اخبار

اهمیت نرم‌افزار حسابداری شخصی در مدیریت مالی شخصی و خانوادگی

اهمیت نرم‌افزار حسابداری شخصی در مدیریت مالی شخصی و خانوادگی

[ad_1]

سلب مسئولیت: سیپک صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

مدیریت مالی شخصی و استفاده از نرم افزار حسابداری شخصی به افراد و خانواده‌ها کمک می‌کند تا بتوانند درآمد خود را به صورت کنترل شده و صحیح خرج کنند. که در این صورت آنها علاوه بر هزینه‌های جاری زندگی، می‌توانند از درآمد خود پس‌انداز و سرمایه‌گذاری درست و به موقع نیز داشته باشند. همواره از سالیان دور نیاز به حسابداری و همچنین طراحی و توسعه نرم افزار حسابداری برای کسب و کارها دارای اهمیت بوده است. این روزها کمتر کسب و کاری را می بینید که از اهمیت نرم افزار حسابداری در مدیریت مالی کسب و کارش آگاه نباشد، اما مبحث مدیریت مالی شخصی تا کنون مورد توجه جدی قرار نگرفته است. با توجه به شرایط اقتصادی، این روزها باید به مدیریت مالی شخصی و خانوادگی هم توجه لازم را داشت که در ادامه به اهمیت نرم‌افزار حسابداری شخصی در مدیریت مالی شخصی و خانوادگی می پردازیم.

مدیریت مالی شخصی و خانوادگی چیست؟

مدیریت مالی شخصی و خانوادگی به معنای اداره یک زندگی درست از نظر مالی و اقتصادی است. یکی از مهم‌ترین اصول در مدیریت مالی، کنترل هزینه‌ها و آگاهی از دخل و خرج به صورت ماهیانه و سالیانه است. نرم افزار حسابداری رایگان زیادی جهت کنترل و مدیریت مالی شخصی برای افراد و خانواده‌ها طراحی و اجرا شده است که به آنها کمک می‌کند تا بتوانند به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه‌ریزی مالی خود را انجام دهند. ما در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با نرم افزار حسابداری رایگان و حسابداری شخصی بیشتر آشنا کنیم.

بیشتر بدانید :   افشای رندر و مشخصات‌های احتمالی ناتینگ فون ۲ پیش از معرفی رسمی
اهمیت نرم‌افزار حسابداری شخصی در مدیریت مالی شخصی و خانوادگی, لپ تاپ استوک

قبل از آشنایی با نرم افزار حسابداری رایگان ابتدا باید تعریف درستی از مدیریت مالی شخصی و خانوادگی را بدانید. مدیریت مالی شخصی به معنای علم مدیریت دارایی‌ها، درآمد، اموال، پس‌اندازها و هزینه‌های زندگی شخصی یک فرد است. افراد زمانی می‌توانند برای زندگی خود از لحاظ مالی تصمیم بهتری بگیرند که یک مدیریت مالی شخصی موفق داشته باشند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند، یادگیری علم مدیریت مالی شخصی کار به نسبت سخت و دشواری است؛ اما با توجه به میل طبیعی و غریزی انسان به داشتن برنامه‌ریزی برای درآمدها، آموختن این علم بسیار راحت خواهد بود. با توجه به طراحی و توسعه نرم افزار حسابداری رایگان در حال حاضر مدیریت مالی شخصی و خانوادگی برای افراد کار پیچیده و سختی نخواهد بود. در حقیقت اگر افراد با بهره از این نرم‌ افزارها در زندگی شخصی خود، دارایی و هزینه‌هایشان را کنترل و مدیریت کنند، تحول شگرفی در زندگی شخصی خودشان و جامعه رخ می‌دهد. در واقع شناخت مدیریت مالی شخصی به افراد یاد می‌دهد، درآمد خود را به درستی خرج و پس‌انداز کنند و از پس تمامی خرج زندگی‌شان بر بیایند.

آسیب‎‌های نبود مدیریت مالی شخصی چیست؟

در واقع اگر مدیریت مالی شخصی در زندگی خانوادگی و شخصی یک نفر وجود نداشته باشد، او هرگز نمی‌تواند به تمامی اهداف مالی خود برسد. در حقیقت او بدون داشتن مدیریت سرمایه و درآمد حتی نمی‌تواند برای خود هدف دیگری غیر از اهداف مالی در نظر بگیرد. بسیاری از مردم مدیریت مالی شخصی را امری بیهوده می‌دانند. در حقیقت آنها خود را اسیر اخبار بد اقتصادی کرده‌اند. در شرایط نامطلوب اقتصادی مدیریت مالی شخصی و کنترل صحیح درآمد می‌تواند به شما کمک کند تا به نتایج مالی و سرمایه‌گذاری درست دست پیدا کنید.

اهمیت نرم‌ افزار حسابداری رایگان در زندگی شخصی

برای رسیدن به اهداف مالی و دریافت نتایج مطلوب مالی و سرمایه‌گذاری باید ابتدا بتوانید درآمدها و هزینه‌های خود را جایی ثبت نمایید. برای ثبت خرج و برج زندگی نیاز به یک نرم افزار حسابداری شخصی داریم. به طور کلی نرم افزارهای حسابداری رایگان قابلیت‌های زیر را برای رسیدن به مدیریت مالی شخصی، در اختیار افراد و خانواده‌ها قرار می‌دهند:

  • ثبت کردن دخل و خرج
    احتمالا بارها برای شما هم اتفاق افتاده که ندانید درآمد خود را صرف چه اموری کرده‌اید! بسیاری از ما در زندگی نمی‌دانیم هزینه‌های ضروری و غیرضروری در زندگی‌مان چه چیزهایی هستند؟ یادداشت کردن مقدار درآمد و تمام هزینه‌های یک ماه، می‎تواند نخستین گام در جهت رسیدن به مدیریت مالی صحیح باشد. نرم افزار حسابداری رایگان به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید تمام هزینه‌ها و درآمدهای خود را به صورت ماهیانه ثبت و بررسی کنید.
  • تعیین اهداف مالی
    با ثبت درآمد و هزینه‌های خود در گام قبل، عادت بد مالی خود را ترک و عادات خوب مالی‌تان را تقویت کنید. پس از انجام این کار جهت مدیریت درآمد و ایجاد سرمایه‌گذاری درست، نوبت به تعیین هدف مالی می‌رسد. این قابلیت برای کاربران نرم افزار حسابداری بسیار جذاب است زیرا افراد با اشتیاق و شوق درونی فراوانی اهداف آینده خود را همیشه ثبت می‌کنند. در این مرحله شما می‌توانید برای خود اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی را تعیین کنید. به عنوان مثال اهداف کوتاه مدت شامل خرید وسایل خانه، لباس، ماشین، سفرهای داخلی یا خارجی و… می‌شود. اما اهداف بلند مدت یا میان مدت می‌تواند خرید یک ملک یا زمین بزرگ باشد.
  • بوجه‌بندی درآمدها و هزینه ها (سازماندهی موثر منابع مالی)
    یکی دیگر از قابلیت‌هایی که نرم افزار حسابداری رایگان در اختیار افراد قرار می‌دهد، بوجه‌بندی میزان درآمدشان است. پس از اینکه شما هزینه‌های غیرضروری (عادات بد مالی) را با نوشتن دخل و خرج کاهش دادید و اهداف مالی خود را تعیین کردید، نوبت به بوجه‌بندی درآمد خود در راستای رسیدن به هدف می‌رسد. با بودجه‌بندی صحیح شما می‌توانید هزینه‌های خود را کنترل و بخشی از درآمدتان را سرمایه‌گذاری یا پس‌انداز کنید.
بیشتر بدانید :   کدام منطقه دبی هتل بگیریم؟
اهمیت نرم‌افزار حسابداری شخصی در مدیریت مالی شخصی و خانوادگی, لپ تاپ استوک

حسابداری شخصی رایگان پارمیس همراه

شاید یکی از سوالهای مهمی که الان در ذهن شما می گذرد این است که اکنون از چه نرم افزار حسابداری استفاده نمایم؟ نرم افزار حسابداری شخصی پارمیس همراه یکی از محبوب ترین نرم افزارهای حسابداری شخصی رایگان است که دارای نسخه های اندروید و iOS می باشد. برای دانلود پارمیس همراه می توانید وارد صفحه حسابداری شخصی پارمیس همراه در سایت پارمیس به آدرس www.ParmisIT.com شوید و نسخه مورد نظر را دانلود نموده و از آن استفاده نمایید. لازم به ذکر است شما می توانید این اپلیکیشن را از استورهای معتبر مانند گوگل پلی، اپل استور، دیوار و مایکت نیز دانلود نمایید. این اپلیکیشن حسابداری شخصی امکانات متعددی مانند ثبت و نگهداری هزینه ها و درآمدها، مدیریت بانک ها و صندوق ها، مدیریت بودجه بندی، خواندن پیامک های بانکی، گزارشات متعدد مالی و دهها امکان دیگر دارد که می تواند شما را در مسیر مدیریت مالی شخصی یاری نماید.

با توجه به نظرات درج شده کاربران در استورهای مختلف پارمیس همراه یکی از محبوبترین اپلیکیشن های حسابداری موبایل است که توانسته نیازهای متنوعی از کاربران را برای حسابداری شخصی برآورده نماید. همچنین امکان دریافت پشتیبانی از طریق تیکت در داخل نرم افزار و همچنین وجود فیلم های آموزشی متعدد می تواند عاملی مهم برای ارتباط مطلوب با واحد پشتیبانی و همچنین دریافت راهنمایی های باشد.

[ad_2]

منبع