برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون چه کار کنیم؟

پیشرفت تکنولوژی و فناوری این امکان را برای مردم فراهم کرده است که حتی کار‌هایی که در گذشته سخت به نظر می‌رسید ، در حال حاضر به راحتی انجام گیرد.

برای مثال در گذشته نمی‌توانستیم کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنیم اما اکنون با ابداع روش ‌های مختلف اتصال لپ تاپ به تلویزیون شما می‌توانید به راحتی به کمک تلویزیون از سیستم لپ تاپ خود استفاده کنید. فرض کنیم که شما فیلمی بر روی لپ تاپ دارید و تصمیم گرفته‌اید که این فیلم را با تلویزیون مشاهده کنید.

اگر فلش یا هارد در اختیار شما نباشد قطعاً اتصال لپ تاپ به تلویزیون آخرین راهکاری است که برای مشاهده فیلم به کمک شما می‌آید. ما در این مطلب روش‌ های اتصال لپ تاپ به تلویزیون را برای شما توضیح خواهیم داد.

اتصال به لپ تاپ2
اتصال به لپ تاپ2

معرفی روش‌ های اتصال لپ تاپ ‏به تلویزیون

به طور کلی دو روش برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد:

  • روش مستقیم یا استفاده از کابل

ساده‌ترین روشی که برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد استفاده از کابل است. شما کابل را به تلویزیون وصل کرده و سر دیگر آن را به لپ تاپ می‌زنید. در این صورت لپ ‌تاپ همانند یک پورت شناسایی می‌شود و این امکان برای شما فراهم خواهد شد که بتوانید تمامی فایل‌هایی که برای لپ تاپ وجود دارد را از طریق تلویزیون مشاهده کنید.

این روش به هیچ عنوان دردسری برای شما ندارد و شما می‌توانید از کابل‌های بسیار عالی برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون خود استفاده کنید. کابل‌های متعددی وجود دارد که شما می‌توانید برای منظور استفاده کنیم اما طول کابل نیز بسیار مهم است. حتما زمانی که می‌خواهید یک کابل برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون بخرید طول سیم را نیز در نظر بگیرید تا مجبور نشوید لپ‌تاپ را کنار میز تلویزیون که خطر افتادن وجود دارد قرار دهید.

  • روش‌ های غیر مستقیم اتصال لپ تاپ به تلویزیون

  • استفاده از hdmi بی سیم
بیشتر بدانید :   چرا باید از ویندوز اورجینال برای سیستم‌ های رایانه ‌ای استفاده کنیم

در کنار کابل‌های،  hdmi امکان اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق hdmi بدون سیم نیز فراهم شده است. این روش نیز بسیار راحت است و شما تنها به یک فرستنده و گیرنده نیاز دارید که به صورت بی‌سیم برای شما کار کند بدون اینکه نیاز به سیم‌کشی باشد.

حتی در مسافت‌های خیلی دور می‌توانید فایل‌هایی که بر روی لپ تاپ وجود دارد را بر روی تلویزیون پیاده کنید. از نظر کیفیت صدا و تصویر نیز هیچ نگرانی نداشته باشید چون با استفاده از این روش شما می‌توانید با کیفیت بسیار بالا صدا و تصویر را بر روی تلویزیون خود داشته باشید. البته اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق hdmi بدون سیم یک عیب بزرگ دارد و آن اینکه امکان ارسال ویدئوهایی با کیفیت k۴ از این طریق بر روی تلویزیون وجود ندارد.

  • اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق میراکست

شرط اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق میراکست این است که دستگاه‌های مورد نظر یعنی لپ تاپ و تلویزیون باید بتوانند از میراکست پشتیبانی کنند در غیر این صورت شما نیاز به یک گیرنده میراکست خواهید داشت. با این روش نیز می‌توانید با کیفیت بسیار بالا تصاویر و ویدئو‌های خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید اما باز هم امکان انتقال ویدیو‌های با کیفیت k ۴ از طریق میراکست وجود ندارد.

 

دیگه نگران خرید لپ تاپ استوک نباشید . فروشگاه سیپک لپ تاپ دست دوم را با گارانتی یک ساله به فروش می رساند. 

 

  • اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق وای فای

در دنیای امروز وای فای باعث شده است که انسان‌ها بتوانند عمده کار‌های خود را به راحتی از طریق اینترنت انجام دهند. خوشبختانه در دنیای فناوری تلویزیون‌های جدید نیز به گونه‌ای طراحی می‌شوند که امکان اتصال آن‌ها به اینترنت وجود دارد. در نتیجه اگر شما وای فای تلویزیون و همچنین لپ تاپ خود را روشن کنید به راحتی می‌توانید از طریق همین اینترنت، فایل‌های خود را از لپ تاپ به تلویزیون انتقال دهید.

بیشتر بدانید :   راهنمای خرید و قیمت کیس استوک

کدام یک از روش ‌های اتصال لپ تاپ به تلویزیون بهتر است ؟

قطعاً در پاسخ به این سؤال باید شما میزان امکانات موجود نوع سیستم لپ تاپ میزان تکنولوژی‌های موجود در داخل تلویزیون و حتی موقعیت مکانی خود را نیز در نظر بگیرید.

اگر به دنبال یک روش کم هزینه و ساده هستید می‌توانید از کابل استفاده کنید. اما اگر برای شما مهم است که اتصال لپ تاپ به تلویزیون در فاصله‌های دور انجام گیرد باید به سراغ روش‌های بی‌سیم بروید.

در این زمینه باید میزان امکانات و در نتیجه نرم‌افزار‌هایی که در اختیار دارید را مورد بررسی قرار دهید و زمانی که مطمئن شدید تلویزیون و لپ تاپ هیچگونه آسیبی متحمل نمی‌شوند یکی از روش‌های مناسب را انتخاب کنید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.