اخبار

ادامه کاهش سرعت و رتبه اینترنت موبایل در ایران

ادامه کاهش سرعت و رتبه اینترنت موبایل در ایران, لپ تاپ استوک

[ad_1]

اسپیدتست ماهانه گزارشی را درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه مه 2023، سرعت اینترنت موبایل در ایران کاهش و سرعت اینترنت ثابت افزایش را تجربه کرده است.

در گزارش اسپیدتست برای مه 2023، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان برخلاف ماه‌های گذشته، کاهش یافته است. سرعت اینترنت موبایل از 42.38 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 42.30 مگابیت بر ثانیه کاهش یافته. سرعت اینترنت ثابت هم از 80.05 مگابیت بر ثانیه به 79.28 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان مه 2023

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران

در ماه مه، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان افزایش را تجربه کرده و سرعت اینترنت موبایل هم کاهش یافته است. بااین‌حال شاهد کاهش رتبه کشورمان در هر دو بخش هستیم.

طبق گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل در ایران از 36.01 مگابیت بر ثانیه ماه آوریل، به 35.68 مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است. این تغییر باعث کاهش دو‌رتبه‌ای جایگاه کشورمان در فهرست اسپیدتست شده و حالا در رتبه 64ام قرار داریم.

میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مه 2023

در بخش اینترنت ثابت با کمی افزایش سرعت روبه‌رو هستیم. درحالی‌که در گزارش قبلی سرعت اینترنت ثابت در کشورمان برابر 11.97 مگابیت بر ثانیه عنوان شده بود، در گزارش جدید این سرعت به 12.60 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. این افزایش سرعت البته باعث بهبود رتبه کشورمان در فهرست نشده و با کاهش یک پله‌ای رتبه روبه‌رو هستیم. حالا در رتبه 146ام لیست اسپیدتست قرار گرفته‌ایم.

بیشتر بدانید :  کاهش 20 درصدی خطر مرگ با یک ساعت وزنه‌برداری در هفته

در سطح جهان، همچنان سنگاپور بالاترین سرعت را در بخش اینترنت ثابت در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و این سرعت برابر 241.35 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم شیلی به‌چشم می‌خورد. این کشور سرعت 223.21 مگابیت بر ثانیه را به شهروندانش ارائه می‌کند. در رتبه‌های بعدی امارات متحده عربی و چین قرار گرفته‌اند.

سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان مه 2023

در بخش اینترنت موبایل جای رتبه اول و دوم جابه‌جا شده است و حالا امارات متحده عربی با سرعت 181.79 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول به‌چشم می‌خورد. در رتبه دوم هم قطر با سرعت 164.86 مگابیت بر ثانیه خودنمایی می‌کند.

[ad_2]

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.