اخبار

مدیرعامل توییچ پس از 16 سال از سمت خود کناره‌گیری کرد

مدیرعامل توییچ پس از 16 سال از سمت خود کناره‌گیری کرد, لپ تاپ استوک

[ad_1]

«امت شیر»، مدیرعامل توییچ (Twitch)، سرویس استریم محبوب متعلق به شرکت آمازون، اعلام کرد که پس از 16 سال قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند.

او در پست جدید وبلاگ توییچ نوشت:

«با تولد اولین فرزندم، در مورد آینده خود با توییچ فکر می‌کنم. توییچ برای من مانند کودکی است که آن را نیز بزرگ کرده‌ام. و در حالی که اگر Twitch به من نیاز داشته باشد همیشه آماده خواهم بود، در 16 سالگی احساس می‌کنم که توییچ آماده است تا به‌تنهایی ادامه دهد.»

جایگزین مدیرعامل توییچ

«دن کلنسی» که بیش از سه سال در تو‌ییچ بوده، جایگزین شیر خواهد شد. کلنسی که سابقه حضور در گوگل و ناسا را در کارنامه خود دارد، ابتدا در سال 2019 به عنوان معاون اجرایی شرکت در زمینه تجربه جامعه به توییچ پیوست. هرچند شیر از سمت مدیرعامل خود کناره‌گیری کرده است، اما همچنان به عنوان مشاور در این شرکت حضور خواهد داشت.

شیر در ادامه این پست توضیح می‌دهد که به آینده پلتفرم اطمینان دارد:

«هرگز به اندازه امروز به رهبری توییچ، تمام افراد و محصولمان اعتماد نداشته‌ام. برای سال‌ها، واقعاً احساس می‌کردم که توییچ ممکن است بدون راهنمایی و نظر من از بین برود، اما دیگر احساس نمی‌کنم چنین چیزی درست باشد.»

شیر حتی پیش از شکل‌گیری تو‌ییچ در این شرکت بوده است! در واقع او در سال 2006 همراه با «جاستین کان»، «مایکل سیبل» و «کایلی واگت» یک پلتفرم استریم 24 ساعته به نام Justin.tv را تاسیس کردند که 7 روز هفته زندگی کان در آن پخش می‌شد. این پلتفرم در سال 2011 به توییچ تبدیل شد تا روی استریم بازی‌های ویدیویی تمرکز کند و سه سال بعد، به قیمت نزدیک به یک میلیارد دلار توسط آمازون خریداری شد.

بیشتر بدانید :   گلکسی بوک 2 گو سامسونگ با اسنپدراگون +7c نسل 3 معرفی شد

هرچند توییچ از جمله محبوب‌ترین پلتفرم‌های استریم امروزی است، اما در طول چند سال گذشته رقابت شدیدی با پلتفرم پخش زنده یوتیوب داشته است، به‌ویژه که این شرکت برخی از محبوب‌ترین استریمرهای تو‌ییچ را به خود جذب کرده است.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.