اخبار

توییتر قرارداد هزاران کارمند پیمانی خود را بدون اطلاع‌رسانی قبلی فسخ کرد

توییتر قرارداد هزاران کارمند پیمانی خود را بدون اطلاع‌رسانی قبلی فسخ کرد

[ad_1]

توییتر روز شنبه تعداد زیادی از کارمندان پیمانی خود را که تقریباً شامل 4400 تا 5500 نفر می‌شوند، کنار گذاشته است. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که قرارداد اکثر این افراد بدون اطلاع فسخ شده و تنها زمانی متوجه این اتفاق شده‌اند که دسترسی به ایمیل و سیستم‌های ارتباطی داخلی شرکت را از دست داده‌اند.

به گزارش «کیسی نیوتن» از پلتفرمر که اولین‌بار این خبر را اعلام کرد، کارمندان پیمانی توییتر شنبه شب در آمریکا و سراسر دنیا در تیم‌های مختلف، از جمله تیم مدیریت محتوا، بازاریابی و مهندسی اخراج شدند. این شرکت ظاهراً به مدیران تیم‌ها اطلاع نداده بود که این نیروها قرار است کنار گذاشته شوند و آنها هم تنها پس از غیرفعال شدن حساب کاربری کارمندان این موضوع را فهمیده‌اند.

توییتر همچنان به دنبال کاهش هزینه‌هاست

مطابق یک ایمیل داخلی که برای پیمانکارها فرستاده شده و خبرگزاری اینسایدر محتوای آن را به اشتراک گذاشته (و البته گفته که این ایمیل پس از قطع دسترسی‌ها به دست افراد رسیده)، توییتر توضیح داده که این تصمیم بخشی از تغییر اولویت و تلاش برای کاهش هزینه‌ها توسط این شرکت بوده است. در این ایمیل گفته شده که آخرین روز کاری این افراد دوشنبه 23 آبان است، اما انتظار نمی‌رود که آنها کار خاصی انجام دهند.

دفتر توییتر

از زمان ورود ماسک به توییتر، این شرکت ابتدا با مدیران ارشد و مدیرعامل خود خداحافظی کرد و به فاصله کوتاهی حدود نیمی از کارمندان اخراج شدند. ایلان ماسک همچنین در جلسه‌ای به‌منظور پرسش و پاسخ با کارمندان به وضوح اعلام کرد که نیروهای باقی‌مانده باید به دفاتر این شرکت برگردند و فقط افراد خاص می‌توانند به دورکاری ادامه دهند. او تهدید کرده بود که اگر کارمندی بتواند به محل کار برود، اما در شرکت حاضر نشود، این کار به منزله استعفای او خواهد بود.

بیشتر بدانید :   پیام‌رسان داخلی ایتا فعلا کاربر جدید نمی‌پذیرد

توییتر هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد واکنشی نشان نداده و بعید است واکنشی داشته باشد، چون این شرکت ظاهراً دیگر واحدی برای ارتباطات ندارد.[ad_2]
منبع دیجیتاتو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.