اخبار

تست سقوط آیفون 14 پرو و آیفون 13 از راه‌پله یک ساختمان 10 طبقه! + ویدیو

تست سقوط آیفون 14 پرو و آیفون 13 از راه‌پله یک ساختمان 10 طبقه! + ویدیو

[ad_1]

معرفی محصولات جدید مخصوصا آیفون‌ها سوژه‌ای تازه برای ساخت ویدیو به سازندگان محتوا می‌دهد. این ویدیوها می‌توانند عادی مانند بررسی باشند یا متفاوت مانند تست‌های سقوط. حالا یک کانال یوتیوب آیفون 14 پرو را در برابر آیفون 13 قرار داده، آن هم در تست سقوط از راه‌پله یک ساختمان 10 طبقه 30 متری!

تست سقوط آیفون 14 پرو در برابر آیفون 13 توسط کانال یوتیوب TechRax انجام شده که هدف از آن، نشان دادن دوام دستگاه‌های جدید اپل است. در این آزمون، هر دو مدل از یک راه پله مارپیچی با نرده‌های فلزی که 30 متر ارتفاع دارد، به پایین سقوط می‌کنند.

تست سقوط آیفون 14 پرو و آیفون 13

همانطور که در ویدیوی بالا دیده می‌شود، شیشه پشتی آیفون 13 پس از سقوط در مرحله اول به‌طور کامل خرد می‌شود اما جلوی دستگاه بدون آسیب باقی ماند. از سوی دیگر، آیفون 14 ‌پرو از ضربه‌ها جان سالم به در می‌برد و حتی شیشه آن هیچ آسیبی نمی‌بیند و فقط خراش‌های جزئی روی لبه‌های آن دیده می‌شود.

در مرحله دوم سقوط، آیفون 13 آسیب بسیار بیشتری می‌بیند. در واقع پشت گوشی نسل قبلی اپل کاملا شکسته و تکه‌های شیشه آن خرد شده است. از طرفی دیگر، آیفون 14 پرو همچنان هیچ آسیب جدی ندیده است. این آزمایش نشان می‌دهد که اپل آیفون 14 ‌پرو را با کیفیت فوق‌العاده‌ای ساخته است.

این تست همچنین نشان می‌دهد که اپل کیفیت ساخت سری جدید آیفون 14 را در مقایسه با مدل‌های سال گذشته بهبود بخشیده است.

اخیرا کانال یوتیوب «PhoneBuff» نیز در تست مشابهی، عملکرد آیفون 14 پرو مکس و گلکسی S22 اولترا را در تست سقوط ارزیابی و مقایسه کرده بود. همچنین ویدیوهای کالبدشکافی گوشی‌های جدید اپل نیز منتشر شده‌اند که با انجام آن‌ها، از آیفون 14 به‌عنوان تعمیرپذیرترین موبایل اپل در سال‌های اخیر یاد شده است.

بیشتر بدانید :   بیش از 2700 نخبه به کشور بازگشته‌اند

[ad_2]

منبع

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.