اخبار

پژوهشگران: وقتی با فرد دیگری روی پروژه‌ای کار می‌کنید، فعالیت مغزتان تغییر می‌کند

پژوهشگران: وقتی با فرد دیگری روی پروژه‌ای کار می‌کنید، فعالیت مغزتان تغییر می‌کند, لپ تاپ استوک

[ad_1]

نتایج مطالعه جدیدی نشان می‌دهد وقتی دو نفر با هم روی موضوعی کار می‌کنند، اتفاق عجیب و نسبتاً شگفت‌انگیزی برای مغز آن‌ها رخ می‌دهد. نورون‌های مغزی مناطقی از مغز هر دو نفر در شرایط همکاری مشترک، فعال‌شده و مغز آنها به عنوان یک سیستم واحد، به‌صورت خلاقانه‌ به حل مسائل می‌پردازد. گویی مناطق خاصی از مغز دو نفر در اثر همکاری مشترک به صورت همگام‌سازی‌شده می‌تواند با قدرت بیشتری به حل مسائل بپردازد.

این یافته‌ها نشان می‌دهند وقتی به‌صورت گروهی کار می‌‌کنیم، می‌‌توانیم روی فعالیت عصبی- مغزی یکدیگر تأثیرگذار باشیم و به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

همکاری دو نفر روی یک پروژه، مغز آن‌ها را به یک سیستم واحد مغزی تبدیل می‌کند

در مطالعه انجام‌شده، از ۲۹ جفت داوطلب خواسته شد تا فضای داخلی یک اتاق مجازی را از طریق صفحه لمسی به گونه‌ای طراحی کنند که برای هر دو آن‌ها رضایت‌بخش باشد. محققان علاوه بر نظارت بر فعالیت مغز آن‌ها از طریق تکنیک طیف‌سنجی عملکردی مادون قرمز، وضعیت تماس چشمی آن‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادند.

محققان از تکنیک‌های پردازش و مدل‌سازی خاصی استفاده کردند که می‌تواند تعاملات اجتماعی شامل تماس چشمی را در مناطق خاصی از مغز پایش کند.

«یاسویو میناگاوا»، روانشناس و یکی از محققان این مطالعه از دانشگاه کیو در ژاپن، می‌گوید:

« نورون‌های عصبی مغز به‌صورت همزمان با نورون‌های عصبی مشابه مغز فردی که با وی همکاری می‌کنیم، فعال می‌شود. زمانی که دو نفر با هم روی موضوعی همکاری می‌کنند، شبیه به این است که دو مغز به عنوان یک سیستم واحد برای حل خلاقانه مسائل عمل می‌کند.»

بیشتر بدانید :  همسر لنا هیدی بازیگر نقش سرسی در سریال «بازی تاج و تخت» کیست؟

در این آزمایش فعالیت مغزی هر فرد به‌صورت انفرادی و به‌صورت گروهی مورد بررسی قرار گرفته است که نشان می‌دهد نواحی گیجگاهی فوقانی و میانی مغز و همچنین بخش‌های خاصی از قشر جلوی مغز در نیمکره راست مغز دو نفر با یکدیگر همگام‌سازی می‌شود.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.