اخبار

شماره تلفن حدود ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ در سراسر جهان هک شد

شماره تلفن حدود ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ در سراسر جهان هک شد

[ad_1]

هکرها به شماره تلفن حدود 487 میلیون کاربر واتس‌اپ از 84 کشور جهان دست پیدا کردند. طبق گزارش‌های منتشر شده، آنها قصد دارند این اطلاعات را به فروش برسانند.

واتس‌اپ با حدود 2 میلیارد کاربر، بزرگترین پلتفرم پیام‌رسان جهان محسوب می‌شود. با این وجود، داده‌های لو رفته شامل شماره تلفن یک چهارم کاربران این سرویس پیام رسان می‌شود. از 487 میلیون شماره هک شده به تفکیک کشورهای جهان، بیش از 32 میلیون شماره مربوط به ایالات متحده، 45 میلیون از مصر، پنج میلیون از ایتالیا، 29 میلیون از عربستان سعودی، 20 میلیون از فرانسه و ترکیه (هر کدام)، 10 میلیون از روسیه و بیش از 11 میلیون شماره از بریتانیا است.

شماره تلفن حدود ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ در سراسر جهان هک شد, لپ تاپ استوک

نحوه سرقت شماره‌های کاربران واتس‌اپ

طبق گزارش Cybernews، هکر نحوه دسترسی به این داده‌ها را مشخص نکرده است و توضیح داده که «از استراتژی خود» برای جمع‌آوری آن‌ها استفاده کرده است. این احتمال وجود دارد که هکرها واتس‌اپ را از نظر فنی هک نکرده باشند، بلکه داده‌های آن را از طریق وب اسکرپینگ (Web Scraping) به دست آورده باشند که شامل اجرای یک اسکریپت خودکار برای تایید صفحات وبی می‌شود که در آنها از شماره‌ها برای واتس‌اپ استفاده می‌شود

چنین پایگاه داده‌ای می‌تواند برای هرزنامه، تلاش‌های فیشینگ و سایر فعالیت‌های مشابه استفاده شود و واقعاً هیچ راهی برای متوجه شدن این موضوع که شماره تلفن شما در بین شماره‌های هک شده است، وجود ندارد.

اما اگر می‌خواهید عکس و وضعیت پروفایل واتس‌اپ خود را از چشم دیگر افرادی که ممکن است شماره تلفن شما را در اختیار داشته باشند مخفی نگه دارید، می‌توانید در تنظیمات برنامه گزینه‌های آخرین حضور و آنلاین، نمایش عکس پروفایل و درباره من را به «فقط مخاطبین» تغییر دهید.

بیشتر بدانید :   ارتش آمریکا بالون «جاسوسی» چین را در حریم هوایی خود منهدم کرد + ویدیو

[ad_2]
منبع دیجیتاتو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.