اخبار

آزمایش 11 موتور رپتور راکت غول‌پیکر استارشیپ + ویدیو

[ad_1]

اسپیس ایکس در آستانه اولین پرواز مداری راکت استارشیپ قرار گرفته و به همین دلیل به آماده‌سازی بوستر قدرتمند خود ادامه می‌دهد. این شرکت اخیراً یک آزمایش احتراق ایستا را پشت سر گذاشته و 11 موتور رپتور را آزمایش کرده است.

اسپیس ایکس در پایگاه فضایی خود در جنوب تگزاس این آزمایش را انجام داد. در این آزمایش، بوستر 7 که نمونه اولیه‌ای از راکت مرحله اول سوپر هوی است، 11 موتور رپتور خود را به‌صورت هم‌زمان روشن کرد.

این احتراق به‌مدت 13 ثانیه طول کشید و نشان داد که موتورهای رپتور این بوستر چقدر قدرتمند هستند. بوستر 7 در مجموع 33 موتور رپتور دارد. این آزمایش اولین آزمایش احتراق ایستا برای بوستر 7 بود که بعد از آزمایش 23 آبان انجام شد؛ طی آزمایش قبلی 14 موتور رپتور روشن شده بودند.

استارشیپ برای آزمایش پرواز مداری آماده می‌شود

موتورهای رپتور اسپیس ایکس

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس به‌فاصله کوتاهی پس از آزمایش 23 آبان گفته بود که بوستر 7 قبل از اولین آزمایش مداری خود هنوز باید یک الی دو آزمایش احتراق ایستای دیگر را پشت سر بگذارد. در آزمایش مداری، فضاپیمایی به نام Ship 24 روی بوستر 7 قرار می‌گیرد که خودش 6 موتور رپتور دارد و قبلاً آزمایش احتراق ایستای همه آن‌ها را پشت سر گذاشته است.

اگر اسپیس ایکس در آزمایش مداری نمونه اولیه استارشیپ موفق باشد، این راکت را به قدرتمندترین راکت تاریخ تبدیل می‌کند. این عنوان در حال حاضر در اختیار ابرراکت سامانه پرتاب فضایی (SLS) ناسا است که حدود دو هفته پیش مأموریت آرتمیس 1 برای گردش به دور ماه را آغاز کرد.

بیشتر بدانید :   ال‌جی نمایشگر تاشو 360 درجه‌ای خود را در CES 2023 به نمایش گذاشت

شرکت فضایی ایلان ماسک می‌خواهد با استارشیپ حمل‌ونقل انسان و دیگر محموله‌ها را به ماه و مریخ ممکن کند. ناسا همین حالا یکی از مشتریان این راکت شده و قرار است در حداقل دو مأموریت فضانوردان خود را در برنامه آرتمیس روی ماه فرود بیاورد.

[ad_2]
خرید لپ تاپ استوک با گارانتی 1 ساله و شرایط استثنایی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.