اخبار

قرار منع تعقیب فیلیمو صادر شد

قرار منع تعقیب فیلیمو صادر شد, لپ تاپ استوک

[ad_1]

چند روز بعد از اظهارات سخنگوی قوه قضائیه درباره شکایت سازمان صداوسیما از فیلیمو، قرار منع تعقیب این پلتفرم صادر شد.

به گزارش ایسنا، منع تعقیب فیلیمو به عنوان یکی از پلتفرم‌های نمایش خانگی که ساترا از آن شکایت کرده بود صادر و هفته قبل به مدیر فیلیمو ابلاغ شده است.

بر اساس گزارش ایسنا، بعد از ثبت شکایت ساترا نسبت به اتهام اخلال در نظم و آسایش عمومی و فعالیت تجاری در زمینه تولید، تکثیر و عرضه نوارهای صوتی و تصویری بدون اخد مجوز مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۳، دادسرای فرهنگ و رسانه قرار منع تعقیب صادر کرده است.

همچنین اطلاعات نخستین حاکی از شواهدی است که بر اساس آن، پرونده شکایت از پلتفرم فیلم‌نت نیز با صدور قرار منع تعقیب همراه شده است.

اقتصاد VODها نجات پیدا می‌کند؟

انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدیویی برخط چندی پیش با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس سازمان صداوسیما، با تأکید بر اینکه رکود سینما و نمایش خانگی ضربه مهلکی به اقتصاد این حوزه خواهد زد، به طرح این پرسش بنیادی پرداخت که آیا با فیلتر VOD ها مخاطب صداوسیما افزایش پیدا می‌کند؟

اعضای هیئت‌مدیره این انجمن پیش از این نامه سرگشاده هم از حجم دخالت‌های ساترا که به محتوای پست‌های اینستاگرامی رسیده است، انتقاد کردند.

این موضوع در حالی است که تابستان امسال هم، انجمن صنفی VODها پیش‌نویس پیشنهادی قانون انتظام‌بخشی نمایش ویدئویی برخط (آنلاین) را منتشر کرد. در این پیش نویس هیچ اشاره‌ای به ساترا نشده و هیئتی متشکل از چند نهاد حاکمیتی و بخش خصوصی مثل مرکز ملی فضای مجازی، صدا و سیما، وزارتخانه‌های ارشاد و ارتباطات به عنوان رگولاتور شبکه نمایش خانگی آنلاین پیشنهاد شده است.

بیشتر بدانید :   این پهپاد با بال‌های قابل خوردن، در مأموریت‌های امداد و نجات به‌کار برده می‌شود

با وجود این مسائل اما معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا از برگزاری جلسه با دادستانی کل کشور برای انتظام‌بخشی به اکوسیستم شبکه نمایش خانگی خبر داد و گفت: «تمام اعضای این جلسه متفق‌القول بودند که هیچ‌ اثری نباید بدون مجوز از ساترا توسط پلتفرم‌ها منتشر شود.»

به هر روی در نهایت با وجود نامه درخواست رئیس صدا و سیما از رئیس جمهور مبنی بر فیلتر فیلیمو، قرار منع تعقیب این پلتفرم صادر شد.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.