اخبار

متا به دنبال توسعه رقیب توییتر است

متا به دنبال توسعه رقیب توییتر است, لپ تاپ استوک

[ad_1]

شرکت متا که شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک را در اختیار دارد، ظاهراً اکنون در حال ساخت یک برنامه محتوای متنی مستقل است که رقیب توییتر محسوب می‌شود و از پروتکل غیرمتمرکز ActivityPub پشتیبانی می‌کند که Mastodon و برنامه‌های دیگری از آن استفاده می‌کنند.

همانطور که وب‌سایت مانی‌کنترل در گزارش اختصاصی خود به نقل از منابع نزدیک به شرکت متا توضیح می‌دهد، این برنامه با اینستاگرام در تعامل خواهد بود و به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق اطلاعات کاربری اینستاگرام خود در آن ثبت نام کنند یا وارد شوند. Moneycontrol ادعا می‌کند که نسخه‌ای از این محصول همراه با عملکرد و ویژگی‌های مختلف آن را مشاهده کرده است.

از جمله ویژگی‌هایی که برای این برنامه اعلام شده، می‌توان به لینک‌های قابل لمس در پست‌های دارای پیش‌نمایش (مانند توییتر)، بیوگرافی کاربر، نام کاربری، نشان‌های تأیید، تصاویر و ویدیوها اشاره کرد. همچنین شامل دنبال‌کنندگان و لایک‌ها نیز می‌شود، اما مشخص نیست که نسخه اولیه این محصول دارای قابلیت نظر دادن و پیام‌رسانی خواهد بود یا خیر.

بیانیه متا درباره توسعه رقیب توییتر

ساعاتی پس از انتشار این گزارش، شرکت متا نیز ساخت این برنامه را تأیید کرده است. سخنگوی متا به مانی‌کنترل می‌گوید:

«ما در حال بررسی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مستقل برای اشتراک‌گذاری به‌روزرسانی‌های متنی هستیم. ما معتقدیم که فرصتی برای ایجاد یک فضای جداگانه وجود دارد که در آن سازندگان و کاربران عمومی بتوانند به‌روزرسانی‌هایی درباره علایق خود را به اشتراک بگذارند.»

این گزارش در حالی منتشر شده که شرکت‌های حوزه فناوری و استارتاپ‌ها به فرصتی چشم دوخته‌اند تا از روند روبه‌رشد مهاجرت کاربران توییتر به پلتفرم‌های جایگزین استفاده کنند. پس از اینکه ایلان ماسک شبکه اجتماعی توییتر را خرید، بسیاری از کاربران تصمیم به ترک آن گرفتند. از جمله پلتفرم‌هایی که پس از تصاحب توییتر توسط ماسک به دنبال جذب کاربران آن بوده‌اند، می‌توان به Mastodon و Post.news اشاره کرد که ظاهراً اکنون متا نیز در تلاش است تا به آن‌ها اضافه شود.

بیشتر بدانید :  جعبه گشایی تبلت ردمی پد پیش از معرفی رسمی + ویدیو

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.