آموزش

بهترین پاوربانک لپ تاپ

بهترین پاوربانک لپ تاپ, لپ تاپ استوک

قبل از خرید پاوربانک مخصوص لپ تاپ حتماً این مطلب را مطالعه کنید

برای کسانی که دائم در سفر بوده و یا اینکه در طول روز به دلیل شرایط کاری و درسی خود مجبور هستند ساعات زیادی از لپ تاپ بدون جریان مستقیم برق استفاده کنند، قطعاً وجود پاوربانک مخصوص لپ تاپ به آن‌ها کمک بزرگی خواهد کرد چون به هر حال شما باید در طول روز چندین بار باتری لپ تاپ را شارژ کنید وگرنه خاموش می‌شود.

بنابراین داشتن پاوربانک مخصوص لپ تاپ یک رکن اصلی برای این دسته از افراد به حساب می‌آیند. تنوع زیادی در پاوربانک لپ تاپ در بازار وجود دارد و حتماً این سؤال برای شما به وجود آمده است که بهترین پاوربانک لپ تاپ چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

لپ تاپ استوک ما در این مطلب نکاتی را برای شما نکاتی را ذکر می‌کنیم که به خرید‌ ایده‌آل شما کمک خواهد کرد.

بهترین پاوربانک لپ تاپ

نکات مهم برای خرید پاوربانک مخصوص لپ تاپ

اگر شما بتوانید یک پاوربانک بسیار خوب برای لپ تاپ خود خریداری کنید، این اطمینان را خواهید داشت که هم طول عمر مفید آن بسیار زیاد بوده و هم می‌توانید در طول روز حداقل دو بار باطری لپ تاپ خود را با آن شارژ کنید. در نتیجه براساس میزان استفاده از لپ تاپ در طول روز و میزان نیاز به شارژ کردن لپ تاپ، شما باید برای خرید پاوربانک مخصوص لپ تاپ اقدام کنید. برای این منظور چند نکته مهم را در نظر بگیرید:

  • ولتاژ و آمپر شارژ پاوربانک لپ تاپ

اولین فاکتور در خرید پاوربانک لپ تاپ این است که باید ولتاژ و آمپر شارژر لپ تاپ با ولتاژ و آمپر پاوربانک مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت باتری تحت فشار بسیار زیادی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بدانید :   اگر لپ تاپ خیس شد چه باید کرد؟ چه کاری را نباید انجام دهیم؟

حتما این سؤال در ذهن شما به وجود آمده است که ما چگونه می‌توانیم متوجه شویم آمپر و ولتاژ شارژر لپ تاپ چقدر است تا در زمان خرید پاوربانک مخصوص لپ تاپ به این فاکتور توجه داشته باشیم؟

برای این منظور شما باید اطلاعاتی که بر روی شارژر لپ تاپ ذکر شده است را با دقت مورد بررسی قرار دهید. آداپتور یا منبع تغذیه لپ تاپ را بردارید و مشخصات آن را با دقت ملاحظه کنید. قسمت output یا خروجی، نشان‌دهنده میزان شارژ خروجی و قسمت Input یا  ورودی، نشان‌دهنده میزان شارژ ورودی است. در زمان خرید پاوربانک مخصوص لپ تاپ حتماً میزان ورودی و خروجی پاوربانک را با این دو فاکتور در لپ تاپ تطبیق دهید تا بتوانید یک پاوربانک متناسب با شارژر لپ تاپ تهیه نمایید. همان گونه که گفته شد اگر تفاوت زیادی بین ورودی و خروجی پاوربانک و لپ تاپ وجود داشته باشد باتری لپ تاپ شما آسیب خواهد دید.

  • توجه به ظرفیت باتری لپ تاپ

دومین فاکتور برای خرید پاوربانک لپ تاپ این است که ظرفیت باتری لپ تاپ با ظرفیت پاوربانک تطابق داشته باشد. پیشنهاد ما بر این است به سراغ پاوربانک‌هایی بروید که ظرفیت آن‌ها بالای ۱۵۰0۰ میلی آمپر است. در این صورت این امکان برای شما فراهم می‌شود که بتوانید حداقل دو بار در طول روز لپ تاپ خود را شارژ کنید. در واقع باید ببینید در طول روز چقدر از لپ تاپ خود استفاده کرده و مجبور هستید بدون جریان برق و با استفاده از پاوربانک، باتری لپ تاپ را شارژ کنید. هر اندازه ظرفیت پاوربانک لپ تاپ شما بیشتر باشد، امکان شارژ کردن باتری لپ تاپ با آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  • سوکت پاوربانک و لپ تاپ

فراموش نکنید که سوکت پاوربانک باید با پورت لپ تاپ تطابق داشته باشد تا شما بتوانید پاور بانک را به آن وصل کنید. بنابراین در زمان خرید پاوربانک مخصوص لپ تاپ، حتما سیستم را نیز به همراه ببرید تا بتوانید پاوربانک را به آن وصل کنید.

بیشتر بدانید :   5 گام برای راه‌ اندازی لپ تاپ استوک

 

سخن پایانی

در کنار فاکتور‌هایی که برای خرید پاور بانک لپ تاپ بیان کردیم، حتماً نام برند را نیز در نظر بگیرید. قطعا همان اندازه که برند لپ تاپ تعین‌‌کننده کیفیت قطعات سخت‌افزاری آن است، همین موضوع در مورد پاوربانک لپ تاپ نیز صدق می‌کند. به سراغ برند‌هایی بروید که بسیار شناخته شده بوده و کیفیت آن‌ها نیز توسط استاندارد‌های جهانی تأیید شده است چون در این صورت به ازای هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید، یک پاوربانک با طول عمر مفید بیشتر در اختیار خواهید داشت. اگر به سراغ پاوربانک‌های ارزان قیمت بروید، شک نکنید که کیفیت آن‌ها پایین بوده و برای مدت زمان کوتاهی دچار مشکل می‌شوید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

نوشته های مشابه