اخبار

فردی با چاپ سه بعدی 110 اسلحه، حدود 21 هزار دلار کسب کرد

فردی با چاپ سه بعدی 110 اسلحه، حدود 21 هزار دلار کسب کرد

[ad_1]

مردی در شمال ایالت نیویورک ادعا کرده که با چاپ سه بعدی بیشتر از 100 اسلحه گرم کوچک و فروش آن‌ها به دفتر دادستان کل به مبلغ 21 هزار دلار، توانسته از برنامه باز خرید اسلحه ایالاتی سوء استفاده کند.

طبق گزارش ایستگاه خبری WKTV نیویورک، این مرد که خودش را فقط با عنوان «Kem» برای رسانه‌ها معرفی کرده، گفت که این ایده در هنگام جستجو و کاوش در توییتر به ذهنش خطور کرده است.

کلاهبرداری ایالتی با چاپ سه بعدی اسلحه

فردی با چاپ سه بعدی 110 اسلحه، حدود 21 هزار دلار کسب کرد, لپ تاپ استوک

او توضیح می‌دهد که در این شبکه اجتماعی، افرادی را دیده که شاید به شوخی درباره اسلحه‌های سه‌بعدی توییت می‌کنند تا از طریق برنامه بازخرید اسلحه «Cash for Guns» نیویورک آن‌ها را بفروشند. در این برنامه، ساکنان می‌توانند اسلحه گرم خود را با پول نقد معامله کنند. همین موضوع الهام بخش Kem شد تا چاپگر سه بعدی 200 دلاری خود را که برای کریسمس خریداری کرده بود، آماده چاپ اسلحه کند.

او توضیح می‌دهد که با استفاده از چاپگر، دسته‌ای از گیرنده‌ها و قاب‌های مختلف سلاح گرم را به‌صورت سه‌بعدی پرینت کرده و پس از طی کردن یک مسافت شش ساعته به شهر یوتیکا، نیویورک، موفق شده تا در رویداد خرید اسلحه اداره پلیس آن شهر، سلاح‌ها را معامله کند.

در مجموع، این فرد ادعا می‌کند که 21 هزار دلار با فروش این سلاح‌های سه بعدی دریافت کرده و تمام این پول‌ها به صورت «کارت‌های هدیه 500 دلاری» به او داده شده است.

فردی با چاپ سه بعدی 110 اسلحه، حدود 21 هزار دلار کسب کرد, لپ تاپ استوک

همچنین بیانیه‌ای که توسط دفتر ایالاتی به رسانه خبری Utica ارسال شده، داستان Kem را تایید می‌کند. در این بیانیه ضمن «طمع‌آمیز» خواندن کار این فرد آمده است:

«شرم آور است که این قرد از برنامه‌ای سوء استفاده کرده که با موفقیت هزاران اسلحه را از خیابان‌ها خارج کرده تا از جوامع ما در برابر خشونت محافظت کند.»

توانایی چاپگرهای سه‌بعدی در ساخت سلاح‌های گرم از زمان‌ها قبل باعث نگرانی جوامع مختلف شده است. با این حال، این فناوری چندان نتوانست به سخت‌افزار انقلابی جدیدی که درباره آن وعده داده شده، تبدیل شود.

بیشتر بدانید :  قیمت سری پیکسل ۷ گوگل برای بازار اروپا و آمریکا فاش شد

[ad_2]

منبع

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.