اخبار

جک ما کنترل شرکت فین‌تکی Ant Group را واگذار می‌کند

جک ما کنترل شرکت فین‌تکی Ant Group را واگذار می‌کند, لپ تاپ استوک

[ad_1]

«جک ما»، میلیاردر چینی کنترل شرکت Ant Group، مالک سرویس مالی Alipay را واگذار می‌کند. این شرکت وابسته به Alibaba اعلام کرده است به توافقاتی که به آقای ما اجازه می‌داد کنترل ساختار مدیریتی Ant Group را برعهده داشته باشد، پایان می‌دهد.

به‌گزارش نیویورک تایمز، جک ما تاکنون بیش از 50 درصد از حق رأی در Ant Group را در اختیار داشت، هرچند در هیئت مدیره حاضر نبود و در امور روزانه شرکت دخالت نمی‌کرد. او از طریق چندین سرمایه‌گذاری در مجموع 50.5 درصد از سهم تصمیم‌گیری در این شرکت فین‌تکی را تحت کنترل خود درآورده بود.

Ant می‌گوید آقای ما و 9 مدیر و کارمند دیگر در این شرکت همچنان حق رأی خود را حفظ خواهند کرد، اما باید مستقل از یکدیگر در تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنند. رویترز تخمین می‌زند که بعد از اعمال تغییرات Ant، سهام این میلیاردر چینی به 6.2 درصد برسد.

فشارهای دولت چین علیه جک ما ادامه دارد

در سال 2020، درست قبل از زمانی که Ant در نظر داشت تا عرضه اولیه سهام خود را آغاز کند و 34 میلیارد دلار سرمایه به‌دست بیاورد، جک ما در یک سخنرانی در شهر شانگهای اعلام کرد که بانک‌های چین بنگاه‌های گروفروشی دولتی هستند. این سخنان با واکنش رگولاتورهای چینی همراه شد. آن‌ها جلوی عرضه اولیه Ant را گرفتند و به این شرکت دستور دادند تا وسعت کسب‌وکار خود را کاهش دهد.

یک سال بعد، به‌دنبال تحقیقات ضدانحصار رگولاتورهای چینی در خصوص دیگر شرکت جک ما یعنی Alibaba، این شرکت جریمه شد. از آن زمان تاکنون، آقای ما از حضور در انظار عمومی خودداری کرده است. نشریه فایننشال تایمز چندی قبل مدعی شده بود که او در ژاپن مخفی شده و چند ماهی است که در شهر توکیو زندگی می‌کند.

بیشتر بدانید :   آب احتمالاً مدت‌ها قبل از شکل‌گیری خورشید در منظومه ما وجود داشته است

اپلیکیشن Alipay که سرویس اصلی شرکت Ant Group است تقریباً بیش از 1 میلیارد کاربر در چین دارد. کاربران از این برنامه برای انجام پرداخت‌های مختلف خود استفاده می‌کنند.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.