اخبار

ساخت مسکن ارزان‌قیمت و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت با پرینتر سه‌بعدی + عکس

ساخت مسکن ارزان‌قیمت و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت با پرینتر سه‌بعدی + عکس

[ad_1]

محققان دانشگاه مین و آزمایشگاه ملی اوک ریج، خانه‌ای ۵۵.۷ مترمربعی با پرینتر سه‌بعدی و از محصولات جنگلی ۱۰۰ درصد قابل بازیافت ساخته‌اند که نه تنها قیمت ساخت آن بسیار ارزان‌ است، بلکه خانه‌ای دوستدار محیط زیست محسوب می‌شود.

استفاده از پرینترهای سه‌بعدی در ساخت محصولات مختلف در سراسر جهان به موضوعی عادی تبدیل شده است. این بار محققان دانشگاه مین و آزمایشگاه ملی اوک ریج با هدف اخت مسکن ارزان‌قیمت و قابل بازیافت، پروژه‌ای را استارت زده و آن را با موفقیت به پایان رساندند.

ساخت مسکن ارزان‌قیمت و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت با پرینتر سه‌بعدی + عکس, لپ تاپ استوک

خانه ارزان و قابل بازیافت BioHome3D

این خانه قابل بازیافت که BioHome3D نام دارد، به‌صورت کامل قابلیت بازیافت دارد و خانه دوستدار محیط زیست محسوب می‌شود.

در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه، خانه‌های پرینت سه بعدی در سراسر جهان رونق پیدا کرده‌اند و از این فناوری برای ساخت انواع سرپناه استفاده می‌شود. معمولا در ساخت خانه‌های سه‌بعدی از سیمان و بتن استفاده می‌شود. در پروژه خانه دوستدار محیط زیست BioHome3D، به‌جای استفاده از سیمان و بتن یا برخی مواد ساختمانی معمول، از الیافت چوب و رزین‌های طبیعی استفاده شده است. در واقع این خانه سه‌بعدی با محصولات جنگلی ساخته شده که همگی قابل بازیافت هستند.

دکتر «حبیب داغر»، مدیر اجرایی مرکز سازه‌ها و کامپوزیت‌های پیشرفته دانشگاه مین، می‌گوید:

«تکنولوژی‌های زیادی برای چاپ سه‌بعدی خانه‌ها در حال توسعه هستند، اما برخلاف BioHome3D، بیشتر آنها با استفاده از بتن چاپ می‌شوند. برخلاف فناوری‌های موجود، کل BioHome3D از جمله کف، دیوار و سقف که همگی چاپ شده هستند، از مواد زیستی ۱۰۰ درصد قابل بازیافت هستند.»

این خانه با چاپگر سه بعدی دانشگاه مین ساخته شده است که قبلاً بزرگترین قایق پرینت سه بعدی جهان را تولید کرده بود. به‌جای مواد اولیه معمولی مانند مخلوط‌های سیمانی، این چاپگر برای کار با مواد اولیه زیستی و تجدیدپذیر توسعه یافته است. متراژ این خانه دوستدار محیط زیست ۵۵.۷ مترمربع است و در سریع‌ترین زمان ممکن برپا شده است.

بیشتر بدانید :   اولین محصول تجاری دایملر و مرسدس که تاکنون ندیده‌اید؛ جد بزرگ کامیون کله نارنجی!

[ad_2]
منبع دیجیتاتو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.