اخبار

FTC آمریکا برای لغو معامله خرید اکتیویژن بلیزارد از مایکروسافت شکایت کرد

[ad_1]

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) شکایتی را علیه مایکروسافت ثبت کرده تا شاید بتواند جلوی معامله 68.7 میلیارد دلاری این شرکت برای خرید اکتیویژن بلیزارد را بگیرد. FTC معتقد است که این معامله می‌تواند به مایکروسافت اجازه دهد تا رقبای ایکس باکس را تحت فشار قرار دهد و کسب‌وکار گیمینگ ابری خود را بزرگ‌تر کند.

کمیسیون تجارت فدرال پس از هفته‌ها گفتگو با مایکروسافت، سونی و دیگر رگولاتورها درباره نگرانی‌های موجود در زمینه رقابت در بازار و آینده بازی Call of Duty تصمیم به ثبت این پرونده قضایی گرفت. این یعنی مایکروسافت حالا با چالش‌های مهمی برای تکمیل‌کردن معامله خود با اکتیویژن بلیزارد روبه‌رو خواهد بود.

«هالی ودووا»، رئیس اداره رقابت FTC در این باره می‌گوید: «مایکروسافت همین حالا نشان داده که می‌تواند محتواها را از رقبایش دریغ کند و این کار را انجام خواهد داد. ما امروز می‌خواهیم اجازه ندهیم مایکروسافت کنترل یکی از استودیوهای بزرگ بازی‌سازی مستقل را در اختیار بگیرد و با این کار به چندین بازار پویا و روبه‌رشد بازی‌های ویدیویی آسیب بزند.»

مایکروسافت همچنان به تکمیل خرید اکتیویژن باور دارد

«برند اسمیت»، از معاونان مایکروسافت هم در پاسخ به این اتفاق در بیانیه‌ای گفت: «ما همچنان باور داریم که این معامله به توسعه رقابت می‌انجامد و فرصت‌های بیشتری را برای گیمرها و توسعه‌دهندگان به‌وجود می‌آورد. ما از روز اول متعهد به رفع نگرانی‌های موجود در زمینه رقابت بودیم و برای مثال اوایل همین هفته طرحی برای امتیاز بهره‌برداری را به FTC ارائه کردیم. با وجود این که باور داشتیم می‌توانیم با صلح کار خود را پیش ببریم، اما به پرونده خود اطمینان کامل داریم و آماده‌ایم تا آن را به دادگاه ببریم.»

بیشتر بدانید :   توییتر قرارداد هزاران کارمند پیمانی خود را بدون اطلاع‌رسانی قبلی فسخ کرد

«بابی کوتیک»، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد هم در نامه‌ای خطاب به کارمندان خود اعلام کرده که اطمینان دارد این معامله تکمیل خواهد شد: «این اتهام که معامله ما ضدرقابتی است با حقایق همخوانی ندارد و معتقدیم که در این چالش پیروز می‌شویم.»

مایکروسافت ماه گذشته پیشنهاد قراردادی 10 ساله برای عرضه بازی‌های سری Call of Duty را به سونی داده بود، اما این شرکت ژاپنی هنوز این پیشنهاد را نپذیرفته است. نینتندو و ولو شرکت‌هایی هستند که پیشنهادهای مشابهی را از سوی مایکروسافت دریافت و قبول کرده‌اند.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.