اخبار

سیستم تشخیص چهره سامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر

سیستم تشخیص چهره سامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر

[ad_1]

ظاهرا سامسونگ در حال کار روی یک سیستم نسبتا جالب برای تشخیص چهره است که شامل دو دوربین زیر نمایشگر می‌شود. جزئیات مربوط به این فناوری اخیرا منتشر شده و حتی تصاویری از آن نیز به نمایش گذاشته شده است.

سامسونگ پتنت‌های مربوط به این فناوری را مارس سال گذشته برای KIPRIS (سرویس اطلاعات حقوق مالکیت معنوی کره) ارسال کرده، اما اسناد و تصاویر مربوط به آن اخیرا توسط یک نشریه هلندی به صورت عمومی منتشر شده است.

سیستم تشخیص چهره با دو دوربین زیر نمایشگر

سیستم تشخیص چهره سامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر, لپ تاپ استوک

ایده کلی این طرح نسبتا ساده است. با کمک دوربین‌های زیر نمایشگر، چندین تصویر از کاربر در زوایای مختلف گرفته می‌شود تا یک مدل سه بعدی از چهره او ایجاد شده و سپس از آن برای احراز هویت استفاده خواهد شد. سامسونگ در اسناد خود، به‌طور خاص به استفاده از دوربین‌های زیر نمایشگر اشاره کرده که در نوع خود می‌تواند جالب باشد.

غول فناوری کره‌ای، تاکنون در گوشی‌های تاشو گلگسی فولد از دوربین زیر نمایشگر استفاده کرده است. به همین دلیل، برخی شایعات حاکی از آن هستند که سامسونگ قصد دارد از این فناوری جدید در گوشی‌های تاشو آینده خود استفاده کند.

سامسونگ در پتنت خود چندان جزئیات زیادی ارائه نکرده است. با این حال، تصویری از یک گوشی معمولی در آن وجود دارد که دارای دو دوربین زیر نمایشگر است که یکی در بالا و دیگری در پایین دیده می‌شود.

سیستم تشخیص چهره سامسونگ با دو دوربین زیر نمایشگر, لپ تاپ استوک

از دیگر موارد ذکر شده در پتنت می‌توان به اندازه‌گیری اندازه مردمک چشم‌ها اشاره کرد. در این رابطه توضیح داده شده که اندازه مردمک چشم انسان باید بسته به شرایط نوری متفاوت باشد. این ویژگی زمانی کاربردی خواهد بود که به عنوان مثال کاربران از مواردی مانند تصویر یا ماسک برای فریب احراز هویت استفاده می‌کنند.

بیشتر بدانید :   جعبه گشایی تبلت ردمی پد پیش از معرفی رسمی + ویدیو

این ویژگی مطمئنا برای بسیاری از کاربران و طرفداران گوشی‌های سامسونگ جالب است، اما باید توجه داشت که در این مرحله، فقط یک مفهوم است و هیچ نشانه‌ای مبنی بر استفاده از آن در یک محصول واقعی وجود ندارد.

[ad_2]

منبع

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.