اخبار

iOS 17 احتمالاً به‌خاطر تمرکز بر هدست اپل آپدیت کوچک‌تری خواهد بود

iOS 17 احتمالاً به‌خاطر تمرکز بر هدست اپل آپدیت کوچک‌تری خواهد بود, لپ تاپ استوک

[ad_1]

گزارشی تازه می‌گوید آپدیت بعدی سیستم‌عامل موبایل اپل یعنی iOS 17، تغییرات بزرگ کمتری نسبت انتظارات اولیه این شرکت خواهد داشت. دلیل این اتفاق ظاهراً تمرکز مهندسان اپل روی توسعه هدست واقعیت ترکیبی است.

«مارک گرمن» از بلومبرگ در گزارش جدیدی اعلام کرده است که با توجه به عرضه هدست AR/VR اپل در سال 2023، مهندسان این شرکت کمتر روی سایر سیستم‌عامل‌ها از جمله iOS 17 و iPadOS 17 تمرکز کرده‌اند. او می‌گوید iOS 17 با اسم رمز داخلی Dawn درنهایت احتمالاً فقط چند تغییر بزرگ داشته باشد.

گرمن می‌گوید اپل تمرکز خود را روی توسعه xrOS گذاشته است که سیستم‌عامل هدست این شرکت خواهد بود. این خبرنگار معتبر می‌گوید حتی macOS 14 هم با اسم رمز Sunburst تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفته است و انتظار نمی‌رود که به‌روزرسانی چندان بزرگی باشد.

اپل نمی‌خواهد بر سر هدست خود ریسک کند

در مجموع به‌نظر می‌رسد که اپل حساب ویژه‌ای روی هدست‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود باز کرده باشد. این شرکت سال‌هاست که روی این محصولات کار می‌کند و حالا فقط چند ماه مانده به عرضه اولین محصول از این دسته‌بندی، ظاهراً تمام توان مهندسان این شرکت به ساخت این هدست معطوف شده است.

iOS 14 و iOS 16 که به‌ترتیب در سال‌های 2020 و 2022 معرفی شدند، جدیدترین آپدیت‌های بزرگ سیستم‌عامل موبایل اپل بودند. در این میان، iOS 15 آپدیت نسبتاً کوچک‌تری بود و انتظار می‌رود که iOS 17 هم شرایط مشابهی داشته باشد. افزون‌براین، حتی watchOS 10 هم احتمالاً توجه کافی را از سوی توسعه‌دهندگان اپل دریافت نخواهد کرد. این شرکت طبق برنامه همیشگی باید در WWDC 2023 از سیستم‌عامل‌های جدید خود رونمایی کند.

بیشتر بدانید :  متا به دنبال توسعه رقیب توییتر است

چند روز پیش «مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور امور اپل در یادداشت جدیدی مدعی شده بود که اپل می‌تواند هدست واقعیت ترکیبی خود را در خود WWDC 2023 معرفی کند، هرچند گرمن نظر دیگری دارد. این محصول احتمالاً قیمتی در حدود 2000 دلار خواهد داشت.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.