اخبار

اسکای ول به عنوان نخستین شاسی بلند تمام برقی کشور وارد خط تولید شد

اسکای ول به عنوان نخستین شاسی بلند تمام برقی کشور وارد خط تولید شد, لپ تاپ استوک

[ad_1]

شاسی بلند تمام برقی اسکای‌ول نخستین محصول از شرکت نوین ماهان (نبکا) است که در منطقه ویژه صنعتی ارگ بم ساخته می‌شود. نبکا به نوبه خود یک شرکت تازه تأسیس به حساب می‌آید که با سرمایه‌گذاری مشترک کرمان موتور و مپنا و در راستای بهبود برقی‌سازی صنعتی خودرو راه‌اندازی شده است. اسکای‌ول نوین ماهان، نسخه مونتاژی شاسی‌بلند برقی ET5 بوده که به شرکت چینی Skywell تعلق دارد.

اسکای‌ول به‌طور کامل از نیروی ذخیره‌شده در باتری برای حرکت استفاده می‌کند و نیاز به سوخت فسیلی ندارد. این ماشین شاسی‌بلند درشت‌هیکل تمام آزمون‌های میدانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و اکنون وارد خط تولید شده است.

اسکای‌ول نوین ماهان، نسخه مونتاژی شاسی‌بلند برقی ET5 است که به شرکت چینی Skywell تعلق دارد. این خودرو در چین به یک پیشرانه برقی مجهز است که می‌تواند ۲۴۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. اسکای‌ول در دسته خودروهای تک دیفرانسیل FWD قرار دارد و باتری آن در صورت شارژ کامل از پیمودن مسافتی حدود ۵۲۰ کیلومتر پشتیبانی می‌کند.

طبق گزارش‌های مختلف، شاسی‌بلند تمام برقی اسکای‌ول نبکا قرار است در نیمه نخست سال آینده وارد بازار شود. این خودرو به آپشن‌های متعددی همچون اتوپارک، سیستم تشخیص خواب‌آلودگی راننده، رادار نقطه کور، رادار عقب، سنسور نور و باران و همچنین مجموعه قابل‌قبولی از سیستم‌های کنترل و پایداری مجهز است.

تأسیسات و ایستگاه‌های شارژرسانی توسط مپنا در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی می‌شوند. بد نیست بدانید مپنا، یکی از اصلی‌ترین و تأثیرگذارترین شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ساخت باتری و تهیه زیرساختار لازم برای استفاده از خودروهای الکتریکی است که همگام با تکنولوژی‌های روز دنیا قدم برداشته و بدون شک نقش بسزایی در برقی سازی صنعت خودرو ایفا می‌کند.

بیشتر بدانید :   بهترین دستگاه موبایل یاب مدارس دارای چه خصوصیاتی است؟

با ورود اسکای‌ول به خط تولید، می‌توان امیدوار بود شرکت‌های خودروسازی دیگر جسارت تولید محصولات برقی را به‌دست آورند. وسایل نقلیه الکتریکی تأثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد و البته نباید فراموش کرد که عصر، عصر خودروهای برقی است.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.