اخبار

به جای خرید خودرو جدید، خودروهای قدیمی را حفظ کنید!

[ad_1]

خرید خودروی جدید همواره یک نیاز، خواسته یا آرزو برای مشتریان است. آن‌ها همواره به دنبال راهی هستند تا خودروهای کارکرده خود را با نسخه‌های جدید تعویض کنند. با این حال برکسی پوشیده نیست که شرایط بازار خودرو ایران اجازه خرید خودرو جدید را در اختیار هرکسی قرار نمی‌دهد. طی یکی دوسال اخیر، این رویه در بازارهای جهانی نیز تا حدی مشاهده می‌شود؛ چرا که بازار خودرو جهان پس از دوره کرونا با کاهش تقاضا و افت تیراژ مواجه شده و بحران‌های اقتصادی نیز توانایی مشتریان را تحلیل داده‌اند. در چنین شرایطی مدیر بخش پایداری بی ام و که قاعدتاً نگران ارزش‌های محیط‌زیستی است، به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کند به‌جای خرید خودروی جدید، خودروهای کارکرده را بازسازی و نگهداری کنید.

بی ام و یکی از کامل‌ترین سبدهای محصول را بین خودروسازان مختلف در اختیار دارد. با این حال گویا علاقه این شرکت به محیط زیست، بیشتر از تمایل آن برای خرید خودروهای جدید است. مونیکا درنای، رئیس بخش پایداری بی‌ام‌و اخیرا در مورد کاهش تاثیرات منفی صنعت خودرو بر محیط زیست صحبت کرده است. به گفته او، مشتریان اکنون می‌توانند خودروهای کارکرده را با استفاده از قطعات جدید و بروزرسانی‌های مکرر، سالم و سرحال نگه دارند و از خرید یک خودرو جدید خودداری کنند.

ماشین بازی و حفظ محیط زیست به جای خرید خودرو جدید!

درنای این اظهارات را در جریان یک کنفرانس محیط زیستی عنوان کرد. به گفته او خودروسازان باید اکنون اتومبیل‌هایی ماژولار تولید کنند. در این صورت مشتریان می‌توانند با پرداخت هزینه اندک یک خودرو کارکرده خریداری کنند. در صورتی که کاربر بتواند تزئینات داخلی این خودرو را تعویض کند، عمر مفید خودرو افزایش خواهد یافت. برای مثال بی ام و خودروهایی می‌سازد که صندلی‌های آن‌ها قابل تعویض شدن باشند.

بیشتر بدانید :   آمار عرضه گوشی‌های تاشدنی جدید سامسونگ کمتر از پیش‌بینی اولیه خواهد بود

احتمالا سخنان درنای در راستای حفظ خودروهای کارکرده به جای خرید خودرو جدید، با انتقاد مسئولان خودروسازی در نقاط مختلف جهان مواجه خواهد شد. با این حال کلوپ‌های خودرویی از اظهارات وی استقبال کرده‌اند. بازسازی، حفظ و نگهداری از خودروهای قدیمی یک تفریح همیشگی بین خودرودوستان است و آن‌ها تمایل دارند تا خودروهای کارکرده خود را برای سال‌ها در اختیار داشته باشند. همچنین بازار بزرگی پیرامون خودروهای دست دوم و قطعات آن‌ها همیشه وجود داشته است.

راه حل اولیه خودروسازان برای غلبه بر بحران های محیط زیستی، توسعه ایده خودروهای اشتراکی در سطح جهان است اما آنطور که شواهد امر نشان می دهد، گرایش غیر قابل انکاری برای مالکیت شخصی خودروها وجود دارد و بعید است که بازار خرید خودروهای صفرکیلومتر به این زودی‌ها با تغییر وضعیت همراه شود. از این رو حفظ خودروهای قدیمی و دست دوم، شاید تنها اقدام عملیاتی برای کاهش آسیب های زیست محیطی صنعت خودرو قلمداد شود.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.