اخبار

قابلیت دوربین گلکسی S23 اولترا در ثبت تصاویر واقعی از ماه زیر سوال رفت

قابلیت دوربین گلکسی S23 اولترا در ثبت تصاویر واقعی از ماه زیر سوال رفت, لپ تاپ استوک

[ad_1]

قابلیت عکاسی از ماه با گوشی‌های هوشمند همیشه یک بحث جنجالی بوده است. این بار کاربری در ردیت ادعا کرده که سامسونگ با کمک ترفندهای هوش مصنوعی این تصور را به کاربر القا می‌کند که با گلکسی S23 اولترا عکس باکیفیتی از ماه گرفته است. او برای ادعای خود شواهد نسبتاً قانع‌کننده‌ای را ارائه کرده است.

سامسونگ در گلکسی S23 اولترا از زوم فضایی 100 برابری پشتیبانی می‌کند که با کمک فناوری سوپر رزولوشن هوش مصنوعی می‌تواند از سوژه‌های بسیار دور از جمله ماه عکس بگیرد. بااین‌حال، کاربری به‌نام u/ibreakphotos در پست مفصلی توضیح داده است که این تصاویر تقلبی هستند.

او می‌گوید برای آزمایش صحت عملکرد زوم فضایی در عکاسی از ماه، یک تصویر رزولوشن بالا از ماه را دانلود و بعد آن را به اندازه 170 در 170 پیکسل کوچک کرده است. سپس آن را تار کرده تا جزئیات دقیقی از ماه پیدا نباشد و بعد این عکس را روی مانیتور قرار داده است.

این کاربر در ادامه به انتهای اتاق خود رفته و دوربین گلکسی S23 اولترای خود را به سمت مانیتور گرفته و با کمک زوم فضایی تصویری را به ثبت رسانده است. خروجی کار در کمال تعجب یک ماه را نشان می‌دهد که جزئیات بالایی دارد. این تصویر در شرایطی تولید شده است که عکس منبع تار بود و جزئیات خاصی در آن دیده نمی‌شد.

سمت چپ: تصویر منبع روی مانیتور – سمت راست: تصویری که با دوربین گلکسی S23 اولترا تهیه شده است

دوربین گلکسی S23 اولترا با هوش مصنوعی تصاویر را می‌سازد

بیشتر بدانید :   سریع‌ترین پردازنده‌ نسل ۱۳ اینتل با فرکانس ۶ گیگاهرتز سال آینده عرضه می‌شود

ibreakphotos حدس می‌زند که سامسونگ با استفاده از یک مدل هوش مصنوعی دهانه‌ها و جزئیات بیشتری را به آن‌چه سنسور از منبع اصلی دیده، اضافه کرده است. این سازوکار ظاهراً با زوم روی سایر سوژه‌های دوردست فرق می‌کند؛ در موارد دیگر، دوربین گوشی ترکیبی از داده‌های چندین فریم با نوردهی و اطلاعات مختلف را با هم ترکیب می‌کند، اما ظاهراً در مورد ماه اتفاق دیگری رخ می‌دهد که به باور ibreakphotos با فریب همراه است.

بااین‌وجود، برخی از کاربران اعتقاد دارند که روش عملکرد سامسونگ با تقلبی که پیش‌تر هواوی در گوشی‌های خود انجام داده بود، متفاوت است. آن‌ها می‌گویند سامسونگ در تبلیغات خود توضیح داده است که مدل هوش مصنوعی خود را با تصاویر مختلفی از شکل‌های گوناگون ماه آموزش داده است. درنتیجه، اگرچه می‌توان به عدم شفافیت در ارائه توضیحات توسط این شرکت خرده گرفت، اما آن‌ها مرتکب تقلبی فاحش نشده‌اند.

نظر شما درباره ثبت تصاویر ماه توسط گوشی گلکسی S23 اولترا چیست؟

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.