اخبار

شارژر بی‌سیم تسلا با امکان شارژ همزمان سه دستگاه معرفی شد

شارژر بی‌سیم تسلا با امکان شارژ همزمان سه دستگاه معرفی شد, لپ تاپ استوک

[ad_1]

شرکت خودروسازی تسلا از یک شارژر بی‌سیم به نام Tesla Wireless Charging Platform رونمایی کرده است که 300 دلار قیمت دارد و می‌تواند به‌صورت همزمان سه دستگاه Qi را شارژ کند.

ایده تسلا مشابه شارژر بی‌سیم AirPower اپل است، با این تفاوت که پروژه شارژر بی‌سیم کوپرتینویی‌ها سال 2019 و پیش از ورود به بازار، کنار گذاشته شد. AirPower هم قرار بود سه دستگاه را به‌طور همزمان شارژ کند، اما حالا تسلا از شارژری مشابه AirPower رونمایی کرده است.

طراحی و مشخصات شارژر بی‌سیم تسلا

به گفته تسلا، طراحی زاویه‌دار و تیز شارژر این شرکت و همچنین محل قرارگیری دستگاه‌ها، از وانت جنجالی سایبرتراک الهام گرفته شده‌ است. این دستگاه بدنه آلومینیومی، سطحی با جنس آلکانترا و پایه مغناطیسی جداشدنی دارد که مورد آخر امکان شارژ دستگاه‌ها به‌صورت افقی یا زاویه‌دار را فراهم می‌کند.

شارژر بی‌سیم تسلا می‌تواند به‌صورت همزمان سه دستگاه را با سرعت 15 وات شارژ کند. با وجود طراحی متفاوت و سرعت شارژ بی‌سیم قابل‌قبول، قیمت 300 دلاری‌ این دستگاه باعث می‌شود کاربران چندان به خرید آن تمایل پیدا نکنند. البته علاقه‌مندان به تسلا مسلماً آن را تهیه خواهند کرد.

اپل در سال 2017 از شارژر AirPower رونمایی کرد که می‌توانست به‌طور همزمان سه‌دستگاه از جمله آیفون، اپل واچ و ایرپاد را شارژ کند. با وجود اینکه بسیاری از کاربران منتظر عرضه این شارژر بودند، در نهایت اپل در سال 2019 خبر از لغو پروژه آن داد.

در حالی که شارژر بی‌سیم تسلا را می‌توان مشابه AirPower درنظر گرفت، این محصول تنها از دستگاه‌های مبتنی بر Qi مانند آیفون و ایرپاد پشتیبانی می‌کند و کاربران نمی‌توانند با استفاده از آن، اپل واچ خود را شارژ کنند.

بیشتر بدانید :   فشار خون، تعریف آن و مضراتی که فشار خون بالا برای بدن دارد

کاربران در حال حاضر می‌توانند شارژر تسلا را سفارش دهند و آن را در فوریه 2023 تحویل بگیرند. این محصول از یک کابل USB-C به همراه شارژر 65 واتی بهره می‌برد و البته همانطور که گفتیم، یک پایه مغناطیسی جداشدنی دارد.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.