آموزش

هارد ssd دست دوم و مزایای آن

ssd hard

شما یک لپ تاپ دست دوم قدیمی دارید که بر روی آن هارد HDD ‌نصب شده و در نهایت سرعت لپ تاپ شما بسیار پایین است. بنابراین در این زمان است که استفاده از هارد SSD می‌تواند به کمک شما بیاید. یعنی شما از طریق نصب یک هارد SSD بر روی همان لپ تاپ استوک قدیمی می‌توانید از سیستم رایانه خود با سرعت بسیار بالاتری نسبت به قبل استفاده کنید.

برخی از افراد زمانی که حافظه سیستم رایانه‌ای افت کرده و یا سرعت سیستم به شدت پایین می‌آید، تصمیم می‌گیرند آن را عوض کنند. اما اگر شما به سراغ نمایندگی‌های تعمیرات کامپیوتر بروید، قطعاً مهندسین کامپیوتر در صورتی که مطمئن شوند سیستم رایانه‌ای و همان لپ تاپ شما هیچگونه مشکلی ندارد پیشنهاد نصب هارد  SSD بر روی سیستم رایانه‌ای را به شما خواهند داد.

برای استفاده از هارد ssd دست دوم حتماً این مطلب را مطالعه کنید:

البته در نهایت این به نظر شما بستگی دارد که نصب هارد SSD انجام بگیرد یا نه. ولی ما در این مقاله مزایای استفاده از هارد اس اس دی را توضیح می‌دهیم تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید.

ssd hard

ssd hard

مهمترین مزایای استفاده از هارد SSD دست دوم

هارد SSD تحت عنوان درایو جامد نیز شناخته شده و یک جایگزین مناسب برای هارد‌های سنتی و اچ دی دی به حساب می‌آید. ما در این مقاله 6 دلیل برای شما بیان می‌کنیم که استفاده از هارد یا حافظه SSD را توجیه می‌کند:

  • افزایش سرعت سیستم برای خواندن اطلاعات

اولین برتری حافظه‌های  SSD نسبت به دیسک‌های قدیمی، افزایش سرعت خواندن اطلاعات و در نتیجه افزایش سرعت سیستم شما خواهد بود. همانگونه که گفتیم اگر لپ تاپ شما قدیمی است شاید بتوانید از طریق نصب حافظه  SSD سرعت آن را به طور چشمگیری بالا ببرید البته منوط بر اینکه مشکلی در داخل سیستم شما وجود نداشته باشد.

  • دوام و ماندگاری بیشتر هارد اس اس دی

اگر دیسک‌های قدیمی همانند HDD را با هارد SSD مقایسه کنید متوجه می‌شوید که در حافظه‌های سنتی و قدیمی قطعات کوچکی وجود دارد که حرکت همین قطعات باعث افت سرعت کامپیوتر شما می‌شود. مسلماً زمانی که شما هارد قدیمی را بر روی سیستم لپ تاپ خود نصب کرده باشید به دلیل اینکه قطعات کوچک متحرک در داخل آن مدام در حال حرکت هستند، دمای سیستم افزایش پیدا کرده و در نتیجه احتمال خرابی هارد افزایش پیدا می‌کند .این در حالی است که قطعات متحرک برای حافظه‌های  SSD در نظر گرفته نشده و بنابراین مقاومت بیشتری در برابر افزایش دما خواهند داشت.

  • جاوگیری از افزایش دمای سیستم

آنچه باعث می‌شود که هارد‌های قدیمی باعث افزایش دمای سیستم شوند، بحث حرکت قطعات و اصطکاکی است که بین آن‌ها اتفاق می‌افتد. اگر چه در داخل لپ تاپ‌ها سیستم فن در نظر گرفته شده ولی به هر حال تا زمانی که سیستم لپ تاپ روشن است اصطکاک بین قطعات هارد وجود داشته و دمای آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. اما به دلیل اینکه در هارد SSD این قطعات متحرک وجود ندارد، بنابراین اصطکاک به شدت کاهش پیدا کرده و دمای سیستم خنک باقی می‌ماند. همین موضوع به سلامت قطعات داخلی سیستم رایانه شما کمک می‌کند.

بیشتر بدانید :   مشکل قاطی شدن رنگ مانیتور لپ تاپ

بیشتر بیاموزید : برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون چه کار کنیم؟


  • کاهش وزن لپ تاپ

حافظه‌های  SSD وزن کمتری نسبت به هارد‌های قدیمی دارند بنابراین تأثیر چشمگیری بر روی وزن لپ ‌تاپ شما گذاشته و برای حمل و نقل و حتی جابجایی لپ تاپ در زمان سفر شما محدودیت زیادی نخواهید داشت.

  • بی‌صدا بودن هارد ssd دست دوم

اگر شما یک لپ‌تاپ قدیمی داشته باشید که بر روی آن‌ها هارد مکانیکی و سنتی نصب شده باشد، حرکت قطعات مکانیکی صدای زیادی را در داخل لپ تاپ ایجاد می‌کند اما چنین مشکلی در لپ‌تاپ‌های جدید وجود ندارد چون هارد اس اس دی در داخل آن‌ها استفاده شده و قطعات مکانیکی داخل چنین حافظه‌ای وجود ندارد. بنابراین شما هیچ صدایی نمی‌شنوید و اگر صدایی نیز به گوش برسد ناشی از عملکرد فن لپ تاپ است.

  • کاهش میزان برق مصرفی

میزان برق مصرفی در لپ تاپ‌های جدید که مجهز به حافظه  SSD  هستند نسبت به لپ تاپ‌های قدیمی کمتر است و مهمترین دلیل آن، بحث وجود حافظه SSD در این سیستم‌های رایانه‌ای است چون قطعات مکانیکی در داخل آن‌ها وجود ندارد بنابراین حرکتی در داخل حافظه دیده نمی‌شود. همین عامل به کاهش میزان برق مصرفی کمک می‌کند.

 

ما در این مقاله در رابطه با هارد ssd دست دوم صحبت کریدم ولی بر این عقیده هستیم که باز هم از تجربه شما میتوانیم استفاده کنیم که مقاله ای بهتر و جامع تولید کنیم.
تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه