اخبار

مانیتورهای گیمینگ جدید کولر مستر با فناوری کوانتوم دات و نمایشگر مینی LED رونمایی شدند

مانیتورهای گیمینگ جدید کولر مستر با فناوری کوانتوم دات و نمایشگر مینی LED رونمایی شدند

[ad_1]

هر دو مانیتور کولر مستر که اواخر سال میلادی جاری روانه‌ی بازار می‌شوند، قیمتی کمتر از ۱,۰۰۰ دلار دارند؛ این درحالی است که مدل Tempest GP27U نمایشگری با وضوح بیشتر دارد. مانیتور ۲۷ اینچی Tempest GP27U رزولوشن 4K یا UHD دارد و از نرخ نوسازی ۱۶۰ هرتز و نرخ پاسخ‌گویی ۰/۵ میلی‌ثانیه بهره می‌برد. مدل Tempest GP27Q نمایشگری با عملکرد فعال‌تر دارد و با اندازه‌ی ۲۷ اینچ رزولوشن 2K یا WQHD با نرخ نوسازی ۱۶۵ هرتز و نرخ پاسخ‌گویی ۰/۵ میلی‌ثانیه ارائه می‌کند.

مانیتورهای گیمینگ Tempest کولر مستر

گفته می‌شود هر دو مدل نمایشگر مینی LED با قابلیت پشتیبانی از فناوری کوانتوم دات دارند و حداکثر روشنایی آن‌ها در حالت HDR به ۱۲۰۰ نیت می‌رسد. مانیتورهای جدید کولر مستر از نوردهی موضعی (لوکال دیمینگ) ۵۷۶ برخوردارند که روشنایی و تیرگی و کنتراست ایدئال در شرایط متفاوت را برای کاربران به‌ارمغان می‌آورد. هر دو مدل از طیف رنگی وسیعی پشتیبانی می‌کنند که شامل پوشش ۹۹ درصدی Adobe RGB و ۹۸ درصدی DCI-P3 می‌شود.

مانیتورهای گیمینگ Tempest کولر مستر

مانیتور Tempest GP27U از اواسط مهر با قیمت ۷۰۰ دلار و Tempest GP27Q از اواسط آبان با قیمت ۱,۰۰۰ دلار روانه‌ی بازار می‌شود.

پیش‌تر نیز، کولر مستر مانیتور گیمینگ GP27-FQS را معرفی کرده بود که مانند Tempest GP27U و Tempest GP27Q نمایشگری ۲۷ اینچی داشت. مانیتور مذکور که از پنل کوانتوم دات مینی LED IPS با نرخ نوسازی ۱۶۵ هرتز بهره می‌برد، اکنون با قیمت ۳۵۰ دلار در بازار موجود است.

از دیگر مانیتورهای مجهز به فناوری کوانتوم دات معرفی‌شده در سال جاری می‌توان به MSI MPG Artymis 273CQR-QD و MPG Artymis 273CQRX-QD اشاره کرد که هر دو نمایشگری ۲۷ اینچی با پنل VA و رزولوشن WQHD 1440p و نرخ‌پاسخ‌گویی ۱ میلی‌ثانیه‌ای با خمیدگی 1000R دارند و به‌ترتیب از نرخ‌نوسازی ۱۶۵ و ۲۴۰ هرتز بهره می‌برند.

بیشتر بدانید :   کارشناسان می‌گویند دستیارهای مبتنی‌بر هوش مصنوعی به رشد اجتماعی کودکان آسیب می‌رسانند

[ad_2]

منبع

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.