اخبار

جریمه 5000 دلاری دو وکیل به دلیل استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT

جریمه 5000 دلاری دو وکیل به دلیل استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT, لپ تاپ استوک

[ad_1]

استفاده ناشیانه از چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT باعث شده تا یک شرکت حقوقی در نیویورک با جریمه 5000 دلاری مواجه شود.

«استیون شوارتز»، وکیل دادگستری شرکت حقوقی Levidow, Levidow & Oberman پس از اطلاع پیدا کردن از قابلیت‌های چشمگیر چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی OpenAI، تصمیم گرفت از آن برای تحقیقات خود استفاده کند و در خلاصه‌نامه حقوقی ارائه شده به قاضی در اوایل سال جاری از مستندات ارائه شده توسط ChatGPT استفاده کرد. اما به‌زودی راز او برملا شد و قاضی فهمید که موارد ارائه شده کاملاً توسط چت‌بات ساخته شده‌اند.

جریمه 5000 دلاری به دلیل استفاده از ChatGPT

به دنبال این موضوع، «پی. کوین کسل»، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده به شوارتز و «پیتر لودوکا»، دو وکیل مسئول این پرونده دستور داد 5000 دلار جریمه بپردازند. به گفته قاضی، وکلا اظهارات نادرست و گمراه‌کننده‌ای به دادگاه ارائه کرده‌اند و افزود که آن‌ها با ارائه گزارش کتبی تولید شده توسط هوش مصنوعی، مسئولیت خود را رها کرده‌اند.

کسل در ادامه گفت که این اقدام وکلا باعث می‌شود تا نظرات عمومی نسبت به حرفه وکالت و سیستم قضایی آمریکا بدبین شود.

با این وجود، شرکت حقوقی Levidow, Levidow & Oberman مستقر در منهتن که این دو وکیل در آن مشغول به کار هستند، مخالفت خود با نظر دادگاه را اعلام کردند و آن را «اشتباهی با نیت خوب» توصیف کرد.

شوارتز در جلسه دادگاهی که اوایل این ماه برگزار شد، از اتفاق رخ داده عذرخواهی کرد و توضیح داد که فکر می‌کرده در حال استفاده از یک موتور جستجو است و هیچ ایده‌ای نداشته که ابزار هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات نادرست تولید کند.

بیشتر بدانید :   بخشنامه عرضه لاماری ایما در بورس کالا ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱

ChatGPT و سایر چت‌بات‌ها به دلیل توانایی خود در مکالمه به روشی شبیه به انسان و انجام ماهرانه طیف گسترده‌ای از وظایف مبتنی بر متن، توجه زیادی را به خود جلب کرده‌اند. در گزارش مشابهی دیگری از ماه گذشته، یک مجری رادیویی پس از اینکه ChatGPT به نادرستی اعلام کرد او به کلاهبرداری و اختلاس از یک سازمان غیرانتفاعی متهم شده است ، از OpenAI شکایت کرد.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.