اخبار

استخراج بیت کوین با گوشی؛ هر آنچه باید بدانید

[ad_1]

در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه استخراج بیت کوین در گوشی‌های اندرویدی و آیفون آشنا و بهترین گوشی‌ها برای انجام این کار را نیز معرفی کنیم.

اگرچه استخراج بیت کوین با گوشی اصلاً به‌اندازه استخراج این کریپتوکارنسی با ماینرهای قدرتمند (دستگاه‌های مورداستفاده برای استخراج بیت کوین) منفعت‌بخش نیست؛ زیرا استخراج سودآور این ارز دیجیتال قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارد و پردازنده‌های موبایل دارای قدرت محاسباتی لازم و کافی برای انجام این کار نیستند؛ اما شاید از خود بپرسید چرا استخراج سودآور بیت کوین نیازمند قدرت محاسباتی بالایی است؟

در پاسخ باید بگوییم تعداد کوین‌های قابل‌استخراج بیت کوین محدود است (۲۱ میلیون کوین) و هرچقدر تعداد کوین‌های استخراج‌شده این ارز دیجیتال به سقف کوین‌های قابل‌استخراج آن نزدیک‌تر شود، استخراج کوین‌های باقی‌مانده دشوارتر و رقابت بین ماینرها برای دستیابی به آن‌ها دشوارتر خواهد شد (اتفاقی که اکنون در حال رخ دادن است)؛ ماینرهایی در این رقابت پیروز خواهند شد که دارای قدرت محاسباتی بسیار بالایی باشند و ماینرهایی که در مقایسه با ماینرهای قدرتمند در حال تلاش برای کسب ارز دیجیتال، قدرت زیادی نداشته باشند (مثل گوشی‌های هوشمند) نتیجه خوبی به دست نمی‌آورند و برای کسب ارز دیجیتال با آن‌ها باید صبر زیادی داشته باشید و زمان زیادی صرف کنید.

 اما به‌هرحال انجام این کار ارزش صرف وقت را دارد. استخراج بیت کوین با گوشی‌های اندرویدی و آیفون به‌راحتی امکان‌پذیر است؛ زیرا گوشی‌های هوشمند هم نوعی کامپیوتر محسوب می‌شوند و هر کامپیوتری می‌تواند هش‌ها را محاسبه کند (در ادامه به‌صورت مختصر با مفهوم «هش» (hash) و «هش‌ریت» (hashrate) آشنا خواهیم شد.)

البته درصورتی‌که نگران آسیب‌دیدن گوشی خود هستید، توصیه می‌کنیم از استفاده از آن برای استخراج بیت کوین یا هر کریپتوکارنسی دیگری صرف‌نظر کنید؛ زیرا انجام محاسبات لازم برای دستیابی به ارز دیجیتال در شبکه بلاکچین و استخراج آن، فشار زیادی را به پردازنده گوشی تحمیل می‌کند و درآمد حاصل از استخراج بیت کوین با گوشی و به‌اندازه نیست که ارزش تحت‌فشار قرار گرفتن گوشی را داشته باشد.

به هر حال با ما همراه باشید تا با روش‌های مختلف استخراج بیت کوین با گوشی آشنا شویم؛ البته قبل از آشنایی با این روش‌ها به‌صورت مختصر و کلی با نحوه استخراج بیت کوین آشنا شویم.

ماینرها (Miners) برای استخراج بیت کوین باید در رقابت با یکدیگر ابتدا پاداشی تحت عنوان «پاداش بلاک» (block reward) را به دست آورند. این دستگاه‌ها برای کسب پاداش بلاک آن و استخراج آن باید تعداد بی‌شماری از یک سری از توابع ریاضی به نام «توابع هش» (hash functions) را محاسبه کنند تا به «هش برنده» (winning hash) دست پیدا کنند.

هش برنده هشی است که مقدار آن با «هش هدف» (target hash) یکسان یا کمتر از آن باشد. ماینرها باید برای دستیابی به هش برنده به‌صورت مداوم عددی به‌عنوان «عدد نانس» (nonce) را پیوسته تغییر دهند و آن‌قدر این کار را انجام دهند تا به هش برنده دست پیدا کنند و موفق به کسب پاداش بلاک و درنهایت استخراج آن شوند.

ماینرها برای دستیابی به هش برنده و کسب پاداش بلاک با یکدیگر رقابت می‌کنند و هر ماینری که بتواند زودتر از سایر ماینرها به هش برنده دست پیدا کند، موفق به کسب پاداش بلاک خواهد شد؛ طبیعتاً ماینری در این رقابت پیروز خواهد شد که بتواند تعداد بیشتری از توابع هش را در مدت‌زمان کوتاه‌تری محاسبه کند. دستیابی به چنین هدفی هم مستلزم برخورداری از قدرت محاسباتی بیشتر نسبت به سایر ماینرها است.

قدرت محاسباتی ماینرها (گوشی‌های هوشمند هم می‌توانند به‌عنوان ماینر استفاده شود) برای محاسبه هش‌ها با پارامتری تحت عنوان هش‌ریت (hashrate) و با واحد «هش بر ثانیه» (H/s) سنجیده می‌شود و هرچقدر هش‌ریت ماینری بیشتر باشد، توانایی محاسبه تعداد بیشتری هش در هر ثانیه را دارد؛ بنابراین هش‌ریت بالاتر یک ماینر در مقایسه با سایر ماینرهای حاضر در شبکه در حال تلاش برای دستیابی به هش برنده، برگ برنده یک ماینر برای دستیابی به هش برنده و درنهایت پاداش بلاک است.

این روش مورداستفاده برای دستیابی به پاداش بلاک در شبکه بلاک چین بیت کوین، با عنوان الگوریتم یا مکانیسم «اثبات کار» (Proof of Work) شناخته می‌شود. اکنون‌که به‌صورت ساده و مختصر با نحوه استخراج بیت کوین آشنا شدیم، اجازه دهید ابتدا روش‌های امکان‌پذیر برای استخراج بیت کوین با گوشی را بیان کنیم و سپس نحوه بهره‌مندی از هر یک از این روش‌ها را توضیح دهید

استخراج بیت کوین با گوشی

استخراج بیت کوین با گوشی با سه روش استخراج انفرادی (Solo Mininf)، استخراج با بهره‌مندی از استخر استخراج یا «ماینینگ پول» (Mining pool) و استخراج ابری یا «کلود ماینینگ» (Cloud Mining) امکان‌پذیر است.

استخراج انفرادی

استخراج انفرادی به معنای نصب اپلیکیشن طراحی‌شده برای استخراج ارز دیجیتال روی گوشی و استفاده از آن برای انجام این کار است.

استخر استخراج

بهره‌گیری از استخر استخراج به‌صورت ساده و خلاصه به معنای پیوستن به گروهی ایجادشده از ماینرها است که در آن ماینرها (در اینجا همان گوشی‌های هوشمند) هم قدرت محاسباتی خود را با سایر ماینرها به اشتراک می‌گذارند و هم از قدرت محاسباتی آن‌ها استفاده می‌کنند.

طبیعتاً این روش باعث دسترسی هر یک از ماینرها به قدرت هشینگ یا hashing power (قدرت محاسباتی برای محاسبه هش‌ها) بیشتر می‌شود و افزایش احتمال دستیابی هر یک از آن‌ها به هش برنده و درنهایت پاداش بلاک را افزایش می‌دهد.

در این روش میزان پاداش کسب‌شده بین ماینرهای شرکت‌کننده در استخر استخراج متناسب با قدرت هشینگی که هر یک از آن‌ها در فرایند استخراج رمز ارز، در اختیار استخر قرار داده‌اند، توزیع می‌شود؛ البته ماینینگ پول‌ها در ازای ارائه این سرویس مبلغی را تحت عنوان کارمزد از ماینرها دریافت می‌کنند که میزان آن در سرویس‌های مختلف ماینینگ پول متفاوت است.

استخراج ابری

می‌توان گفت استخراج ابری بهترین روش برای استخراج بیت کوین با گوشی است؛ زیرا در این روش محاسبات لازم برای استخراج بیت کوین، در فضای ابری و با کمک فناوری رایانش ابری انجام می‌شود؛ بنابراین پردازنده گوشی درگیر محاسبات نمی‌شود. در حقیقت شما در این روش می‌توانید بدون استفاده از گوشی قدرتمند یا هر سخت‌افزار قدرتمند دیگری و همچنین بدون برخورداری از دانش لازم برای استخراج بیت کوین، از این کار کسب درآمد کنید.

بیشتر بدانید :   مک بوک ایر ۱۵ اینچ و هوم پاد جدید اپل احتمالا در سال ۲۰۲۳ رونمایی می‌شوند

در روش استخراج ابری مبلغی را تحت عنوان خرید طرح به ارائه‌دهنده سرویس استخراج ابری پرداخت می‌کنید و پس از خرید طرح می‌توانید از منابع رایانش ابری برای کسب پاداش بلاک و استخراج ارز دیجیتال استفاده کنید. در حقیقت شما با خرید یک طرح استخراج ابری، قدرت محاسباتی لازم برای استخراج ابر را اجاره می‌کنید.

پس از کسب پاداش بلاک در سرویسی که از آن استفاده می‌کنید، میزانی از پاداش متناسب با میزان قدرت محاسباتی اجاره‌شده توسط هر یک از کاربران، به آن‌ها اختصاص داده می‌شود؛ البته در این روش درصورتی‌که هزینه استخراج رمزارز بیش از مبلغ دریافت‌شده از کاربران شود، هیچ پاداشی به شما تعلق نمی‌گیرد و هزینه‌ای که برای بهره‌مندی از سرویس استخراج ابری پرداخت کرده‌اید، از دست می‌رود و این‌گونه متضرر شوید

استخراج انفرادی بیت کوین با گوشی

اپلیکیشن‌های موبایل اندرویدی و iOS زیادی برای استخراج بیت کوین با گوشی وجود دارد ما در این مطلب استفاده از اپلیکیشن CryptoTab Browser Pro Level را به شما پیشنهاد می‌کنیم که هر دو نسخه اندروید و iOS آن منتشر شده است. توصیه می‌کنیم در صورت تمایل برای استخراج بیت کوین با گوشی با بهره‌مندی از روش استخراج انفرادی، هم‌زمان از چند گوشی استفاده کنید تا سود بیشتری را به دست آورید.

استخراج رمزارز با چند گوشی

این اپلیکیشن با قیمت ۵ دلار، پولی است و برای خرید آن از گوگل پلی یا اپ استور می‌توانید از گیفت کارت‌های این اپ استورها استفاده کنید. با جستجویی ساده در اینترنت می‌توانید با نحوه خرید گیفت کارت این دو اپ استور و خرید اپلیکیشن از آن‌ها با استفاده از این کارت آشنا شوید؛ البته نسخه رایگان این اپلیکیشن و اپلیکیشن‌های رایگان دیگری برای استخراج بیت کوین در هر دو اپ استور وجود دارد؛ از میان این اپلیکیشن‌ها می‌توان به اپلیکیشن Android bitcoin miner برای اندروید و اپلیکیشن ECOS: Crypto Mining & Wallet برای iOS اشاره کرد؛ اما اپلیکیشن معرفی‌شده عملکرد بهتری نسبت به اپلیکیشن‌های رایگان دارد و از ویژگی‌های شاخصی برخوردار است که از میان آن‌ها می‌توان به بهره‌مندی از فضای ابری برای افزایش سرعت انجام محاسبات (قابلیت Cloud boost speed) اشاره کرد که باعث افزایش هش‌ریت دستگاه می‌شود

پس از نصب اپلیکیشن برای شروع استخراج بیت کوین با آن مراحل زیر را دنبال کنید:

پس از نصب اپلیکیشن آدرس ایمیل خود و رمز عبور آن را وارد کنید.پس از ورود ایمیل و رمز عبور آن وارد پنجره‌ای با عنوان Email Confirmation می‌شوید که باید با لمس گزینه Continue در زیر پنجره وارد اینباکس ایمیل خود شوید. ایمیل ارسال‌شده از سوی CryptoTab Browser را باز و روی گزینه Confirm Email کلیک کنید. پس از تأیید شدن آدرس ایمیل شما، پنجره‌ای با عنوان Email Confirmed نمایش داده می‌شود که باید روی گزینه OK در زیر آن کلیک کنید.عملیات استخراج را با قرار دادن گزینه NET Mining در حالت On شروع و سرعت استخراج را نیز مشخص کنید. تا زمانی که گزینه NET Mining در حالت On باشد و اپلیکیشن در حال اجرا باشد، فرایند استخراج ادامه خواهد داشت. شما می‌توانید در قسمت YOUR BALANCE در صفحه اصلی اپلیکیشن ارزش ارز دیجیتال کسب‌شده را به دلار مشاهده کنید

پس از آماده شدن اپلیکیشن برای استخراج، اجازه دهید اپلیکیشن ۲۴ تا ۴۸ ساعت کار خود را انجام دهد. در صورت استفاده از نسخه رایگان اپلیکیشن پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت، میزانی از بیت کوین به ارزش یک دلار و در صورت استفاده از نسخه پولی آن و بهره‌مندی از ویژگی Cloud boost speed، میزان بیت کوین به‌دست‌آمده پس از ۴۸ ساعت، در حدود ۵۰ دلار خواهد بود.

البته قبل از استخراج بیت کوین با این اپلیکیشن باید در یکی از کیف‌های پول ارز دیجیتال حساب کاربری ایجاد کنید تا بتوانید ارز دیجیتال استخراج‌شده توسط اپلیکیشن استخراج را برداشت و نگهداری کنید. ما استفاده از کیف پول مطرح و شناخته‌شده تراست وانت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای ایجاد حساب کاربری در این کیف پول مراحل زیر را دنبال کنید

شما می‌توانید اپلیکیشن موبایل کیف پول تراست را که با نام اپلیکیشن تراست والت (Trust Wallet) برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS ایجاد شده است، دریافت و نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن مراحل زیر را برای استفاده از آن دنبال کنید:

پس از نصب اپلیکیشن گزینه Create a new wallet را انتخاب کنید.تیک گزینه I’ve read and accept Term of Service and Privacy policy را بزنید و گزینه continue را انتخاب کنید.پسورد موردنظر خود را وارد و سپس دوباره آن را وارد کنید.تیک گزینه I undrestant that if I lose my recovery words, I will not be able to access my wallet را بزنید و گزینه continue را انتخاب کنید.در صفحه بعدی ۱۲ کلمه نمایش داده می‌شود که باید آن‌ها را یادداشت کنید. توصیه می‌کنیم این کلمات را روی یک تکه کاغذ یادداشت و از کاغذ در مکانی امن با دقت نگهداری کنید؛ زیرا چنانچه فردی به این کلمات دسترسی پیدا کند، می‌تواند به‌راحتی وارد کیف پول شما شود. شما می‌توانید با انتخاب گزینه COPY تمام کلمات را کپی و آن‌ها را در محیط نرم‌افزاری موردنظرتان پیست کنید؛ البته توصیه می‌کنیم این کلمات را در وسایل دیجیتالی خود نگهداری نکنید تا در معرض خطر دسترسی هکرها نباشند. پس از یادداشت این کلمات گزینه continue را انتخاب کنید.در این صفحه باید کلمات را درست به همان ترتیبی که در صفحه قبل نمایش داده شده بودند، انتخاب کنید تا وارد کادر شوند و سپس گزینه Done را بزنید. درصورتی‌که کلمات را با ترتیب درست انتخاب نکنید، نمی‌توانید از این مرحله عبور کنید.در صفحه بعدی پیامی نمایش داده می‌شود که باید با انتخاب گزینه Done آن را رد کنید. پس از رد کردن این پیام، کیف پول آماده استفاده است.

بیشتر بدانید :   اپل احتمالا رویداد دیگری در سال ۲۰۲۲ برگزار نخواهد کرد

پس از تکمیل مراحل ساخت حساب کاربری در این کیف پول، وارد محیط آن می‌شوید. برای برداشت ارز از اپلیکیشن CryptoTab Browser Pro Level و انتقال آن به کیف پول مراحل زیر را دنبال کنید:

با جستجوی عبارت Bitcoin در اپلیکیشن کیف پول، این ارز دیجیتال آن را پیدا کنید. پس از یافتن بیت کوین آن را انتخاب و پس از انتخاب گزینه Receive در زیر نماد آن، با لمس گزینه Copy آدرس لازم برای انتقال بیت کوین از اپلیکیشن استخراج به کیف پول را کپی کنید.در مرحله بعدی برای انتقال ارز، با لمس منوی سه‌نقطه، گزینه withdraw در اپلیکیشن Android bitcoin miner انتخاب و در صفحه بازشده آدرس کپی شده را در قسمت Bitcoin Address پیست کنید. سپس باید میزان موردنظر خود برای برداشت را نیز در قسمت payment amount وارد کنید (در بخش Withdraw موجودی شما قابل‌مشاهده است). پس از انجام این کار باید تیک گزینه I’m Not a robot را بزنید و تصاویری که از شما خواسته می‌شود، انتخاب کنید. در مرحله بعد پس از نمایش تیک سبزرنگ در کنار گزینه I’m Not a robot، گزینه withdraw را لمس کنید. پس از لمس این گزینه پنجره‌ای با عنوان پیام Confirm Withdrawal نمایش داده می‌شود که باید گزینه Open Inbox را در پایین آن لمس کنید. پس از لمس این گزینه، وارد اینباکس ایمیل خود شوید و ایمیل ارسال‌شده از اپلیکیشن استخراج رمز ارز را که با عنوان CryptoTab Browser برای شما ارسال شده است، باز و گزینه Confirm Withdrawal را در داخل ایمیل قرار دارد، لمس کنید. پس از لمس این گزینه مجدداً پنجره‌ای با عنوان Confirm Withdrawal را مشاهده خواهیم کرد که باید با لمس گزینه OK در پایین آن، مراحل انتقال رمزارز از اپلیکیشن استخراج به کیف پول را تکمیل کنید. انتقال ارز از اپلیکیشن استخراج به کیف پول یک روز کاری طول می‌کشد.

پس از انتقال موفقیت‌آمیز بیت کوین از اپلیکیشن استخراج به کیف پول، در صورت تمایل برای فروش آن‌ و تبدیل آن‌ به ریال، می‌توانید با جستجوی عبارت «فروش بیت کوین» یا «صرافی ارز دیجیتال» در موتورهای جستجو، صرافی ارز دیجیتال معتبری را پیدا کنید و بیت کوین خود را در آن بفروشید.

پس از ورود به وب‌سایت صرافی آنلاین موردنظر خود باید در آن ثبت‌نام و حساب کاربری ایجاد کنید. نحوه ایجاد حساب کاربری و فروش بیت کوین در صرافی‌های آنلاین در وب‌سایت آن‌ها آموزش داده شده است؛ اما در کل فروش بیت کوین بسیار ساده است و برای انجام این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

پس از ایجاد حساب کاربری، احراز هویت و واردکردن شماره‌حساب خود (این موارد صورت کامل در وب‌سایت‌های صرافی‌های آنلاین معتبر آموزش داده شده است)، وارد قسمت داشبورد (dashboard) شوید و پس از ورود به بخش کیف پول، انتخاب بیت کوین و انتخاب گزینه «واریز» آدرس مربوط به دریافت بیت کوین از کیف پول را کپی کنید.

پس از کپی کردن این آدرس، وارد کیف پول شوید و بیت کوین را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی پس از لمس گزینه send آدرسی را از وب‌سایت صرافی انتخاب کرده اید، در قسمت Recipient Address پیست کنید (در برخی از کیف پول‌ها مانند کیف پول تراست والت گزینه Paste برای انجام این کار وجود دارد و پس از لمس این گزینه، آدرس پیست می‌شود).

در قسمت Amount BTC هم باید میزانی که قصد ارسال آن به دریافت‌کننده را دارید، وارد کنید (در برخی از کیف پول‌ها مانند تراست والت گزینه‌ای تحت عنوان MAX وجود دارد که با لمس آن می‌توانید تمام بیت کوین موجود خود را برای دریافت‌کننده ارسال کنید) و در نهایت گزینه Continue را لمس کنید (در نظر داشته باشید حداقل میزان برداشت ارز دیجیتال از کیف پول و ارسال آن به فرستنده باید بیش از کارمزد برداشت باشد)

پس از انتقال موفقیت‌آمیز بیت کوین از کیف پول خود به کیف پول‌تان در صرافی) تنها کافی است، ارز بیت کوین را در کیف پول صرافی انتخاب کنید و پس از تعیین میزان مورد نظرتان برای فروش، گزینه فروش را بزنید

پس از انتخاب این گزینه، معادل ریالی ارزهای فروخته‌شده پس از مدت مشخص‌شده به حساب شما واریز می‌شود؛ البته بخشی از مبلغ ارز دیجیتال به‌عنوان کارمزد کسر می‌شود

استخراج بیت کوین با روش استخر استخراج

برای استخراج بیت کوین با گوشی با این روش نیز باید از اپلیکیشن استفاده کنید. اپلیکیشن ViaBTC-Crypto Mining Pool یکی از اپلیکیشن‌های مناسب برای این کار است که برای هر دو سیستم‌عامل اندروید و iOS منتشر شده است. این اپلیکیشن در بیش از ۱۳۰ کشور بیش از یک میلیون کاربرد دارد. مجموع ارزش ارزهای دیجیتالی استخراج‌شده توسط این اپلیکیشن استخر استخراج، تاکنون به میلیاردها دلار رسیده و علاوه بر بیت کوین برای استخراج اتریوم، لایت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر نیز گزینه کاملاً مناسبی است

برای استفاده از این اپلیکیشن مراحل زیر را دنبال کنید:

در قسمت Settings در زیر قسمت Mining Settings گزینه Switch mining pool را انتخاب کنید تا انتخاب رمزارز برای شما امکان‌پذیر شود.در قسمت Mode روش استخراج را مشخص کنید. در این قسمت دو روش Auto Switch و Manual Switch وجود دارد. در روش Auto Switch مناسب‌ترین الگوریتم برای استخراج منفعت‌بخش ارز دیجیتال با بررسی خودکار میزان احتمالی سودبخش بودن الگوریتم‌های استخراج رمز ارز، به‌صورت خودکار انتخاب می‌شود؛ اما در روش Manual Switch خودتان می‌توانید الگوریتم را مشخص کنید. هر دو روش از بیت کوین پشتیبانی می‌کند. لازم به ذکر است در صورت انتخاب روش Auto Switch، هش‌ریت متناسب با الگوریتم انتخاب‌شده تغییر می‌کند؛ البته در صورت انتخاب این روش از شما خواسته می‌شود دامنه نوسان هش‌ریت را مشخص کنید.در قسمت Coin Type ارز بیت کوین را انتخاب کنید. پس از انتخاب روش استخراج و ارز دیجیتالی موردنظر، فرایند استخراج بیت کوین شروع می‌شود.

بیشتر بدانید :   تغییر IP در گوشی و کامپیوتر؛ آموزش تصویری برای ویندوز، اندروید، آیفون و آیپد

نحوه توزیع پاداش بلاک به‌دست‌آمده بین کاربران، متناسب با روش استخراج انتخاب‌شده متفاوت است؛ کارمزد استخرهای استخراج اما در کل پاداش پرداخت‌شده به کاربران بین ۰ تا ۳ درصد متغیر است؛ البته در روش Manual Switch زمان توزیع پاداش تغییر نخواهد کرد. لازم به ذکر است کارمزد استخر استخراج در هنگام توزیع پاداش بلاک از آن کسر می‌شود.

توجه: استفاده از پلتفرم ViaBTC برای استخراج بیت کوین با بهره‌مندی از روش استخر استخراج از طریق وب‌سایت این پلتفرم به آدرس نیز امکان‌پذیر است. نحوه استفاده از سایت نیز مشابه اپلیکیشن است.

سرویس‌های استخراج ابری زیر که دارای وب‌سایت و اپلیکیشن موبایل اندروید و iOS هستند، نیز گزینه‌های مناسبی برای استخراج بیت کوین با روش استخر استخراج در گوشی محسوب می‌شوند.

AntPoolSlush PoolBTC.comKano

استخراج بیت کوین با گوشی با روش استخراج ابری

استخراج بیت کوین با گوشی با روش استخراج ابری نیز با اپلیکیشن Crypto bitcoin cloud mining امکان‌پذیر است. استفاده از این اپلیکیشن که تنها برای اندروید منتشر شده، بسیار ساده است؛ البته استفاده از روش استخراج ابری برای ایرانیانی که حساب بین‌المللی ندارند، امکان‌پذیر نیست؛ زیرا همان‌طور که گفتیم برای استفاده از سرویس ابری جهت استخراج ارز دیجیتال باید مبلغی را پرداخت کنید

 برای استفاده از این اپلیکیشن باید مراحل زیر را دنبال کنید:

پس از نصب و اجرای اپلیکیشن، درصورتی‌که یک اکانت گوگل داشته باشید به‌صورت خودکار وارد اپلیکیشن می‌شوید و درصورتی‌که دارای چند اکانت گوگل هستید، باید اکانت موردنظر خود را انتخاب کنید تا وارد اپلیکیشن شویدپس از ورود به اپلیکیشن گزینه Start را لمس کنید.در صفحه بعدی اپلیکیشن از شما می‌خواهد آدرس کیف پول خود را وارد کنید. برای پیدا کردن آدرس کیف پول خود برای دریافت بیت کوین ابتدا باید با جستجوی عبارت Bitcoin این ارز دیجیتال را در کیف پول پیدا کنید. پس از یافتن بیت کوین آن را انتخاب و پس از انتخاب گزینه Receive در کیف پول، با لمس گزینه Copy آدرس دریافت بیت کوین را کپی و پس از پیست کردن آن در اپلیکیشن گزینه Submit را بزنید.پس از انتخاب این گزینه وارد مرحله بعدی می‌شوید که در آن باید طرح موردنظر خود را خریداری کنید. شما برای انتخاب طرح، سه گزینه طرح Basic و Premum و Pro دارید. در طرح basic با پرداخت ۰.۵ دلار، روزانه ۰.۱ دلار درآمد خواهد داشت. در طرح Premum با پرداخت ۵ دلار، روزانه ۳ دلار درآمد خواهد داشت و با طرح Pro با پرداخت ۵۰ دلار، روزانه ۳۵ دلار درآمد خواهد داشت.

متأسفانه در حال حاضر اپلیکیشنی برای استخراج بیت کوین با بهره‌مندی از روش استخراج ابری در گوشی‌های آیفون وجود ندارد.

بهترین گوشی‌های اندروید برای استخراج بیت کوین

مطمئناً هر گوشی هوشمندی مناسب استخراج بیت کوین نیست و برای استخراج بیت کوین باید از دستگاهی استفاده کنید که مجهز به پردازنده قدرتمند با هش‌ریت بالا باشد تا بتواند محاسبات لازم را سریع‌تر انجام دهد. در ضمن گوشی مورداستفاده برای انجام این کار باید دارای باتری بزرگی باشد تا بتواند نیروی موردنیاز آن برای انجام محاسبات در چند ساعت متوالی را تأمین کند.

در این بخش شما را با بهترین گوشی‌های اندروید برای استخراج بیت کوین آشنا می‌کنیم. لازم به ذکر است گوشی‌های مناسب برای استخراج بیت کوین، جزو گوشی‌های رده‌بالا محسوب می‌شوند و گران‌قیمت هستند.

سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا

پرچم‌دار ۲۰۲۲ سامسونگ نیز با برخورداری از پردازنده ۵ نانومتری اگزینوس ۲۲۰۰ یا اسنپدراگون ۸ نسل ۱، دستگاه اندرویدی قابل‌اعتماد و پرقدرتی برای استخراج بیت کوین است

گلکسی S22 اولترا اولترا به دلیل برخورداری از رم ۱۲ گیگابایتی (نسخه‌های دارای حافظه داخلی ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی و یک ترابایتی) و حافظه UFS 3.1، می‌تواند بسیاری از فعالیت‌های محاسبات سنگین ازجمله استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با الگوریتم‌های پیچیده را به‌راحتی انجام دهد.

شیائومی ۱۲ تی پرو

شیائومی 12T پرو دارای پردازنده اسنپدراگون ۸ پلاس نسل یک و رم ۱۲ گیگابایتی (نسخه‌ دارای حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی) است و از حافظه داخلی UFS 3.1 بهره می‌برد. برخورداری شیائومی 12T pro از باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی، این غول اندرویدی چینی را به گزینه مناسبی برای استخراج رمزارز تبدیل کرده است.

وان پلاس ایس پرو

وان پلاس Ace Pro از پردازنده اسنپدراگون ۸ پلاس نسل یک بهره می‌برد. نسخه ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی این گوشی رم ۱۶ گیگابایتی دارند.

وان پلاس Ace Pro مجهز به حافظه داخلی UFS 3.1 است. وجود باتری ۴۸۰۰ میلی‌آمپرساعتی در پرچم‌دار جدید وان پلاس، نیز باعث شده این گوشی در میان بهترین گوشی‌ ‌های ۲۰۲۲ برای استخراج بیت کوین قرار گیرد.

بهترین گوشی‌های آیفون برای استخراج بیت کوین

تمام گوشی‌های آیفون جزو گوشی‌های رده‌بالا هستند و پردازنده‌های قدرتمندی دارند؛ بنابراین این گوشی‌ها (به‌خصوص مدل‌های مختلف آیفون ۱۳ و ۱۴) به‌خوبی می‌توانند از عهده انجام محاسبات لازم برای دستیابی به ارزهای دیجیتال ازجمله بیت کوین برآیند.

سؤالات متداول در مورد استخراج بیت کوین با گوشی

مناسب‌ترین اپلیکیشن‌ها برای استخراج بیت کوین با گوشی‌های اندرویدی و آیفون چه هستند؟ اپلیکیشن‌های CryptoTab Browser و ViaBTC-Crypto Mining اپلیکیشن‌های مناسبی برای استخراج بیت کوین با گوشی هستند. گوشی‌های مناسب برای استخراج بیت کوین چه گوشی‌هایی هستند؟ گوشی‌های سامسونگ گلکسی اس ۲۲ اولترا، شیائومی ۱۲ تی پرو و وان پلاس ایس پرو، برای انجام این کار مناسب هستند. آیا استخراج بیت کوین با گوشی درامد خوبی دارد؟ مسلماً استخراج بیت کوین با گوشی اصلاً به‌اندازه انجام این کار با ماینرهای قدرتمند سودآور نیست و درآمد ناچیزی دارد؛ در ضمن استخراج بیت کوین با گوشی فشار زیادی به پردازنده آن متحمل می‌کند و باعث افت عملکرد گوشی و کاهش عمر آن می‌شود.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.