اخبار

این گیاه با اصلاح ژنتیکی می‌تواند به اندازه 30 گیاه، هوا را تصفیه کند

این گیاه با اصلاح ژنتیکی می‌تواند به اندازه 30 گیاه، هوا را تصفیه کند

[ad_1]

یک استارتاپ مستقر در پاریس به نام Neoplants، دست به کار خلاقانه‌ای زده و یک گیاه را به‌گونه‌ای مهندسی ژنتیکی کرده که می‌تواند به اندازه 30 گیاه دیگر کار تصفیه هوا را انجام دهد.

شرکت فرانسوی یک گیاه پوتوس (Epipremnum aureum) و میکروبیوم‌های ریشه مرتبط با آن را برای تولید این گیاه جدید که «Neo P1» نام دارد و اساساً یک تصفیه‌کننده هوای قدرتمند است، مهندسی ژنتیک کرده است. حالا این گیاه جدید فوق کارآمد وارد بازار شده و به خوبی می‌تواند صنعت تصفیه هوا را متحول کند.

یکی از ویژگی‌های اصلی گیاه جدید این است که به برق نیاز ندارد، بنابراین هوا را آلوده نمی‌کند. علاوه بر این، در زمانی که آتش‌سوزی‌های جنگلی بسیاری از مناطق را دچار مشکل می‌کند، تقاضای بسیار زیادی برای تصفیه هوا وجود دارد.

تصفیه هوا و حذف ذرات ریز با Neo P1

این گیاه با اصلاح ژنتیکی می‌تواند به اندازه 30 گیاه، هوا را تصفیه کند, لپ تاپ استوک

اختراع جدید حتی پتانسیل حذف ترکیبات آلی فرار (VOC) را دارد که تصفیه‌کننده‌های معمولی هوا نمی‌توانند آن‌ها را پردازش کنند. دلیل این امر کوچک بودن ترکیبات اعلام شده است که با روش‌های سنتی نمی‌توان آن‌ها را جمع‌آوری کرد.

با این حال، گیاه به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند حتی کوچکترین ذرات ممکن را بگیرد، جذب و متابولیزه کند. Neo P1 دقیقا این کار را انجام می‌دهد و به شکل یکی از محبوب‌ترین گیاهان است.

با این حال، ساخت گیاه کار چندان آسانی نبوده؛ زیرا ژنوم این گیاه که به پیچک شیطان نیز معروف است، تاکنون نقشه‌برداری نشده و تیم Neoplants کار خود را با انجام این هدف آغاز کرده است.

بیشتر بدانید :   گلکسی S22 در جریان مسابقه Pwn2Own در کمتر از یک دقیقه هک شد!

پروسه ساخت Neo P1 چهار سال طول کشیده، اما در نهایت مهندسان گیاهی را تولید کرده‌اند که می‌تواند چهار آلاینده اصلی هوای داخل خانه از جمله فرمالدهید و تولوئن را متابولیزه کند و حتی می‌تواند VOCهای خاصی را جذب کند.

اکنون این شرکت روی اصلاح انواع دیگری از گیاهان تمرکز کرده تا بتواند نیاز سلیقه‌های مختلف برای تصفیه هوا را برآورده کند. همچنین آن‌ها قصد دارند برای کاهش قیمت گیاه Neo P1 که در حال حاضر 179 دلار تعیین شده، فرآیندهایی را انجام دهند.

[ad_2]
منبع دیجیتاتو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.