اخبار

چت‌بات هوش مصنوعی Bard به‌زودی ارتقا می‌یابد

چت‌بات هوش مصنوعی Bard به‌زودی ارتقا می‌یابد, لپ تاپ استوک

[ad_1]

رقابت در دنیای چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی روزبه‌روز فشرده‌تر می‌شود، تا جایی که حالا مدیرعامل گوگل، «سوندار پیچای»، گفته است که Bard، جدیدترین چت‌بات این کمپانی به‌زودی ارتقا می‌یابد.

گوگل مدل‌های زبانی مختلفی دارد که می‌تواند براساس آن‌ها، چت‌بات بسازد. مسلماً هر چقدر مدل زبانی پیشرفته‌تر و جامع‌تر باشد، چت‌بات هم عملکرد بهتری از خودش نشان می‌دهد. حالا گوگل می‌خواهد چنین کاری را برای بارد انجام دهد.

چت‌بات هوش مصنوعی Bard به مدل PaLM ارتقا می‌یابد

سوندار پیچای در صحبت با پادکست Hard Fork نیویورک تایمز، از ارتقای بارد به مدل‌های زبانی پیشرفته‌تر خبر داده است:

«بدون شک مدل‌های زبانی توانمندتری داریم. به‌زودی – حتی شاید زمانی که این پادکست پخش می‌شود – ما Bard را به برخی از مدل‌های پیشرفته‌تر PaLM ارتقا خواهیم داد تا توانایی‌های بیشتری را به این چت‌بات بیاورند؛ توانایی‌های بیشتری در زمینه استدلال، کدنویسی و پاسخ‌گویی بهتر به سؤالات ریاضی. شما تا یک هفته دیگر این پیشرفت را مشاهده خواهید کرد.»

سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل

پیچای در این پادکست گفته که چت‌بات هوش مصنوعی Bard مبتنی بر یک نسخه سبک و کارآمد LaMDA است؛ یک مدل زبانی هوش مصنوعی که روی مکالمات تمرکز دارد. PaLM در مقایسه با LaMDA مدل جدیدتری محسوب می‌شود و همچنین بزرگ‌تر است. طبق ادعای گوگل، این مدل در زمینه استدلال و کدنویسی توانمندتر از LaMDA است.

چت‌بات هوش مصنوعی Bard برای اولین‌بار در 1 فروردین‌ماه 1402 (21 مارس) به‌صورت عمومی برای کاربران منتشر شد، اما تا به امروز عملکرد موفقی نداشته و نتوانسته است کاربران ChatGPT و حتی چت‌بات بینگ را جذب کند. البته این عدم موفقیت بی‌دلیل هم نیست؛ چرا که طبق بررسی‌ها، بارد نسبت به دو رقیب خود عملکرد ضعیف‌تری دارد.

بیشتر بدانید :  اسکای ول به عنوان نخستین شاسی بلند تمام برقی کشور وارد خط تولید شد

به گفته پیچای، یکی از دلایلی که توانایی‌های بارد محدود است، به محتاط‌بودن گوگل برمی‌گردد. علاوه‌براین، پیچای صحبت با بنیان‌گذاران گوگل، لری پیج و سرگی برین را تأیید کرده، اما از سوی دیگر اعلام «کد قرمز» برای توسعه سریع‌تر چت‌بات را رد کرده است. بااین‌حال مدیرعامل گوگل می‌گوید شاید برخی کارمندان در ایمیل خود از عبارت کد قرمز استفاده کرده باشند.

باید منتظر ماند و دید گوگل با ارتقای چت‌بات هوش مصنوعی Bard می‌تواند یک چالش واقعی پیش روی ChatGPT و بینگ مایکروسافت قرار دهد یا خیر.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.