اخبار

گوگل و مایکروسافت در مراکز داده خود از انرژی تجدیدپذیر بیشتری بهره می‌برند

[ad_1]

گوگل و مایکروسافت، دو غول حوزه فناوری در چند قرارداد مربوط به انرژی تجدیدپذیر برای تأمین انرژی مراکز داده (دیتاسنتر) خود سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

براساس گزارش The Register، گوگل یک قرارداد 12 ساله خرید 100 مگاوات برق شرکتی با شرکت توسعه نیروگاه بادی دریایی Moray West امضا کرده که در منطقه نسبتاً دورافتاده Moray Firth در اسکاتلند مستقر است.

این سرمایه‌گذاری مشترک متعلق به EDP Renewables و شرکت فرانسوی Engie است و از سال 2025، 5 تراوات ساعت انرژی سبز را از مزرعه بادی دریایی 882 مگاواتی در اختیار غول موتور جستجو قرار خواهد داد که برای تأمین انرژی مورد نیاز منطقه Google Cloud UK مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت نیز قرارداد خرید برق (PPA) خود را در ایرلند امضا کرده است که بیش از 900 مگاوات برق تجدیدپذیر را پوشش می‌دهد. با این حال، برخی منابع اشاره کرده‌اند که مایکروسافت با شرکت نروژی Statkraft و شرکت ایرلندی Energia Group نیز قراردادی امضا کرده است که طی آن، این غول فناوری بیش از 366 مگاوات انرژی پاک خواهد داشت.

اهداف گوگل و مایکروسافت در زمینه انرژی تجدیدپذیر

هر‌دو شرکت اهداف پایدار بلند‌مرتبه‌ای دارند که باید برآورده شوند. مراکز داده عظیمی که این دو شرکت بر آنها تسلط دارند، همراه با سرویس‌های وب آمازون (AWS)، ردپای محیطی بسیار بزرگی به‌همراه دارند.

طبق تحقیقات مستقل آژانس بین‌المللی انرژی، مراکز داده حدود 1 درصد از کل برق مصرفی جهان را مصرف می‌کنند. تا سال 2025، مایکروسافت قصد دارد به عرضه 100 درصد انرژی تجدیدپذیر روی بیاورد و تا سال 2030 قصد دارد 100 درصد مصرف برق خود را با خرید انرژی بدون کربن برابر کند.

بیشتر بدانید :   دیجی‌نکست، کارایا و نیک‌ونچرز در استارتاپ اکتین هم‌سرمایه‌گذاری می‌کنند

«مت بریتین»، رئیس Google EMEA گفته است: «شرکت ما فعالیت کامل با انرژی بدون کربن تا سال 2030 را هدف قرار داده و در بریتانیا، ما در سال 2025 با 90 درصد انرژی بدون کربن یا چیزی نزدیک به آن کار خواهیم کرد.»

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.