اخبار

گوگل با تمرکز رو توسعه محصولات هوش مصنوعی، به جنگ ChatGPT می‌رود

گوگل با تمرکز رو توسعه محصولات هوش مصنوعی، به جنگ ChatGPT می‌رود, لپ تاپ استوک

[ad_1]

گوگل در «وضعیت فوق‌العاده» قرار دارد و با اختصاص بخش‌های مختلفی برای «کمک به توسعه و انتشار نمونه‌های اولیه و محصولات هوش مصنوعی»، قصد دارد تا با ChatGPT مقابله کند.

ChatGPT در حال حاضر معروف‌ترین نمونه فناوری هوش مصنوعی است که می‌تواند مستقیماً به سوالات کاربران به صورت مکالمه پاسخ دهد. به گفته نیویورک تایمز، گوگل با این موضوع به‌طور جدی برخورد می‌کند و مدیریت آن یک «کد قرمز» یا وضعیت فوق‌العاده در این زمینه اعلام کرده است. براساس این گزارش، «سوندار پیچای»، مدیرعامل گوگل «کارگروه‌های متعددی در داخل شرکت را برای پاسخ به تهدیدی که ChatGPT ایجاد می‌کند، تغییر داده است.»

در این گزارش گفته شده است:

«از هم اکنون تا کنفرانس بزرگی که انتظار می‌رود در ماه مه توسط گوگل میزبانی شود، تیم‌هایی در بخش تحقیقات، اعتماد و ایمنی و بخش‌های دیگری از گوگل برای کمک به توسعه و انتشار نمونه‌های اولیه و محصولات هوش مصنوعی منصوب شده‌اند.»

محصولات گوگل برای رقابت با مدل‌های هوش مصنوعی فعلی

این موضوع شامل «ساخت محصولات هوش مصنوعی می‌شود که می‌توانند آثار هنری و سایر تصاویر را خلق کنند». در این زمینه، گوگل قبلاً از هوش مصنوعی Imagen که رقیب DALL-E محسوب می‌شود، رونمایی کرده بود.

بنابراین احتمالاً در نمایشگاه I/O 2023 جزئیات بیشتری درباره برنامه جدید غول موتور جستجو بشنویم که البته مشخص نیست در آن زمان محصولات جدید معرفی خواهند شد یا خیر. برنامه‌های فعلی شامل ارائه فناوری چت LaMDA این شرکت به عنوان یک پیشنهاد ابری برای اشخاص ثالث می‌شود.

با این حال، این شرکت باید این موضوع را درنظر بگیرد که اگر مردم و کاربران ترجیح می‌دهند که برای پاسخگویی با یک ربات صحبت کنند، این فناوری چگونه می‌تواند به‌طور جدی کسب‌و‌کار جستجو و تبلیغات آن را بهبود بخشید؛ چیزی که گوگل به عنوان یک نیاز یا اولویت کاربر در حال رشد روی آن تأکید دارد.

بیشتر بدانید :  ارزش اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بیشتر است

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.