آموزش

تفاوت ویندوز اورجینال با ویندوز کرک شده در چیست

زمانی که شما یک لپ تاپ یا کامپیوتر می‌خرید، در اولین قدم باید یک سیستم عامل بسیار مناسب بر روی آن نصب کنید. کیفیت، سرعت و قدرت سیستم عامل لپ تاپ شما به شدت امور کاری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. حتماً بارها دچار چنین مشکلی شده‌اید که ویندوز به دلیل اینکه نمی‌تواند نرم‌افزار‌ها را حمایت کرده و یا اینکه دچار مشکلات آپدیت می‌شود، مدام شما را به دردسر انداخته و مجبور هستید از مهندس کامپیوتر کمک بگیرید. در این زمان است که شما باید با تفاوت ‌های ویندوز اورجینال و ویندوز کرک شده آشنا شوید تا بدانید کدام یک از آن‌ها برای سیستم رایانه‌ای شما مناسب هستند. در این مطلب ما را همراهی کنید تا اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

ویندوز ارزان

ویندوز ارزان

بررسی تفاوت های ویندوز اورجینال و ویندوز کرک شده

اگر به تازگی یک سیستم رایانه‌ای خریده‌اید و یا اینکه می‌خواهید سیستم عامل لپ تاپ یا کامپیوتر خود را عوض کنید، حتماً مهندسی کامپیوتر از شما می‌پرسند که تمایل دارید ویندوز اورجینال برای شما نصب شود و یا اینکه می‌خواهید به سراغ ویندوز‌ کرک شده بروید؟

در این زمان اگر اطلاعات کافی نداشته باشید، حتماً باید از کارشناس بخواهید که کاملاً شما را آگاه کنند. به طور کلی سیستم‌ های عامل اورجینال و کرک شده، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و آنچه که باعث می‌شود این دو از یکدیگر متمایز گردند، بحث قانونی بودن ویندوز‌ها است. ویندوز اورجینال با لایسنس قانونی مایکرؤسافت فعال می‌شود. در صورتی که ویندوز‌های کرک شده، جز ویندوز‌های غیر قانونی هستند. یعنی با نرم‌افزار‌های قفل شکن فعال شده و سپس بر روی سیستم شما نصب می‌گردند.

بیشتر بدانید :  وصل کردن لپ تاپ لنوو به تلویزیون

راهنمای خرید لپ تاپ استوک را مطالعه کنید


مهمترین تفاوتی که بین ویندوز کرک شده و ویندوز اورجینال وجود دارد، بحث سرعت این دو سیستم عامل است. کسانی که از ویندوز کرک شده استفاده می‌کنند از سرعت پایین آن و هنگ کردن‌ مداوم دستگاه گلایه داشته و حتی گاهی نرم‌افزار‌های جدید برای آن‌ها اجرا نمی‌شود. مسلماً کسانی که می‌خواهند از کامپیوتر یا لپ تاپ خود در محیط کاری استفاده کنند، نباید به سراغ ویندوز‌های کرک شده برو.د چون همین دو مسأله افت سرعت و قفل کردن سیستم، باعث اختلالات زیادی در روند کاری آن‌ها خواهد شد.

تفاوت ویندوز اورجینال با ویندوز کرک شده در چیست, لپ تاپ استوک

ویندوز اورجینال

بررسی برتری ‌های ویندوز اورجینال نسبت به ویندوز کرک شده

برای اینکه بهتر بتوانید تفاوت ‌های بین ویندوز اورجینال نسبت به ویندوز کرک شده را درک کنید، اجازه دهید در مورد برتری‌های نسخه اصلی ویندوز با شما صحبت کنیم. در این صورت متوجه خواهید شد چرا ما تاکید می‌کنیم برای کامپیوتر‌ها و لپ تاپ ‌های محل کار خود حتماً باید به سراغ نسخه اصلی ویندوز بروید. مهمترین مزیت ‌های ویندوز اورجینال نسبت به ویندوز کرک شده عبارتند از:

  • همان گونه که متوجه شدید، ویندوز‌های اورجینال سرعت سیستم رایانه‌ای شما را بالا می‌برند. بنابراین نرم‌افزار‌ها دچار هنگ نشده و با قدرت بالایی برای شما کار می‌کند.

 

  • از طرف دیگر ویندوز اورجینال توسط مایکرؤسافت پشتیبانی می‌گردد و همین موضوع باعث می‌شود شما بهتر بتوانید از نرم‌افزار‌های مایکرؤسافت استفاده کنید.

 

  • امنیت ویندوز اصلی نسبت به ویندوز‌های کرک شده بسیار بالاتر است. این مسأله برای محیط کار که اطلاعات زیادی بر روی لپ تاپ کارکنان وجود دارد، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.
بیشتر بدانید :  ویژگی ‌های باتری لیتیوم یون برای لپ تاپ

 

  • شما با کمک ویندوز اورجینال می‌توانید انواع مختلفی از نرم‌افزار‌ها را اجرا کنید بدون اینکه نگرانی از بابت هنگ کردن و یا سرعت پایین سیستم داشته باشید. البته توجه کنید که برای اجرای نرم‌افزار‌ها، باید قطعات سخت‌افزاری رایانه شما نیز با نوع نرم‌افزار‌های انتخابی همخوانی داشته باشند.

 

  • از دیگر برتری‌های ویندوز اصلی نسبت به ویندوز کرک شده می‌توان به امکان دریافت به‌روزرسانی، عدم نیاز به تعویض مکرر سیستم عامل و قدرت بالا در تشخیص عیوب رخ داده اشاره کرد.

آموزش نصب ویندوز 11


سخن پایانی

ما در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین تفاوت ‌های بین ویندوز کرک شده و ویندوز اورجینال را برای شما بیان نماییم. اگر چه قابلیت‌ها و امکاناتی که در ویندوز‌های کرک شده وجود دارد باعث شده که در حال حاضر اغلب مردم تمایل زیادی برای استفاده از این سیستم عامل بر روی لپ تاپ و کامپیوتر خود داشته باشند ولی به هر حال، شما نباید تنها به ظواهر توجه کنید. مسأله کارایی و سرعت بالای سیستم از هر چیزی مهمتر است. به خصوص اگر قرار است از این سیستم‌های کامپیوتری در محل کار خود استفاده کنید. پیشنهاد ما این است که حتماً از کارشناسان کامپیوتر بخواهید شما را در این زمینه راهنمایی کرده و براساس نیاز که دارید، بهترین سیستم عامل را برای شما نصب نمایند.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه