اخبار

انتقال خودروهای وارداتی کیا از بندر لنگه به تهران

انتقال خودروهای وارداتی کیا از بندر لنگه به تهران, لپ تاپ استوک

[ad_1]

پس از فراز و فرود های بسیار به نظر می رسد که سرانجام واردات خودرو چهره‌ اجرایی به خود گرفته و بازار کشور به زودی میزبان نخستین خودروهای وارداتی خواهد بود. کوشا موتور که برند چندان نام آشنایی در میان فعالین صنعت خودرو نیست، ظاهرا مسئولیت واردات خودروهای کیا و ارائه خدمات پس از فروش آن‌ها را در ایران بر عهده دارد. محموله خودروهای وارداتی کیا شامل مدل‌های سراتو، ریو، سلتوس، سونت، اسپورتیج، پیکانتو و پگاس می‌شود که در شمار معدودی (بین 22 الی 44 دستگاه به روایات مختلف) سرانجام وارد خاک ایران شده است، اما آنچه باعث نگرانی کارشناسان صنعت خودرو شده، نحوه قیمت گذاری، تعرفه گمرکی سنگین و عرضه این خودروها در بورس کالاست که به قیمت های میلیاردی برای این خودروهای نه چندان رویایی منجر خواهد شد. اتفاقی که با هدف گذاری های اولیه وزارت صمت مبنی بر واردات خودروهای اقتصادی برای قشر متوسط جامعه، تناسب چندانی ندارد.

کیا سراتو جدید

انتقال خودروهای وارداتی کیا از بندر لنگه به تهران نیز در دست انجام است. این محموله به طور خاص وارد گمرک شهریار شده تا پس از طی مراحل قانونی، در معرض فروش گذاشته شوند. ناگفته نماند که طبق اظهارات سخنگوی وزارت صمت، خودروهای بیشتری از مبدأ ژاپن، چین و کره جنوبی در هفته‌های آتی وارد کشور خواهند شد.

همان‌طور که بارها گفته شده و البته طبق آیین‌نامه واردات، خودروهای خارجی تنها در بورس کالا عرضه می‌شوند. به گفته مسئولان، بورس کالا بستری برای کشف قیمت به حساب می‌آید اما تجربه چند هفته اخیر نشان داده است که روند معاملات در بورس کالا با نرخ های افزایشی صورت گرفته که البته وزیر صمت این موضوع را ناشی از استقبال شدید مشتریان و افزایشی شدن نرخ ارز می داند، در نقطه مقابل اما کارشناسان، روش کشف قیمت در بورس کالا که مشابه برگزاری مزایده است را نیز عاملی تشدید زا در زمینه افزایش قیمت ها در سطح بازار قلمداد می کنند.

بیشتر بدانید :   آمازون Kindle Scribe معرفی شد؛ مشخصات + قیمت کتابخوان آمازون

کیا پگاس

به هرحال، خودروهای متنوع کیا نیز پس از انجام مراحل اداری مربوط به اخذ مجوز شماره گذاری، از گمرک ترخیص شده و ظرف ماه های آتی در بورس کالا در معرض مزایده قرار می‌گیرند و متقاضیان می‌توانند نسبت به خرید هر یک اقدام کنند. اگرچه تمرکز دولت روی ورود خودروهای اقتصادی معطوف شده، اما آنطور که از شواهد امر بر می آید، خودروهای وارداتی لزوما ارزان‌ نیستند و با احتمال قریب به یقین شاهد درج قیمت های میلیاردی پشت شیشه این خودروها در بازار خواهیم بود.

کیا سونت

وزارت صمت امیدوار است تا با عملیاتی شدن واردات خودرو، مدل‌های جذاب، جدید و متنوعی راهی بازار شوند، اما با توجه به ممنوعیت پنج ساله واردات خودرو به کشورمان به نظر می رسد که ظرفیت خالی عظیمی در بازار وجود دارد که جبران کردن آن در مدت زمانی کوتاه چندان آسان نیست.

کیا سراتو

با این حال، آنطور که از خبرهای غیر رسمی مشخص است، علاوه بر محصولات کیا، خودروهای متعلق به برند هیوندای، میتسوبیشی، اشکودا، سئات، چانگان و دانگ فنگ، نیز در صف ورود به کشور قرار دارند.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.