اخبار

تا کنون بیش از 10میلیارد دلار برای توسعه خدمات سرمایه‌گذاری کردیم

تا کنون بیش از 10میلیارد دلار برای توسعه خدمات سرمایه‌گذاری کردیم, لپ تاپ استوک

[ad_1]

مدیرعامل ایرانسل رقم کل سرمایه‌گذاری‌های این اپراتور برای توسعه زیرساخت‌ها را بیش از 10 میلیارد دلار عنوان کرد. بنابر اعلام عباسی آرند، ایرانسل در حال حاضر 62 میلیون مشترک فعال و 43 میلیون مشترک دیتا دارد.

مراسم افتتاح پروژه‌های ایرانسل به مناسبت دهه فجر صبح امروز با حضور وزیر ارتباطات و مدیرعامل ایرانسل برگزار شد. «بیژن عباسی آرند» در این رویداد ارزش سرمایه‌گذاری روی پروژه‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند را در حدود 2600 میلیارد تومان برآورد کرد. رقم کل سرمایه‌گذاری‌های ایرانسل تاکنون بیش از 10 میلیارد دلار عنوان شد.

به طور کلی مواردی چون افتتاح 344 سایت ارتباطی و 98 سایت جدید ثابت، رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن ایرانسل من، بهره برداری از مرکز سوئیچ شمال شرق در مشهد، بهره برداری از فاز نسخه پروژه توسعه خطوط فیبرنوری، تکمیل فاز اول پروژه فراگیر نسل پنج، بهره برداری از فاز جدید توسعه پروژه USO و پوشش 353 روستا بخش‌های مهم این پروژه‌ها هستند.

مدیرعامل ایرانسل با اشاره به 62 میلیون مشترک فعال و 43 میلیون مشترک دیتا ایرانسل گفت: «16358 سایت نسل چهارم در ایران وجود دارد که 82 درصد پوشش جمعیت ایران را شامل می‌شود. در نسل چهارم ثابت نیز 160 شهر تخت پوشش ایرانسل هستند و بیش از 760 هزار مشترک در این حوزه داریم.‌»

عباسی آرند افتتاح مرکز سوئیچ و مرکز داده ایرانسل در مشهد را یکی دیگر از برنامه‌های این رویداد عنوان کرد: «بیش از 3هزار رک ظرفیت مرکز داده و سوییچ ایرانسل است که بخشی از زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را تشکیل می‌دهد. در فازهای بعدی نیز به سراغ شهرهای بابل، همدان و بندرعباس خواهیم رفت.»

بیشتر بدانید :   آب احتمالاً مدت‌ها قبل از شکل‌گیری خورشید در منظومه ما وجود داشته است

مدیرعامل ایرانسل همچنین از رشد جدی مصرف ترافیک داخلی خبر داد و گفت آنها از پس این افزایش تقاضا برآمده‌اند و در هیچ کدام از مراکزشان به مرحله اشباع نرسیدند.

به گفته وی در حال حاضر ظرفیت ترافیک بین‌الملل ایرانسل در حدود 3هزار گیگابیت بر ثانیه و ظرفیت ترافیک داخلی نیز 2800گیگابیت بر ثانیه است. مجموع این ظرفیت ترافیک در سال آتی قرار است به بیش از 6500 گیگابیت بر ثانیه برسد.

افتتاح چهارصدمین سایت 5G در کرمانشاه

مدیرعامل ایرانسل در ادامه با بیان اینکه امروز چهارصدمین سایت 5G این اپراتور در کرمانشاه افتتاح خواهد شد اعلام کرد فاز اول توسعه نسل پنجم شبکه ایرانسل امروز به پایان می‌رسد. بیشترین سایت‌های 5G این اپراتور نیز در تهران، خوزستان و فارس است.

او تکمیل زیرساخت شبکه فیبر نوری در برخی از شهرها را از دیگر پروژه‌های ایرانسل عنوان کرد و گفت تاکنون بیش از 2هزار کیلومتر فیبر نوری در بیش از 36 شهر راه‌اندازی کرده است: «این زیرساخت به کمک پروژه FTTH خواهد آمد تا پروژه دولت در زمینه توسعه پوشش فیبرنوری تسریع شود.»

به گفته عباسی آرند در بحث توسعه روستایی نیز ایرانسل تلاش‌های متعددی کرده است و در حال حاضر 14 میلیون نفر در روستاها، تحت پوشش شبکه نسل چهارم هستند.

او در پایان ابراز امیدواری کرد خدمات آنها در توسعه زیرساخت کشور به کام مردم شیرین آید و بتوانند سرویس با کیفیت به مردم تقدیم کنند.

[ad_2]