راهنمای خرید

راهنمای خرید و قیمت کیس استوک

راهنمای خرید و قیمت کیس استوک, لپ تاپ استوک

قیمت کیس استوک

اگر شما برای محیط کاری یا برای آموزشگاه خود به تعداد زیادی کیس نیاز دارید، قطعاً هزینه برای شما زیاد خواهد شد. در چنین شرایطی رفتن به سراغ کیس استوک بهترین انتخاب است و می‌توانید با هزینه بسیار مناسب، کیسی با کارایی بالا خریداری کنید. البته ممکن است این ذهنیت برای شما به وجود آمده باشد که کیس ‌های استوک به دلیل دست دوم بودن، دچار نقص و عیب هستند.

در صورتی که چنین چیزی نیست. تمامی کیس ‌های استوک، تحت تست سلامت قرار گرفته و زمانی که کارشناسان مطمئن شوند هیچ عیب سخت‌افزاری در آن‌ها وجود ندارد، کیس‌ها را وارد بازار می‌کنند. مسلما در زمان خرید کیس استوک، باید به قیمت آن نیز توجه داشته باشیم.

اگر چه قیمت کیس استوک نسبت به کیس‌های نو ارزان‌تر است ولی باز هم باید در مورد هزینه کیس استوک از چند کارشناس کامپیوتر سؤال بپرسید تا مبادا نسبت به قیمت نرمال، هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. در این مطلب برای شما توضیح می‌دهیم که چه عواملی بر قیمت کیس استوک تأثیر‌گذار هستند.

 

کیس استوک

عوامل مؤثر بر قیمت کیس استوک

اگر شما برای خرید کیس استوک به چند فروشگاه مراجعه کنید، حتماً متوجه تفاوت قیمت در آن‌ها خواهید شد. به طور کلی چند عامل بر روی هزینه کیس استوک تأثیر می‌گذارند که عبارتند از:

 

  • نوع قطعات سخت‌افزاری به کار رفته در داخل کیس، اولین و مهمترین عاملی است که بر قیمت کیس استوک تأثیر می‌گذارد. نوع قطعات سخت‌افزاری شامل سی پی یو، حافظه و کارت گرافیک، نقش مهمی در تعیین قیمت کیس استوک دارد. برای مثال جهت خرید کیس استوک برای امور مهندسی و گرافیکی باید بهترین قطعات سخت‌افزاری را انتخاب نمایید تا بتوانند نرم‌افزار‌های سنگین را برای شما اجرا کنند بدون اینکه هیچگونه نقصی در سرعت کامپیوتر به وجود بیاید.
بیشتر بدانید :   راهنمای خرید لپ تاپ برای محیط کاری

اما برای امور معمولی که مثلاً قرار است از کامپیوتر برای امور دانشجویی استفاده شود، نیاز به خرید کارت گرافیک، سی پی یو و حافظه رم بالا نیست چون حد متوسط این سخت‌افزار‌ها نیز می‌تواند نیاز ما را برطرف کنند. بنابراین جهت پرداخت یک هزینه کاملاً مقرون به صرفه، ابتدا نیاز کاری خود به کیس استوک را مشخص کنید و اطلاعات کامل را در اختیار کارشناسان فروش قرار دهید. در این صورت بهتر می‌توانند شما را راهنمایی کرده و یک کیس استوک با کارایی ‌ایده‌آل و قیمت مناسب را در اختیار شما قرار دهند.

 

  • برند کیس استوک نیز اهمیت زیادی دارد. مسلماً برند‌های مختلفی از کیس استوک در بازار وجود دارد و انواعی که شهرت زیادی داشته و توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای را در بین مردم به دست بیاورند، قیمت بالاتری دارند. البته فراموش نکنید اگر شما بتوانید کیس استوک را از برند‌های معتبر و شناخته شده خریداری کنید، مسلماً طول عمر مفید آن‌ها بیش‌تر بوده و اطمینان خواهید داشت که نقصی در آن‌ها اتفاق نمی‌افتد. مگر اینکه شما در استفاده از کیس سهل‌انگاری کرده و به دلیل عدم استفاده درست، باعث بروز عیب در آن‌ شوید.

 

  • درجه کیس استوک نیز بر قیمت آن تاثیر دارد. این قبیل کیس‌ها از نظر ظاهری به چند دسته تقسیم می‌شوند. برخی از آن‌ها ظاهری کاملاً شبیه به یک کیس نو دارد یعنی اگر کسی چنین کیسی را ببیند متوجه دست دوم بودن آن نمی‌شود چون کوچکترین خش بر روی آن‌ها وجود ندارد. اما برخی از کیس‌ های استوک، به دلیل اینکه از نظر ظاهری دچار خط و خش قابل رؤیت هستند، بنابراین دست دوم بودن آن‌ها به طور کامل مشهود است.
بیشتر بدانید :   راهنمای خرید مادربرد کامپیوتر

همین فاکتور نیز بر روی هزینه کیس استوک تأثیر می‌گذارد. البته اگر شما برای محیط آموزشگاه یا محیط کاری خود به تعداد زیادی کیس نیاز دارید، قطعاً نباید برای خرید کیس استوک درجه یک، زیاد اصرار داشته باشید چون به هر حال در محیط‌های کاری به مرور زمان کیس‌ها دچار مشکلات از نظر ظاهری نیز خواهند شد. بنابراین اگر کیس استوک کمی خط و خش دارد، بهتر است چنین ایرادی را نادیده بگیرید تا بتوانید قیمت مناسبی را برای کیس پرداخت کنید.

 

سخن پایانی

در پایان این مقاله لازم می‌دانیم این نکته را متذکر شویم که برای خرید کیس استوک حتماً ابتدا کیفیت سخت‌افزار‌های موجود در آن و تست سلامت آن را بررسی کرده و سپس به سراغ قیمت کیس استوک بروید چون اگر در همان ابتدا بهترین قیمت را به عنوان ملاک اصلی قرار دهید، ممکن است به شما کیسی فروخته شود که از نظر کارایی، بسیار پایین بوده و شما بعد از خرید، پشیمان خواهید شد.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه