اخبار

ارزش اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بیشتر است

ارزش اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بیشتر است

[ad_1]

ارزش بازار اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بالاتر است. طبق آخرین داده‌های ارائه شده، ارزش شرکت سازنده آیفون 2.307 تریلیون دلار است، در حالی که ارزش سایر شرکت‌های حوزه‌های فناوری با یکدیگر به 2.306 تریلیون دلار می‌رسد.

طبق گزارش اینسایدر و بر اساس داده‌های Yahoo Finance، ارزش بازار آلفابت شرکت مادر گوگل به 1.126 تریلیون دلار، آمازون 939.78 میلیارد دلار و متا مادر فیسبوک به 240.07 میلیارد دلار رسیده است.

کاهش سهام شرکت‌های فناوری به جز اپل

ارزش اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بیشتر است, لپ تاپ استوک

به طور کلی، سهام شرکت‌های فناوری بزرگ، به دلیل ارائه گزارش‎ درآمدهای ناامیدکننده سه ماهه، با کاهش زیادی همراه شده است. اما اپل پس از اینکه نسبت به پیش‌بینی‌های وال استریت عملکرد بسیار بهتری از خود نشان داده، از نظر ارزش سهام نیز عملکرد بهتری نسبت به همتایان حوزه فناوری خود داشته است.

سهام شرکت سازنده آیفون 8 درصد افزایش یافته است. در همین حال، پس از اعلام گزارش‌های مالی، ارزش سهام متا بیشتر از 20 درصد و آمازون حدود 10 درصد سقوط کرد و آلفابت نیز شاهد کاهش تک رقمی بود. درآمد کم آلفابت، آمازون و متا نشان می‌دهد که تقاضا برای تبلیغات دیجیتال در حال کمرنگ شدن است.

ارزش اپل اکنون از مجموع آلفابت، آمازون و متا بیشتر است, لپ تاپ استوک

طی پنج دوره گذشته، سهام اپل 0.16 درصد افزایش یافته است، در حالی که این موضوع برای آلفابت به اندازه 5.7 درصد و برای آمازون 17.0 درصد کاهش یافته است. همچنین متا در این دوره کاهش 7.6 درصدی ارزش سهام خود را تجربه کرده است.

با وجود موفقیت اپل، ارزش بازار آن از 2.193 تریلیون دلار در پایان سال 2021 کاهش یافته است. مجموعه‌ای از دلایل مانند تورم بالا، افزایش نرخ بهره، ترس از رکود اقتصادی و جنگ اوکراین باعث شده تا سهام شرکت‌های فناوری در سال 2022 دچار مشکل شود.

بیشتر بدانید :   ویجت ایفون؛ معرفی بهترین ویجت‌های لاک اسکرین iOS 16

متا از جمله شرکت‌هایی است که بیشترین آسیب را دیده و علاوه بر خارج شدن از لیست 20 شرکت برتر جهان، تاکنون متاورس بیش از 9 میلیارد دلار ضرر از خود به جای گذاشته است.

[ad_2]
منبع دیجیتاتو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.