اهمیت است. ارتفاع، تعیین‌کننده قدرت جریان هوا در زیر لپ تاپ شما است. اگر کول پد ارتفاع کافی نداشته باشد، جریان هوا به خوبی صورت نگرفته و عملاً شما هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید هیچ کارایی برای شما نخواهد داشت. از طرف دیگر ارتفاع باید به گونه‌ای باشد که شما برای کار کردن با لپ تاپ دچار مشکل نشوید. برخی از کول پد‌ها این امکان را فراهم می‌کنند که شما بتوانید قسمت پشتی لپ تاپ را بالاتر بیاورید و لپ تاپ به سمت شما کج شود. در چنین شرایطی هم تهویه هوا بسیار مناسب انجام می‌دهد و هم شما بهتر بهتر می‌توانید با سیستم لپ تاپ کار کنید.

  • جنس بدنه و کیفیت فن‌ها نیز بسیار مهم است.

متأسفانه در بازار، کول پد‌های وجود دارد که جنس آن‌ها مناسب نبوده و بعد از مدتی کار کردن، دچار ترک و  شکستگی می‌شوند. از طرف دیگر فن‌های آن‌ها نیز با قدرت نمی‌توانند خنک‌کنندگی را انجام دهند. در درجه اول حتماً به سراغ انواع کول‌پد لپ ‌تاپ بروید که از پلاستیک سخت و محکم ساخته شده و می‌توانند دمای بالا و وزن لپ تاپ را به راحتی تحمل کنند. همچنین مشخصات فن کول پد را نیز به طور کامل بررسی نمائید و مطمئن شوید که برای کول پد، گارانتی در نظر گرفته شده است تا اگر مشکلی برای آن به وجود آمد، بتوانید آن را بدون هیچ هزینه برطرف کنید.

  • امکانات کول پد نیز بسیار مهم است.

اگر شما بتوانید یک کول پد بخرید که تعداد زیادی پورت usb برای آن در نظر گرفته شده است و همچنین یک یا چند لامپ ال ‌ای دی در آن وجود دارد، قطعاً بهتر خواهد بود. در این صورت بدون اینکه بخواهید usb را به لپ تاپ وصل کنید، امکان وصل کردن آن‌ها به کول پد برای شما فراهم شده و در نتیجه فشاری به سیستم وارد نمی‌گردد. از طرف دیگر وجود چراغ‌های ال ‌ای دی این امکان را فراهم می‌کند که شما از روشن بودن فن‌ها اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بدانید :   مهمترین تفاوت‌ های لپ تاپ و کامپیوتر

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ویژگی های کول پد مناسب برای لپ تاپ

نظرات بسته شده است.