اخبار

با نسل جدید دوربین خودرو هرگز در هیچ تصادفی مقصر نخواهید بود

با نسل جدید دوربین خودرو هرگز در هیچ تصادفی مقصر نخواهید بود

[ad_1]

سلب مسئولیت: سیپک صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با کمی بررسی متوجه می شوید که اخیرا شیب آمار تصادفات رو به کاهش است. تحقیقات نشان داده است که مهمترین دلیل این کاهش چشمگیر آگاهی رانندگان نسبت به تجهیزات امنیتی خودرو بوده است. خودرو های جدید با حسگر های پیشرفته و سایر فناوری ها در تلاش اند که کمک راننده ی هوشمندی باشند تا در نهایت بتوانند به بهبود ایمنی و امنیت خودرو و سرنشینان آن کمک کنند؛ اما شاید همه‌ی ما نتوانیم خودرو های لوکس و هوشمند جدید را خریداری کنیم. در این زمان تجهیزات امنیتی به کمک ما می آیند.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که این تجهیزات باید داشته باشند این است که بتوان آن ها را در هر خودرویی از پراید تا ایمن ترین خودروی آمریکایی مانند هامر، نصب و راه اندازی کرد. جدیدترین فناوری های بکار رفته در نسل جدید دوربین های خودرو یک کمک راننده هوشمند محسوب می شود. چگونه؟ در ادامه با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که این مقاله را می توانید به صورت کامل تر در صفحه دوربین خودرو وبسایت دوربین مارکت بخوانید.

سیستم صدای هشدار یک دوربین خودرو هوشمند چگونه کار می کند؟

دوربین خودروی هوشمند قادر است تا شرایط خطرناک را تشخیص دهد و حدود سه ثانیه قبل از وقوع حادثه به راننده هشدار دهد تا راننده زمان لازم را برای اصلاح رانندگی خود داشته باشد. یک دوربین خودرو هوشمند چه شرایطی را تشخیص می دهد؟

  • اگر راننده در حال خروج از مسیر خود باشد.
  • اگر سرعت خودرو بیش از محدودیت سرعت جاده ای باشد.
  • اگر خودرو در مسیر برخورد با عابر پیاده یا جسم دیگری باشد.
  • اگر وسیله ی نقلیه ی دیگری در مسیر برخورد با خودرو قرار گرفته باشد و…
بیشتر بدانید :   حجم معاملات NFT از ابتدای 2022 تا 97 درصد کاهش یافته است

اعلان هشدار توسط دوربین خودرو برای راننده به صدا درمی آید. علاوه بر این ها، این دوربین قادر است علائم راهنمایی و رانندگی، خطوط عابر پیاده، تابلو های محدودیت سرعت و… را بخواند، تشخیص دهد و در صورت لزوم به راننده هشدار دهد. همچنین بهتر است بدانید که نسل جدید دوربین های خودروی هوشمند در دو نوع ساخته شده اند.

نوع اول برای خودرو های شخصی و نوع دوم برای وسایل نقلیه عمومی و بزرگتر مانند کامیون ها و اتوبوس ها مناسب می باشد. این دو نوع دوربین خودرو تقریبا به طور یکسان عمل می کنند؛ اما در پکیج نوع دوم، چهار دوربین و سه نمایشگر برای نمایش هشدار ها وجود دارد تا در جاهای مختلف وسیله نقلیه نصب شوند. درحالی که نوع اول تنها یک دوربین مداربسته خودرو و یک نمایشگر دارد.

با نسل جدید دوربین خودرو هرگز در هیچ تصادفی مقصر نخواهید بود, لپ تاپ استوک

بررسی اجمالی محبوب ترین دوربین خودرو شیائومی

اکثر شرکت های سازنده تجهیزات امنیتی و خودروسازی در تلاش اند تا آمار تصادفات را به حداقل برسانند و شرکت های زیادی وجود دارند که مشغول خلق و تولید فناوری های متفاوت خودرو برای افزایش ایمنی هستند. البته که دوربین مداربسته های مختلف با توجه به امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهند، قیمت های متفاوتی نیز دارند؛

اما به طور کلی محصولات امنیتی خودرو برند شیائومی در ایران محبوبیت بیشتری دارد. اگر چه این دوربین تمام امکانات یک دوربین خودرو هوشمند را ندارد اما با توجه به امکانات هوشمندی که به کاربر ارائه می دهد، قیمت بسیار مناسبی دارد. در ویدیوی زیر می توانید پیش نمایش معرفی یکی از محبوب ترین دوربین های شیائومی 70mai را تماشا کنید.

بیشتر بدانید :   راهنمای خرید هدفون - پاییز 1401

آیا استفاده از دوربین خودرو در ایران کارآمد است؟

خوشبختانه چندسالی است که استفاده از دوربین خودرو در ایران نیز بیش از پیش شده است. دوربین خودرو های هوشمند بدون هیچگونه محدودیتی در ایران نیز کار می کنند و شما می توانید از تمام امکانات این محصولات باکیفیت استفاده کنید. از جمله امکاناتی که دوربین خودرو در اختیار شما قرار می دهد عبارت اند از:

  • کاهش احتمال سرقت از داخل خودرو
  • کاهش احتمال وقوع تصادفات جاده ای
  • افزایش امنیت خودرو با محافظت 24 ساعته
  • کنترل سرعت در جاده ها به کمک دوربین خودرو
  • استفاده از تصاویر ثبت شده دوربین بعنوان مدرک درصورت وقوع تصادف

استفاده از دوربین خودرو به این معنی است که شما نگهبانی همیشه بیدار برای خودروی خود خواهید داشت که بعنوان یک کمک راننده حرفه ای نیز عمل خواهد کرد. به عنوان مثال اگر سرعتتان از سرعت ذکر شده روی تابلو محدودیت سرعت بیشتر شود، دوربین اعلان هشدار را برای شما به صدا درمی آورد.

البته که دوربین های خودرو محصولاتی از شرکت های سازنده خارجی مانند شیائومی می باشند؛ اما از آنجایی که تابلو های راهنمایی و رانندگی و کنترل سرعت در ایران با اعداد و حروف انگلیسی نیز نوشته می شوند، بنابراین برای این دوربین ها خوانا می باشند. تحقیقات نشان می دهد که استفاده از این دوربین های خودرو، تصادفات را تا 39 درصد کاهش می دهد.

[ad_2]

منبع