اخبار

اپل تایید کرد؛ تولید آیفون 14 در کشور هند آغاز شد

اپل تایید کرد؛ تولید آیفون 14 در کشور هند آغاز شد

[ad_1]

اپل امروز رسما اعلام کرد که تولید آیفون 14 را به هند منتقل کرده تا تمام خطوط تولید این کشور دیگر فقط در چین نباشد. وظیفه تولید در هند به شرکت فاکسکان سپرده شده که خط تولید آیفون را در کارخانه‌ای در شهر چنای فعال کرده است. این شرکت از سال 2017 برخی آیفون‌ها را در هند تولید می‌کرد، اما این اولین بار است که یک مدل جدید آیفون را در این کشور می‌سازد.

اپل در بیانیه‌ای در این باره نوشت: «سری آیفون 14 جدید فناوری‌های خارق‌العاده تازه و قابلیت‌های ایمنی مهمی را به همراه دارد. هیجان‌زده‌ایم که تولید آیفون 14 در هند را اعلام می‌کنیم.» مسئول تولید این محصولات در هند شرکت فاکسکان است که آیفون‌ها را در کارخانه Sriperumbudur مونتاژ می‌کند.

کوپرتینویی‌ها این محصولات را نه فقط در داخل هند بلکه در سایر بازارهای جهانی می‌فروشند. ولی اولین محموله آیفون‌های ساخت هند تا چند روز دیگر در داخل خود این کشور توزیع می‌شود. تحلیلگر شرکت JPMorgan چندی قبل گفته بود که اپل می‌خواهد تا انتهای سال 2022 حدود 5 درصد از ظرفیت تولید آیفون 14 را به هند منتقل کند. این سهم احتمالا تا سال 2025 به 25 درصد می‌رسد.

اپل

تمرکز اپل برای تولید آیفون در هند تلاشی برای تمرکززدایی از تولیدات چین و تقویت پایگاه کاربری این شرکت در هند است. کوپرتینویی‌ها در حال حاضر کاربران نسبتاً کم‌شماری در بازار تلفن‌های هوشمند این کشور دارند.

اپل هنوز به‌طور عمده برای تولید آیفون‌های جدید به چین وابسته است ولی مشکلاتی که در سال‌های اخیر به ویژه در بحث سخت‌گیری‌های مربوط به همه‌گیری کرونا در این کشور به وجود آمد، مقامات این شرکت را مصمم کرد تا خطوط تولید خود را به کشورهای دیگر ببرند. چین با سیاست صفر نگه داشتن تعداد بیماران کرونا، تاکنون بارها شهرهای خود را به قرنطینه برده و همین مسئله باعث تعطیلی موقت کارخانه‌ها شده است.

بیشتر بدانید :   تراشه 13900K در آستانه رونمایی، قدرت تک‌تردی خود را به رخ کشید

[ad_2]

منبع

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.