اخبار

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از یک میلیون مشترک در جهان دارد

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک حالا بیش از یک میلیون مشترک در جهان دارد, لپ تاپ استوک

[ad_1]

اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس یعنی استارلینک با سرعت بالایی در حال رشد است و حالا این شرکت اعلام کرده است که بیش از یک میلیون مشترک فعال در دنیا دارد که دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

اسپیس ایکس در سال 2020 سرویس خود را برای عموم باز و در سال 2021 شروع به دریافت سفارشات کرد. از آن زمان تا به امروز، اسپیس ایکس با استفاده از راکت فالکون 9 در حال افزایش تعداد ماهواره‌هایش در اطراف زمین بوده است و حالا 3000 ماهواره فعال دارد.

افزایش 300 هزار مشترک استارلینک در سه ماه

در حالی که استارلینک از بیش از یک میلیون مشترک فعال خبر داده است، در ماه فوریه تعداد مشترکین آن به 250 هزار نفر می‌رسید. آخرین بار در ماه سپتامبر معاون بخش فروش تجاری اسپیس ایکس، «جاناتان هافلر» اعلام کرد که این شرکت به 700 هزار مشترک اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌کند. باید به این موضوع هم اشاره کنیم که اسپیس ایکس در برخی کشورها مانند برزیل برای افزایش مشترکین، قیمت سرویس خود را کاهش داد.

حالا سه ماه پس از اعلام 700 هزار مشترک، تعداد کاربرانی که از این سرویس در سراسر جهان استفاده می‌کنند از یک میلیون نفر عبور کرده است. اسپیس ایکس در توییتی با انتشار ویدیویی کوتاه این خبر را اعلام کرده است.

در این ویدیو اسپیس ایکس پکیج استارلینک و نحوه اتصال به اینترنت ماهواره‌ای را نشان می‌دهد و همچنین شاهد مشاهده پرتاب راکت فالکون 9 هستیم.

استارلینک هنوز در اول راه قرار دارد و اسپیس ایکس تنها 3000 ماهواره فعال در اطراف زمین دارد.

بیشتر بدانید :   ارزش اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بیشتر است

اسپیس ایکس می‌خواهد به‌زودی نسل جدید ماهواره‌های خود را روانه فضا کند و البته تعداد آن‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد. بنابراین این شرکت باید به سرمایه‌گذاری روی استارلینک ادامه دهد.

در حال حاضر کاربران برای استفاده از استارلینک به ترمینال یا دیش نیاز دارند، اما اسپیس ایکس می‌خواهد به‌زودی امکان اتصال مستقیم گوشی‌ها به اینترنت ماهواره‌ای را فراهم کند. با راه‌اندازی این قابلیت، انتظار داریم تعداد مشترکین استارلینک رشد چشمگیری پیدا کند. شاید گوشی‌ها سال 2024 مستقیماً به استارلینک وصل شوند.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.