اخبار

دیمنسیتی 9200 ، تراشه پرچمدار مدیاتک در نوامبر 2022 معرفی می شود

دیمنسیتی 9200 ، تراشه پرچمدار مدیاتک در نوامبر 2022 معرفی می شود

[ad_1]

سال گذشته میلادی مدیاتک از اولین تراشه دنیا با لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC رونمایی کرد و یکی از اولین شرکت‌هایی بود که از هسته قدرتمند Cortex-X2 استفاده کرد. حالا انتظار داریم این کمپانی ماه آینده میلادی از تراشه پرچمدار دیمنسیتی 9200 با هسته Cortex-X3 رونمایی کند.

به گفته یکی از منابع معتبر دنیای فناوری به نام «دیجیتال چت استیشن»، دیمنسیتی 9200 در ماه نوامبر اما زودتر از چیپ پرچمدار رقیبش یعنی اسنپدراگون 8 نسل 2 معرفی می‌شود. مدیاتک در این چیپست خود از هسته قدرتمند Cortex-X3 به همراه پردازشگر گرافیکی Mali-G715 استفاده خواهد کرد.

Cortex-X3 در مقایسه با Cortex-X2 تا 25 درصد عملکرد بهتری دارد و در حالی که اطلاعی از معماری و فرکانس چیپ پرچمدار مدیاتک نداریم، اما ظاهرا باید منتظر عملکرد بسیار بالایی باشیم.

دیمنسیتی 9200 رقیب اسنپدراگون 8 نسل 2 می‌شود

مدیاتک با دیمنسیتی 9000 نشان داد که می‌خواهد به رقیب سرسخت کوالکام تبدیل شود و حتی این کمپانی پس از معرفی اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1، دست به رونمایی از دیمنسیتی 9000 پلاس زد. حالا هم ظاهرا با انتخاب ماه یکسان با کوالکام برای رونمایی از نسل بعدی تراشه پرچمدارش، می‌خواهد رقابت با آن را وارد مرحله تازه‌تری کند.

دیمنسیتی 9200 ، تراشه پرچمدار مدیاتک در نوامبر 2022 معرفی می شود, لپ تاپ استوک

دیمنسیتی 9200 مبتنی بر لیتوگرافی 4 نانومتری TSMC خواهد بود و از هسته‌های Cortex-A710 و Cortex-A510 استفاده خواهد کرد و در گوشی‌های سری ویوو X90 و فایند ایکس اوپو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این احتمال وجود دارد که سامسونگ هم از نسل جدید تراشه پرچمدار اگزینوس رونمایی کند، هرچند در این زمینه اختلاف‌نظرهای زیادی وجود دارد. طبق گفته برخی منابع، کره‌ای‌ها تا چندین سال تولید این چیپ‌ها را متوقف می‌کنند و به سراغ تراشه‌های اسنپدراگون می‌روند. ظاهرا سامسونگ سال 2025 دوباره از تراشه پرچمدار اگزینوس با قدرت مشابه رقبایش رونمایی می‌کند.

بیشتر بدانید :   آسیب‌پذیری نرم‌افزاری چیست و چرا تعداد زیادی از آن‌ها وجود دارد؟

با پیشرفت چشمگیر مدیاتک در سال‌های اخیر، انتظار می‌رود سال به سال شاهد رقابت فشرده‌تری در دنیای تراشه‌های پرچمدار و حتی میان‌رده اندرویدی باشیم.

[ad_2]
منبع دیجیتاتو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.