اخبار

پیام‌رسان داخلی ایتا فعلا کاربر جدید نمی‌پذیرد

پیام‌رسان داخلی ایتا فعلا کاربر جدید نمی‌پذیرد

[ad_1]

در روزهایی که شاهد فیلتر گسترده پلتفرم‌های بین‌المللی هستیم، پیام رسان «ایتا» اعلام می‌کند که موقتا نمی‌تواند پذیرای کاربران جدید باشد. این در حالی است که وزیر ارتباطات اعتقاد دارد کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی در سال‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته و بر لزوم ایجاد مزیت رقابتی برای این پلتفرم‌ها تاکید کرده بود.

از هفته گذشته موج فیلتر پلتفرم‌های بین‌المللی و اختلال در اینترنت به راه افتاده است. اینستاگرام، واتس‌اپ، اسکایپ و بعضی بازی‌های پرطرفدار که ویژگی چت داشتند، از جمله پلتفرم‌های ارتباطی بودند که در یک هفته اخیر فیلتر شده‌اند؛ از همین رو مردم نیز به پیام‌رسان‌های داخلی برای رفع نیازهایشان روی آورده‌اند.

با این حال در روزهای گذشته اگر قصد ثبت نام در پیام‌رسان «ایتا» را داشته باشید با خطای «یکی از پارامترها نیست یا نامعتبر است.» رو به رو خواهید شد. پس از انتخاب گزینه مشاهده جزئیات فنی نیز این پیغام به شما نمایش داده می‌شود:

«با سلام و سپاس از شما برای انتخاب ایتا؛ به دلیل بروز رسانی و ارتقاء سرورها، موقتا ارسال کد برای کاربران جدید مقدور نیست. پس از ارتقاء سیستم، اطلاع رسانی خواهد شد. پوزش ما را پذیرا باشید.»

پیام‌رسان داخلی ایتا فعلا کاربر جدید نمی‌پذیرد, لپ تاپ استوک

اگرچه احتمالا این تصمیم ایتا در راستای حفظ کیفیت سرویس برای کاربران فعلی این پلتفرم است اما همین پیغام نشان می‌دهد برخی از پیام‌رسان‌های داخلی همچنان از زیرساخت‌های مناسب برای پذیرایی از میلیون‌ها ایرانی برخوردار نیستند.

این در حالی است که وزیر ارتباطات آبان ماه سال گذشته و در دیدار با مدیران پیام‌رسان‌های بومی، از رشد کیفیت آن‌ها در دو سه سال اخیر سخن گفته و ویروس «خود ناباوری» را مانع اصلی رشدشان دانسته بود.

بیشتر بدانید :   اندروید تی‌وی 13 بالاخره برای دستگاه‌ها در دسترس قرار گرفت

وزارت تحت امر او نیز برای حمایت از این پلتفرم‌ها بارها بر لزوم مزیت رقابتی نسبت به پیام‌رسان‌های خارجی تاکید اعلام کرده ظرفیت‌های دولت الکترونیک را در اختیار آن‌ها خواهند گذاشت تا به صورت گسترده در کشور مورد استفاده قرار گیرند. باید دید در نهایت این مشکل ایتا چه زمان برطرف می‌شود.

[ad_2]

منبع

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.