دانستنی‌ها

دلیل حذف درایو نوری از لپ تاپ‌ ‌های جدید چیست؟

دلیل حذف درایو نوری از لپ تاپ‌ ‌های جدید چیست؟, لپ تاپ استوک

چرا برای لپ تاپ‌ های جدید درایو نوری در نظر گرفته نمی ‌شود

در لپ تاپ‌های قدیمی درایو نوری وجود داشت که از طریق آن می‌توانستیم اطلاعات موجود در سی دی و دی وی دی را بر روی لپ تاپ خود بخوانیم. در واقع درایو نوری دستگاهی است که امکان بازخوانی اطلاعات از روی سخت‌افزار‌هایی همانند CD را برای ما فراهم می‌کند. اما اگر شما لپ تاپ‌های جدید را بررسی کنید ممکن است با انواعی برخورد داشته باشید که درایو نوری برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است.

دلیل حذف درایو نوری در لپ تاپ ‌های جدید چیست؟ این موضوع در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد. حتماً آن را با دقت مطالعه کنید.

laptop dvd writer

دلایل حذف درایو نوری از لپ تاپ ‌های جدید 

زمانی که می‌خواهید یک لپ ‌تاپ بخرید، حتماً باید از برند‌های مختلف و فروشگاه‌های معتبر دیدن کنید و با کارشناسان در این زمینه صحبت داشته باشید تا براساس نیاز خود بتوانید یک لپ تاپ مناسب خریداری کنید. در این میان، قطعا لپ تاپ ‌های به شما معرفی می‌گردد که درایو نوری برای آن‌ها طراحی نشده است. حتما این سؤال برای شما به وجود می‌آید که چرا چنین اتفاقی افتاده در حالی که ممکن است شما اطلاعاتی بر روی سی دی یا دی وی دی داشته باشید و نیاز باشد آن‌ها را با لپ تاپ بخوانید.

دلیل حذف درایو نوری از لپ تاپ‌ های نو عبارتند از:

 

  • اولین دلیل حذف درایو نوری از لپ تاپ‌ های جدید، پیشرفت سریع اینترنت در تمام دنیا است. با توجه به اینکه سرعت اینترنت در حال حاضر بسیار بالا بوده و امکان دسترسی به انواع نرم‌افزار‌های کامپیوتری از طریق اینترنت فراهم شده است، نیازی نیست که ما بخواهیم اطلاعات را از طریق سی دی و دی وی دی به لپ تاپ خود انتقال دهیم. ما به راحتی می‌توانیم به سایت‌های معتبر مراجعه کرده و هر آنچه نیاز داریم را دانلود کنیم.
بیشتر بدانید :  راهنمای خرید لپ‌تاپ استوک برای شرکت‌ها 2024

 

  • شاید این سؤال برای شما به وجود آمده باشد که سی دی رام فضای زیادی را در لپ تاپ اشغال نمی‌کند اما طراحی لپ تاپ‌های جدید به سمتی می‌رود که اندازه آن‌ها هر روز کوچکتر و قطر آن‌ها کمتر شود. در چنین شرایطی، حذف درایو نوری واقعاً مناسب‌تر خواهد بود چون باعث می‌شود فضایی که قرار بوده به سی دی رام تعلق پیدا کند، برای قرار گرفتن سایر قطعات اصلی لپ تاپ مورد استفاده قرار گیرد.

درایو نوری لپ تاپ

  • اگر شما به آتلیه عکاسی بروید، زمانی که می‌خواهید مجموعه عکس‌های خود را دریافت کنید قطعاً به جز سی دی و دی وی دی، راهکار‌های دیگری نیز وجود دارد. برای مثال ممکن است که فرد عکاس تمام عکس‌های شما را بر روی یک فلش مموری بریزد و یا اینکه از طریق شبکه‌های اجتماعی آن‌ها برای شما جابجا کند.  در واقع همان گونه که متوجه شدید، پیشرفت قطعات سخت‌افزاری و سرعت پیشرفت در شبکه‌های اجتماعی نیز این امکان را فراهم کرده است تا شما بتوانید اطلاعات حتی با حجم زیاد را بدون نیاز به سی دی و دی وی دی انتقال دهید.

 

  • مزیت دیگر حذف درایو نوری از لپ تاپ، کاهش قیمت لپ تاپ است. با توجه به آنچه که گفته شد، در حا حاضر کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که هنوز برای جابجایی اطلاعات، به دی وی دی و سی دی نیاز داشته باشد. بنابراین بهتر است برای خرید لپ تاپ به سراغ انواعی بروید که درایو نوری ندارد چون در این صورت هزینه به مراتب کمتر از زمانی خواهد شد که شما لپ تاپ‌های با درایو نوری را می‌خرید.
بیشتر بدانید :  تکنولوژی Turbo HD هایک ویژن

 

  • مشکلی که در اغلب درایو‌های نوری وجود دارد، عمر نسبتا پایین آن‌ها است. درایوهای نوری به گونه‌ای طراحی می‌شوند که جای زیادی را در لپ تاپ اشغال نکنند. به خصوص اگر ضخامت لپ تاپ استوک کم باشد قطعاً فشردگی درایو‌های نوری نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین عمر بالایی نداشته و خیلی زود خراب می‌شوند. در این زمان شما باید به نمایندگی‌های تعمیرات مراجعه کنید تا در صورت امکان، تعمیر را برای شما انجام دهند.

 

سخن پایانی 

با توجه به آنچه که گفته شد، اگر شرایط کاری شما به گونه‌ای است که مطمئن هستید در مدت زمان استفاده از لپ تاپ به هیچ عنوان به سی دی و دی وی دی نیاز پیدا نخواهید کرد، پیشنهاد ما این است که به سراغ لپ تاپ‌های بدون درایو نوری بروید تا هم هزینه مقرون به صرفه‌تری را پرداخت کنید و هم بتوانید تنوع زیادی از لپ تاپ‌ها با ضخامت‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و بهترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه